New York Red Bulls forward Thierry Henry, left, battles for control of the ball with San Jose Earthquakes defender Bobby Burling during the second half of an MLS soccer game Saturday, Aug. 28, 2010 in Harrison, N.J. The Red Bulls won 2-0. (AP Photo/Bill Kostroun)
 AP
KAKAV VOLEJ!

Kao u najboljim danima: Pogledajte majstoriju Thierryja Henryja u pobjedi New Yorka!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. srpanj 2012. 12:22

Thierry Henry zabio je prvi gol za svoje New York Red Bullse u MLS ligi od 28. travnja. Bio je veličanstven. Donio je sva tri boda svojoj momčadi francuski nogometaš na Red Bull Areni u Harrisonu pogodivši briljantan poluvolej iskosa s lijeve strane u 71. minuti dvoboja protiv Chicago Firea. Lijevom je nogom od suprotne vratnice loptu u mrežu 34-godišnjak poslao nakon nabacivanja sunarodnjaka mu Sebastiena Le Touxa s desne strane, primivši prije toga loptu prsima.

Bio je to jedini pogodak na utakmici, Francuzov deseti prvenstveni ove sezone. Njime su Red Bullsi izbili na drugo mjesto poretka u Istočnoj konferenciji.

Peto mjesto na Zapadu drže aktualni prvaci, nogometaši LA Galaxyja, koji su se u srijedu spasili od poraza na gostovanju kod Vanouver Whitecapsa. Vodili su domaćini 2-0 do 81. minute kada je svoj peti ovosezonski pogodak zabio David Beckam. Engleski je veznjak zabio u trećemu uzastopnom nastupu ukupno četvrti pogodak.

Sedam minuta kasnije konačan je rezultat, izjednačivši na 2-2, postavio Jose Villareal.

New York – Chicago 1-0

Redoslijed, Istočna konferencija: 1. Kansas City 36 bodova (20 utakmica), 2. New York 35 (20), 3. Washington DC 33 (19), 4. Houston 31 (20), 5. Chicago 31 (20)...

Redoslijed, Zapadna konferencija: 1. San Jose 43 (21), 2. Salt Lake 36 (21), 3. Seattle 31 (20), 4. Vancouver 31 (21), 5. LA Galaxy 27 (21)...

25. rujan 2024 17:21