IZGUBILI UTRKU

Vulić je ponovo bio koban za Hajduk, Istra golovima Alimija i Šehića slavila u Puli!

Piše: Alen OrlićObjavljeno: 20. studeni 2010. 14:17

Na teškom terenu nije se moglo očekivati atraktivan nogomet, pred oko 4000 gledatelja bila je to rovovska bitka s malobrojnim šansama.

Bolju situaciju imao je Hajduk. Splićani su imali dvije prilike, Škorić je spašavao svoju mrežu. U 34. minuti vratar Istre je obranio Vukušićev šut s pet metara, a bravurozno je reagirao u 46. kada je iz blizine glavom tukao Trebotić.

Hajduk je imao nekakvu prividnu incijativu i posjed lopte, ali bez učinka u završnici.

Puljani su zabili prvi gol ni iz čega, i to je presudilo utakmicu. Grubo je pogriješio Strinić koji je u opasnoj zoni oklijevao s ispucavanjem lopte, a to je iskoristio Alimi, uzeo mu loptu i proparao Radoševićevu mrežu.

Vučević je reagirao te poslao u igru M. Ljubičića i An. Sharbinija, a zatim i Brkljaču, ali Hajduk nikako nije pronalazio način da zabije gol. Strinić se pokušao iskupiti u 65. minuti, ali je pogodio prečku.

Završni udarac Splićanima je zadao Šehić u 70. minuti kada je na Sušićev centaršut izvrsno reagirao iz blizine te je udarcem glavom zakucao loptu u Hajdukovu mrežu. Mogla je pobjeda Puljana biti još uvjerljivija, ali Marković je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Hajduk se predao, Splićani su bili potpuno mrtvi, nemoćni na užas svojih navijača, onih nekoliko stotina navjernijih koji su ih pratili i na Verudi, a skandirali su: “Srami se, Hajduče!” Vulić je doživio ovacije i aplauz domaćih navijača. Vulić je vratio nogomet u Pulu, a Hajduk se oprostio od prvenstva.

Istra 1961 - Hajduk 2-0

Poluvrijeme: 0-0. Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb) 6,5; pomoćnici: Menđušić (Vinkovci) i Pejić (Vukovar).

Strijelci: 1-0 Alimi (51.), 2-0 Šehić (70., as. Sušić). Žuti kartoni: Alimi (Istra) te Maloča, M. Ljubičić (Hajduk).

Igrač utakmice: Armend Alimi (Istra 1961).

Stadion: Veruda. Gledatelja: 4.000

Istra 1961: Škorić 7, Marković 6,5, Pauletić 6,5, Kacić 6, Žuržinov 6, Anđelković 6, Kovačević 6, Alimi 7 (od 68. Sušić 6,5), Linić 6,5, Roce 6,5 (od 90. Prelčec-), Šehić 7 (od 87. Hadžić-).

Hajduk: Radošević 5,5, Maloča 5,5, Vejić 5,5, J.Buljat 5,5, Strinić 5, Bulku 5,5 (od 56. M.Ljubičić 5), Oremuš 5 (od 65. Brkljača 5), Trebotić 5,5, Ibričić 5, Tomasov 5 (An.Sharbini 5), Vukušić 5.

25. rujan 2024 12:05