Alexandru Hojda / Mediafax Foto / CROPIX
ASTRA - DINAMO 1:0

UŽAS U RUMUNJSKOJ Očajni Dinamo četvrtim porazom zaredom ispao iz Europe!

Salzburg je obavio svoj posao u Glasgowu (3-1), ali Modri nisu iskoristili taj poklon. Dinamo je u Rumunjskoj bio potpuno nemoćan i na kraju je poraz bio neizbježan
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 27. studeni 2014. 18:48

Niste gledali utakmicu? Jeste, gledali ste. Možda ne večeras, ali jednom sigurno jeste. Jer, zapravo, ništa nije bilo drugačije nego godinama unazad. Kad se čini da sve krene idilično, da rezultat s druge utakmice ide Dinamu u korist , istovremeno je suparnik na terenu 'laka meta' i pritom promaši dvije velike prilike uz dojam da treću, svojom kvalitetom, ne može stvoriti do sutra, Dinamo uspije izgubiti. Još jedan 'copy-paste', još jedan promašeni proljetni eruopski san. Još jedan glupo primljeni pogodak, dovoljan za 'pa-pa'.

Išlo je sve Dinamu na mlin od samog početka. Red Bull je vrlo brzo poveo 2:0 u Glasgowu, onaj Alan koji je unakazio Modre u Salzburgu pružio je ruku spasa Zagrepčanima, a ni Astra nije od prve minute izgledala kao neko prezahtjevno društvo. Nema u igri Rumunja previše agresije, ima prostora, što bi se reklo, daju igrati. Pa je Dinamo i igrao u prvom dijelu, bio dominantan, međutim, vrlo se lako moglo dogoditi da domaćini povedu 2:0. Doista je nevjerojatno kako sve zadnja Dinamova linija zna nagraditi suparnike, u dvije minute dvaput su loše reakcije Šimunovića i pogotovo Taravela donijele zicere Bukariju. Ganac kao da se sažalio nad njima, prvi je put već zaobišao Eduarda pa se popikunuo na loptu i puknuo je u gol-aut, u drugoj je situaciji uspio Portugalcu provući loptu kroz noge, ali je pucao pokraj vratnice. Astrin napadač bio je u tim minutama, uz spomenutog Alana, najbolji Dinamov igrač, njih dvojica držali su Modre izvan vode. Tek nakon te dvije šanse, Dinamo je postao konkretniji. Redali su se korneri, ubačaji, pritiskala je Mamićeva momčad. I promašivala. Prednjačio je opet Wilson, čovjek ulazi u šanse, ima osjećaj za prostor, međutim, zabiti ne može nikako. Imao je najbolji priliku prvog dijela, sam pred vratarom Lungom, malo iskosa, domaći mu je vratar obranio. Na odbijanac je natrčao Henriquez, pucao kraj gola. Velika šansa, nismo navikli na ovakve Čileančeve promašaje. Sve bi bilo lakše da je ušlo, čitav bi se rulet okrenuo na Dinamovu stranu, međutim, do odmora nisu Modri zabili. Dvaput je još pokušao Wilson, jednom Soudani, zatim Pivarić... Inače, Wilson je bio svojevrsno iznenađenje, očekivao se na krilu Duje Čop, međutim, Mamić je prednost dao Portugalcu.

Očekivao se u nastavku dodatan Dinamov pritisak, očekivao se taj gol, koji bi približio Dinamo cilju. Međutim, gol je zabila Astra. Onako naivno kako Dinamo i obično prima golove. Prvo se Seto mirno namjestio na centaršut, a Bukari, saveznik Modrih iz prvog dijela, ostao je sasvim sam na petercu i lagano glavom poentirao. Što je radio Šimunović, gdje je bio Taravel? Bilo je u zraku od prve minute, no, mislili smo da su u prvom dijelu ispucali pacerske reakcije. Ne, nisu, imaju ih 'dinamovci' napretek. Odmah je Mamić reagirao, izvadio Wilsona i Vukojevića, ušli su Fernandes i Machado, kasnije i Čop. Ali, malo se toga promijenilo, Dinamo je imao posjed, napadao je, bez neke ideje i plana. Bez prave šanse, bez onog 'druka' koji bi domaćine natjerao da si sami zabiju gol. Jednostavno, kao da su igrači i samo nakon Bukarijeva gola prestali vjerovati. Red Bull je svoje napravio, Dinamo nije. Umjesto da se u spektaklu protiv Celtica u zadnjem kolu Dinamo bori za europsko proljeće, Modri će igrati za čast. Da opet u skupini ne završe posljednji, jer nakon ovog poraza drže dno ljestvice! Čak i iza ove, blago rečeno, skromne Astre.

ASTRA - DINAMO 1:0 (Bukari 50')

ASTRA: Lung - Rus, Oros, Youssef, Junior - Florescu, Yahaya, Seto - Enache, Budescu (od 75. William), Bukari (od 90. Chitu)

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Taravel, Pivarić - Vukojević (od 53. Machado), Brozović, Antolić - Soudani, Wilson (od 54. Fernandes), Henriquez (od 68. Čop)

KRAJ UTAKMICE

79. minuta - Pinto je uputio oštar prizemni centaršut, a atraktivan pokušaj petom Duje Čopa otišao je pored gola

75. minuta - Još je 15 minuta nade ostalo Modrima ne bi li preokrenuli rezultat u Rumunjskoj. Iako imaju više od igre i puno veći posjed lopte, Dinamo ne i dalje nije stvorio niti jednu ozbiljnu priliku pred vratima Luga

61. minuta - Otkako su primili pogodak, Modri su pritisnuli Astru, ali još uvijek nisu kreirali niti jednu ozbiljniju šansu pred vratima Rumunja

GOOL 50. minuta - Odmah na otvaranju drugog dijela, Bukari je bio najviši u skoku nakon jednog nabačaja u šesnaesterac i poslao loptu iza leđa Eduarda

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Junior je pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali lopta je otišla daleko od gola

37. minuta - Modri su složili dobru kombinaciju ispred šesnaesterca domaćih, Antolić je pokušao zavrnuti na pet metara, ali lopta je završila u bloku. Bilo bi bolje da se mladi veznjak možda u ovoj situaciji odlučio za udarac

34. minuta - Astra je povukla kontru, a udarac Budescua s dvadesetak metara otišao je iznad grede

Celtic je smanjio zaostatak u Škotskoj, trenutačni rezultat je 2:1 za RB Salzburg

25. minuta - Pivarić je glavom dodao za Wilsona koji ponovno snažno puca, ali kao i u prethodnom pokušaju, neprecizno

23. minuta - Soudani je gurnuo loptu u prostor za Wilsona čiji udarac s desetak metara brani Lung, a na odbijenu loptu natrčao je Henriquez čiji udarav prolazi malo pored desne vratnice. Propala je odlična prilika za Modre

23. minuta - Šimunović je dao odličnu loptu za Wilsona na lijevu stranu koji se potom odlično oslobodio svog čuvara, ali udarac je u konačnici bio slab

21. minuta - Najbolja prilika za Modre! Antolić je ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Soudani, ali njegov udarac glavom prošao je malo pored lijeve vratnice

Salzburg povećao vodstvo u Škotskoj, Alan ponovno strijelac

14. minuta - Antolić je loše primio loptu, a potom je još jednu priliku imao Bukari, ali još jednom slabo reagira iz vrlo dobre situacije

12. minuta - Bukari je dobio odličnu loptu u prostor, izašao oči u oči s Eduardom koji mu je iskusno skratio kut te se napadač Astre potom spetljao.

ODLIČNE VIJESTI ZA DINAMO! U drugoj utakmici skupine Salzburg je u osmoj minuti poveo u gostima kod Celtica pogotkom Alana

7. minuta - Budescu je opalio s dvadesetak metara iskosa, ali lopta je otišla visoko iznad gola

2. minuta - Antolić je nabacio iz kornera, a najviši u skoku bio je Soudani čiji udarac glavom lakoćom zaustavlja vratar Lung

1. minuta - Soudani je ubacio loptu u kazneni prostor, a Oros ju je umalo poslao u vlastitu mrežu

1. minuta - Utakmica je počela!

22. rujan 2024 10:21