Boris Kovacev / CROPIX
INTER - HAJDUK 1:1

Zaprešićani u zadnjoj minuti propustili s bijele točke matirati Bijele, Šarić tragičar

Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 15. rujan 2012. 18:01

Utakmicu koju je trebao uvjerljivo dobiti, Hajduk je umalo izgubio! Naime, nakon niza šansi Hajduka, Inter se dignuo i u 90. minuti imao kazneni udarac za pobjedu, ali Blažević je obranio Šariću i ostalo je 1:1. Ipak, Inter ne može biti nezadovoljan, ne osvaja se često bod u utakmici u kojoj si evidentno inferioran. Splićani su padali kako je dvoboj išao prema kraju što je sastav Borimira Perkovića znao iskoristiti. Mislav Oršić nakon Dinama zabio je i Hajduku. Velemajstor za velikane.

U prvom poluvremenu igrali su samo Bijeli, Krševan Santini spašavao je do 25. minute.

0:1 – Milić

Prvo je bio slobodan udarac sa dvadesetak metara, s lijeve strane. Andrijašević je uputio loptu na kontra vratnicu, Santini je izbio u korner. Vuković je ljevicom ubacio s desne strane, Antonio Milić utrčao i glavom – zabio!

Nije to trgnulo Perkovićevu momčad. Ne, i dalje je zanimljivo bilo gotovo isključivo pred njihovim vratima. Šutirali su Vršajević, iz slobodnog udarca Radošević, no nedovoljno precizno.

U 72. minuti Budimir je oklijevao s udarcem, tridesetak sekundi kasnije Milardović je iz slobodnjaka šutirao preko gola i onda na isteku 73. minuti izjednačenje,

1:1 – Oršić

Mislav Oršić pobjegao je po lijevoj strani Vršajeviću, pucao, Maloča je uklizao, lopta se od njega odbila, podignula i preko Blaževića odsjela u Hajdukovoj mreži.

I nije to bilo sve od Intera. U sudačkoj nadoknadi Jozinović je nespretno startao na Gorgieva i sudac je pokazao na bijelu točku. No Šarić je pucao loše i vratar Blažević obranio je njegov udarac.

STRIJELCI: 0-1 Milić (25), 1-1 Oršić (73).

INTER - HAJDUK 1:1 (Oršić 73/Milić 25)

INTER: Santini – Plazanić, Batur, Bagarić, Čeliković (Kramarić 61) – Milardović, Šarić – Vujcic (Matko 69), Mlinar, Oršić – Budimir (Gorgiev 91)

HAJDUK: Blažević – Vršajević, Maloča, Jonjić, Milić (Luštica 55), Jozinović – Andrijašević, Radošević – Bencun (Caktaš 46), Vuković – Oremuš (Ozobić 80)

KRAJ

93. minuta - Penal za Inter. Jozinović je srušio Gorgieva. Šarić je bio izvođač. Pucao je po podu u Blaževićevu desnu stranu, ali mu je vratar pročitao namjeru i spasio Hajduk od poraza

91.minuta - Budimir je izašao, Gorgiev ga je zamijenio

85.minuta - Milardović je dobio žuti

81. minuta - Bagarić je opsno ubacio iz prekida u sredinu, Bijeli su izbacili u korner

80. minuta - Ozobić je ušao umjesto Oremuša

73. minuta - GOOL Oršić je pucao iskosa, lopta je dodirnula Maloču i prevarila Blaževića te završila u mreži Hajduka

73. minuta - Slobodan udarac s oko 25 metara za Inter je izveo Milardović, Pucao je snažno i preko gola

69. minuta - Matko je zamijenio Vujcica

64. minuta - Plazanićje ubacio s desne strane u sredinu za Budimira koji pada u kontaktu s Maločom, sudac je procijenio da nije za kazneni udarac

62. minuta - Bijeli su i u nastavku dominantniji, ipak za sada bez prave prilike

61. minuta - Kramarić je zamijenio Čelikovića

58. minuta - Čeliković je dobio žuti karton

55. minuta - Luštica je ušao umjesto Milića

53. minuta - Caktaš je pucao u prvi kut, Santini je obranio

50. minuta - Mlinar je zaradio žuti karton

46. minuta - Utakmica se nastavila. Caktaš je zamijenio Bencuna

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38. minuta - Maloča je proigrao za Vršajević koji se oslobodio braniča, ali je loše pucao, snažno preko gola

33. minuta - Radošević je probao iz slobodnjaka s 25 metara, ali neprecizno

30. minuta - Vršajević je pronašao Vukovića u sredini, pucao je petom, ali je igrač ispred njega u zadnji tren skrenuo u korner

25. minuta - GOOL Nakon Vukovićevog ubačaja iz kornera Milić je glavom pospremio loptu iza Santinija. Prethodno je vratar Intera krajnjim naporom izbacio loptu u korner nakon dobrog pokušaja Andrijaševića

21. minuta - Velika šansa za Hajduk. Bencun je prvo pucao, Santini je obranio, nakon njega iz bliza tukao je i Andrijašević, ali visoko iznad gola

20. minuta - Vuković je dobio žuti

17. minuta - Andrijašević je dobio žuti karton

14. minuta - Andrijašević je pucao s 20 metara prizemno pored gola

11. minuta - Andriješević je odigrao za Vukovića koji u sredini pronalazi Bencuna, a on je s par metara pucao u vratara

9. minuta - Prva prava prilika na utakmici. Oremuš je ubacio za Vukovića koji je išao sam pred Santinija, ali ga nije uspio prevariti

5. minuta - Jozinović je napravio slalom u 16 -ercu ali mu je lopta pobjegla u zadnji tren

1. minuta - Utakmica je počela

21. rujan 2024 12:05