Damir Krajač / CROPIX
HRVATSKI KUP

Split, Zadar i Lokosi uvjerljivi

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. kolovoz 2012. 01:35

Nogometaši Splita izborili su plasman u šesnaestinu finala kupa Hrvatske uvjerljivom gostujućom pobjedom u susretu pretkola nad trećeligašem Viroviticom rezultatom 4:1.

Poveli su domaćini pogotkom Tadića u 20. minuti, ali su gosti iz Splita vrlo brzo postavili stvari na svoje mjesto.

Strijelci za sastav trenera Tonća Bašića bili su Vojnović u 25. minuti, Jelić efektno petom u 36. te zatim za 3:1 u 75. minuti, dok je konačan rezultat postavio Rebić lijepim pogotkom u zadnjoj minuti susreta.

Valja napomenuti kako su iduću fazu natjecanja izborili još i Zadar koji je ugostio Belišće. Zadrani su slavili 5:1 te Lokomotiva koja je na Maksimiru svladala Slaviju iz Pleternice s visokih 7:0. Tri gola je postigao Šitum, a po jednog Bručić, Pejić, Brozović i Pjaca.

21. rujan 2024 19:20