Navijači Partizana (arhiva)

DAX IMAGES Nurphoto Via Afp
ČUDESNI PREOKRET

Potpuni debakl Partizana u Europi! Palo 7 golova u ludom okršaju u Beogradu, a čak 8 u Eindhovenu

Partizan je dva puta vodio, no Feyenoord se vraćao, a potom u 25 minuta napunio domaću mrežu
Piše: HinaObjavljeno: 10. ožujak 2022. 21:01

U prvom susretu osmine finala Konferencijske lige nogometaši nizozemskog Feyenoorda napravili su krupni korak prema osam najboljih. U Beogradu su svladali Partizan čak 5:2.

Partizan je dva puta vodio (1-0 i 2-1), no Feyenoord se vraćao u susret, a potom u posljednjih 25 minuta napunio domaću mrežu. Dva gola za Feyenoord je postigao Toornstra, dok su po jedan dodali Dessers, Geertruida i Sinisterra.

Roma je također pobijedila u gostima. S 1-0 je u Arnhemu svladala Vitesse golom Portugalca Sergija Oliveire u nadoknadi prvog poluvremena. Završnicu utakmice Rimljani su odigrali s igračem manje (drugi žuti karton u 78. minuti je zaradio baš strijelac jedinog gola), dok je do 83. minute za Vitesse igrao mladi hrvatski reprezentativac Alois Dominik Oroz.

Uz dva gola Nigerijca Sora te po jedan Olayinke i Traorea praška Slavija je na domaćem terenu pobijedila LASK Linz 4-1, dok je PAOK kao domaćin s 1-0 svladao belgijski Gent. Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak odigrao je posljednjih pet minuta za grčki sastav.

Najuzbudljivija prva utakmica osmine finala Konferencijske lige odigrana je u Eindhovenu, a PSV i FC Kopenhagen su remizirali u dvoboju s čak osam pogodaka (4-4).

Gosti su vodili 1-0, 3-1 i 4-3, ali doma ipak nisu odnijeli pobjedu. Izdvojimo da je kod domaćina dvostruki strijelac bio Gapko, dok je kod gostiju dva pogotka dao Pep Biel.

Leicester je na domaćem terenu svladao Rennes s 2-0. Vodio je domaćin od 30. minute kada je strijelac bio Albrighton i minimalnih 1-0 je stajalo sve do sudačke nadoknade kada je Iheanacho u 93. zabio za ipak lijepih +2 Leicestera prije uzvrata. U redovima francuskog prvoligaša Rennesa hrvatski nogometaš Lovro Majer je zaigrao od 64. minute.

Domaću pobjedu je upisao i Marseille, ali na uzvrat nosi jedan gol plusa. Pobijedio je Marseille s 2-1 Basel, a oba gola je za domaćina postigao Milik. Nadu Baselu donio je Esposito koji je u 79. minuti postavio konačan rezultat. Cijelu je utakmicu za Marseille odigrao hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car.

Konferencijska liga, osmina finala (prve utakmice):

Bodo Glimt - AZ Alkmaar 2-1 (Pellegrino 39, Solbakken 90+1-11m / Aboukhlal 73)

Leicester - Rennes 2-0 (Albrighton 30, Iheanacho 90+3)

Marseille - Basel 2-1 (Milik 19-11m, 68 / Esposito 79)

PSV Eindhoven - FC Kopenhagen 4-4 (Gakpo 21, 70, Doan 50, Zahavi 85 / Johannesson 6, Pep Biel 22, 78, Lerager 43)

PAOK - Gent 1-0 (Kurtič 58)

Partizan - Feyenoord 2-5 (Natcho 13, Jović 46 / Toornstra 20, 77, Dessers 51, Geertruida 64, Sinisterra 71)

Slavia Prag - LASK Linz 4-1 (Sor 4, 29, Olayinka 82, Traore 85 / Balić 67)

Vitesse - Roma 0-1 (Sergio Oliveira 45+1)

29. lipanj 2024 09:55