Getty
DFB-POKAL

HSV ispao od četvrtoligaša: Olićev gol i dvije asistencije Iličevića premalo za prolaz

Nogometaši HSV Hamburga nisu se uspjeli plasirati u 2. kolo DFB-Pokala (Njemački kup). Na gostovanju kod četvrtoligaša Carl Zeiss Jene poraženi su s 3:2.
Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 09. kolovoz 2015. 20:21

Niželigaš je poveo s 1:0 golom Gerlacha u 15. minuti na oduševljenje domaće publike.

Ivica Olić donio je izjednačenje u 49. minuti nakon asistencije Ive Iličevića i tada se činilo da je na pomolu potpuni preokret. Međutim, u 58. minuti zabio je Jovanović za novo vodstvo Carl Zeiss Jene. Rezultat 2:1 za domaćine je stajao duboko do sudačke nadoknade, a onda je na 2:2 poravnao Gregoritsch, ponovno na asistenciju Iličevića koji je precizno pronašao njegovu glavu nakon ubacivanja iz kuta.

Uslijedili su produžeci, a tamo je Johannes Pieles u 106. minuti zabio za Carl Zeiss Jenu i veliko iznenađenje.

Uz HSV, posrnuo je još jedan prvoligaš i to Ingolstad, koji je ispao od četvrtoligaša Unterhachinga (1-2), a prolaz su osigurali velikani Bayern i Borussia Dortmund. Bayern je s 3-1 slavio kod niželigaša Nottingena, uz pogotke Artura Vidala, Marija Götzea i Roberta Lewandowskog, dok je Borrusia s 2-0 prošla gostovanje kod trećeligaša Chemnitzera zgodicima Pierre-Emerick Aubameyanga i Henrika Mhitaryana.

Johannes Pieles Goal Carl Zeiss Jena 3-2... by enteritament