PHILIP FONG Afp
UMJETNIČKO PLIVANJE

Uvjerljiva Japanka pred domaćom publikom obranila oba pojedinačna naslova, hrvatska predstavnica na 11. mjestu

Inui je bila uvjerljivo najbolja osvojivši ukupno 254,6062 bodova
Piše: HinaObjavljeno: 19. srpanj 2023. 16:26

Japanska 32-godišnja reprezentativka Yukiko Inui osvojila je pred domaćim navijačima u Fukuoki i drugi naslov svjetske prvakinje u umjetničkom plivanju, nadmašivši sve konkurentice i u finalu pojedinačne slobodne rutine, dok je 20-godišnja hrvatska predstavnica Matea Butorac završila na 11. mjestu.

Matea Butorac

FRANCOIS-XAVIER MARIT Afp

Inui je bila uvjerljivo najbolja osvojivši ukupno 254,6062 bodova te je na taj način obranila oba pojedinačna naslova osvojena prošle godine u Budimpešti.

Srebrnu medalju, kao i u tehničkoj rutini, osvojila je 25-godišnja Austrijanka Vasiliki Alexandri (229,3251), a do svoje prve medalje na svjetskim prvenstvima stigla je 21-godišnja Britanka Kate Shortman osvojivši broncu (219,9542).

Riječanka Matea Butorac je za svoj nastup dobila 151,1520 bod, osvojivši 15,5 bodova manje nego u kvalifikacijama, te je završila pri kraju redoslijeda finalistica. Manje bodova od hrvatske reprezentativke sakupila je samo predstavnica Arube Kyra Hoevertsz (136,4083).

30. travanj 2024 23:36