Nenad Dugi / CROPIX
A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Kukoč i generalni menadžer Hawksa gledali kako se Cibona muči sa Splićanima

U zadnjih deset minuta raspištoljio se Jerel Blassinagme, napokon je šutom razbijena splitska zona, a do tada skromni američki play nanizao je pet uzastopnih trica
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 16. travanj 2013. 22:50

Split je stigao u Zagreb samo pola sata uoči utakmice, krenuli su u 11 iz Splita, no nadomak Zagreba, u Draganiću, pokvario im se autobus. I stigli su u Zagreb u 18 sati. I držali se sasvim pristojno tri četvrtine, iako nisu igrali iskusniji igrači, iako je sve u rukama klinaca.

No, u zadnjih deset minuta se raspištoljio Jerel Blassinagme, napokon je šutom razbijena splitska zona, a do tada skromni američki play nanizao je pet uzastopnih trica. Vukovi su ušli u zadnju četvrtinu sa samo 51:49, a pet minuta kasnije bilo je već 70:51. Blassingame je bio vruć...

"Nakupilo se umora i od puta i od sužene rotacije, više nismo bili pravi" - kazao je Ivan Siriščević nakon utakmice.

Nije Splitu pomogao niti peti faul Tonija Katića koji je držao pritisak u prednjoj liniji na zoni. Ipak, Mladen Erjavec je mogao biti zadovoljan s onime što je odigrao Split. Držao je uporno dva visoka u postavi i natjerao time na pet faula Darija Šarića, a kad nije mogao braniti Andriju Žižića stao je u zonsku obranu i njome se rezultatski održavao u utakmici. Da je šut barem malo služio Splitove bekove ( Katić, Marinelli, Reinholt i Jukić šutirali su 0-9 za tri poena), mogla je ovo biti neizvjesnija utakmica, odnosno mogla je Cibona, kako je igrala, i osjetnije gubiti na ulasku u zadnju četvrtinu.

Cibona je dobila na iskustvo Žižića kroz cijelu utakmicu i zbog Blassingameovih trica u zadnjoj dionici utakmice. Ukupno, premalo. Ne prvi put u PH. Iako čekaju derbi s Cedevitom uz čistih 6-0.

I ovoga puta je u dvorani bio jedan GM iz NBA lige. Riječ je o Dannyju Ferryju iz Atlanta Hawksa, koji je drugo poluvrijeme sjedio uz Nevena Spahiju. Ipak, najveća zvijezda u dvorani bio je Toni Kukoč. On je utakmicu pratio uz svog prijatelja Robija Matijevića. I nije izdržao do kraja utakmice. A to je za shvatiti.