PRIMERA

Ivan Rakitić zabio s bijele točke u remiju Seville kod Espanyola

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. prosinac 2012. 00:56

Ivan Rakitić bio je strijelac iz penala za Sevillu, koja je u prvoj utakmici 15. kola Primere na gostovanju kod Espanyola odigrala 2-2…

Treći pogodak u Primeri ove sezone je Rakitić, koji je odigrao cijelu utakmicu za gostujući sastav, postigao s bijele točke u 24. minuti. Prije toga je iz kaznenog udarca domaćine u vodstvo doveo Verdu u 13. minuti.

Gosti su od 39. minute igrali bez isključenog Reyesa, koji je dobio drugi žuti karton. Brojčanu premoć domaćini su uspjeli okruniti u 60. minuti kada je pogodak postigao Simao.

Iako se činilo da će Espanyol doći do prve pobjede u zadnjih pet utakmica u prvenstvu, to je spriječio Alvaro Negredo, koji je u 65. minuti ušao u igru, a u prvoj minuti sudačke nadoknade je na asistenciju Cokea poentirao glavom za konačnih 2-2. Bio je to njegov osmi prvenstveni pogodak.

Sevilla na ljestvici zauzima 10. mjesto s 19 bodova. Espanyol je potisnuo na posljednje mjesto na ljestvici Deportivo, a momčad iz Barcelone je pretposljednja, 19. s 11 bodova, koliko ima i Deportivo.

Primera, 15. kolo:

Espanyol – Sevilla 2-2 (Verdu 13 – 11 m, Simao 60 / Rakitić 24 – 11 m, Negredo 90+1)

1. Barcelona 14 13 1 0 48-16 +32 40

2. Atletico Madrid 14 11 1 2 29-13 +16 34

3. Real Madrid 14 9 2 3 34-10 +24 29

4. Betis 14 8 1 5 23-24 -1 25

5. Malaga 14 6 4 4 19-10 +9 22

6. Getafe 14 7 1 6 17-19 -2 22

7. Valladolid 14 6 3 5 20-15 +5 21

8. Levante 14 6 3 5 16-21 -5 21