ZELJKO HAJDINJAK/CROPIX
PREOKRET U VARAŽDINU

Dinamo je u 7. kolu Prve HNL stigao do pobjede 2:1 u Varaždinu golovima Mislava Oršića
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. listopad 2020. 16:09

VARAŽDIN - DINAMO 1:2 (Drožđek 8' / Oršić 47', 54')

VARAŽDIN: Zelenika - Memija, Stolnik, Senić, Urata - Đurasek (od 88. Lusavec), Elezi (od 66. Delić) - V. Petković (od 66. Skorup), Posavec (od 75. Kolarić), Drožđek - Obregon (od 76. Benko).
DINAMO: Livaković 6,5 - Moharram, Theophile-Catherine, Lauritsen, Leovac (od 46. Gvardiol) - Jakić - Kastrati (od 80. Majer), Tolić (od 46. Gavranović), Ademi (od 90. Gojak), Oršić - B. Petković (od 82. Ivanušec).

U susretu sedmog kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Varaždin sa 3-1 preuzevši vrh ljestvice hrvatskog prvenstva.

Varaždin je poveo, međutim "Modri" su u nastavku susreta preokrenuli rezultat eurogolovima Mislava Oršića ostvarivši petu pobjedu ove sezone.

Domaćin je poveo u sedmoj minuti golom Domagoja Droždeka iz kaznenog udarca kojeg je u svom prvom nastupu za Dinamo skrivio Danac Rasmus Lauritsen. Nakon jednog ubačaja iz kornera, Danac je povukao s leđa Stolnika, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Lauritsen je za svoj potez 'nagrađen' i žutim kartonom.

Izjednačio je Mislav Oršić u posljednjim trenucima prvog dijela iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora. Isti je igrač u 54. minuti zabio iz još jednog slobodnjaka. Ovoga puta Oršić je opalio sa skoro 30 metara sjajno pogodivši za 2-1.

"Modri" su u 88. minuti zabili i treći pogodak, strijelac je bio Lovro Majer, međutim gol je poništen zbog zaleđa.

Večeras se još sastaju Rijeka i Slaven Belupo.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica sa po 16 bodova.

KRAJ UTAKMICE

86. minuta - Oršiću je prvi udarac iskosa s desetak metara obranio Zelenika, da bi potom pokušao lobati vratara domaćina, a na putu do mreže Majer ju je ugurao u mrežu za, izgledalo je povećanje vodstva Dinama, ali nakon intervencije VAR-a sudac je označio zaleđe

86. minuta - Oršić je na rubu kaznenog prostora dao u prostor Gavranoviću koji je zaobišao Zeleniku, ali iz teškog kuta nije uspio zatresti mrežu

77. minuta - Dobra prilika za Varaždin! Prvui udarac iz blizine Đuraseka obranio je Livaković, a lopta se potom odbila do Drožđeka, a njegov udarac još jednom zaustavlja Livaković

70. minuta - Nakon nekoliko kombinacija Varaždinaca lopta je došla do Drožđeka na lijevoj strani koji puca iskosa s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla visoko iznad gola

63. minuta - Nakon gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Petkovića koji puca iz blizine, ali Zelenika sjajnom reakcijom odbija u korner

61. minuta - Đurasek je skrivio prekršaj nad Ademijem na dvadesetak metara od gola, a loptu je ponovno uzeo Oršić, ali ovog puta od bloka lopta odlazi u korner

GOL 54. minuta - Dinamo je zaradio jedan prkršaj na više od 30 metara od gola, a potom je loptu uzeo Mislav Oršić i topovskim udarcem zatresao mrežu Varaždinaca za vodstvo

50. minuta - Gavranović je odlično dao za Jakića na deset metara od gola, ali bila je to slaba reakcija veznjaka Modrih

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOL 47. minuta - Kada su svi čekali kraj prvog poluvremena domaćin je skrivio jedan prekršaj na rubu šesnaesterca, a Mislav Oršić sjajno je iz slobodnog udarca zatresao mrežu za izjednačenje

44. minuta - Tolić je s desne strane ubacio loptu u kazneni prostor, a najviši u skoku bio je Oršić. Ipak, njegov udarac glavom otišao je pored gola

38. minuta - Urata je prošao po lijevoj strani, dao na rub kaznenog prostora za Obregona koji puca iz voleja, a lopta odlazi malo iznad grede

33. minuta - Kastrati je nakon jedne odlične dubinske lopte pokušao zaobići Zeleniku u kaznenom prostoru, ali vratar domaćina je u konačnici uspio zaustaviti napadača Modrih

27. minuta - Nakon nekoliko kombinacija Dinama na rubu kaznenog prostora, Jakić je oprobao svoj udarac s dvadesetak metara, ali lopta od bloka odlazi u korner

20. minuta - Leovac je izveo slobodan udarac na tridesetak metara od gola, dao sjajnu dubinsku loptu za Petkovića koji puca isprve s desetak metara iskosa, ali lopta je otišla pored gola

17. minuta - Varaždin nakon pogotka jako dobro stoji na terenu i ne dopušta Dinamu nikakvu ozbiljniju situaciju pred svojim vratima

GOL 8. minuta - Drožđek je bio siguran s bijele točke

5. minuta - Kakav debi iz noćne more za Rasmusa Lauritsena. Nakon jednog ubačaja iz kuta Varaždina, Danac je povukao s leđa Stolnika, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Lauritsen je za svoj potez 'nagrađen' i žutim kartonom

Trener Zoran Mamić odlučio je protiv Varaždina od prve minute na teren poslati novo pojačanje Danca Rasmusa Lauritsena

1. minuta - Utakmica je počela!

22. rujan 2024 09:47