PRVA HNL - 21. KOLO

Šibenik u Puli deklasirao Istru, HD izvukao bod u Osijeku, Rijeka slavila u Koprivnici

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. ožujak 2011. 15:44

OSIJEK – HRV. DRAGOVOLJAC 0-0

U utakmici 21. kola Prve HNL Osijek i Hrvatski dragovoljac igrali bez pogodaka 0:0 u osiječkom Gradskom vrtu. Pred 2.500 gledatelja Zlatko Šimčić,

ISTRA – ŠIBENIK 1-4

Šibenik je kao gost slavio u Puli protiv Istre 1961 s 4:1 (2:0). Susret se igrao na stadionu Aldo Drozina, a sudio je Igor Križarić iz Čakovca. Strijelci za Šibenik bili su Jelić (29), Tokić (42), Alispahić (50) i Kartelo (65) dok je za Istru pogodio 1:4 Tepurić (80).

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 0-1

U Koprivnici je Rijeka svladala Slaven Belupo s 1:0 (0:0). Susret se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je pred 1500 gledatelja Ante Vučemilović iz Osijeka. Jedini pogodak na utakmici postigao je Čulina u 56. minuti utakmice.

KRAJ UTAKMICE

84. minuta - Švarić je sa 20 metara pogodio vratnicu

45. minuta - Janjetović je snažno pucao s 35 metara, no sjajan udarac nije išao u okvir gola

40. minuta - Ljubojević je promašio sjajnu priliku. Šorša je ubacio loptu na 7-8 metara što napadač Ljubojević nije iskoristio

18. minuta - Pokušaj strijelca iz prošlog kola, Antona Maglice, završio je pokraj vrata

OSIJEK: Kardum - Ibriks, Smoje, Vrgoč, Lukačević - Šorša, Jugović, Kvržić - Di. Špehar - Maglica, Ljubojević.

Trener: Branko Karačić

HD: Vidaković - Da. Špehar, Grgić, Leko, Jurin - Brozović - Zlatar, Rašić, Janjetović, Švarić - Vrnoga de Gregorio.

Trener: Davor Mladina

ISTRA 1961 – ŠIBENIK 1-4 (Tepurić 82/ Jelić 29' Tokić 42' Alispahić 50' Kartelo 60')

82. minuta - GOOOL! Tepurić je glavom smanjio na 1-4

65. minuta - GOOOL! I Kartelo se upisao na listu strijelaca

50. minuta - GOOOL! Alispahić je donio veliku prednost Šibeniku

42. minuta - GOOOL! Tokić se našao sam ispred Prskala i bez problema poentirao

29. minuta - GOOOL! Pogotkom Jelića Šibenik je došao u vodstvo

11. minuta Šibenčani su uzvratili preko Alispahića, udarac iskosa nije bio pretjerano opasan

8. minuta - Alimi je pucao, no Blažević je uspio obraniti

ISTRA 1961: Prskalo - Jurić, Pauletić, Milinković, Kacić - Alimi, Anđelković, Weitzer, Roce - Rodić, Šehić.

Trener: Zoran Vulić

ŠIBENIK: Blažević - Jurčević, Bulat, Kartelo, Spahija - Čulić, Husmani - Jakoliš, Alispahić, Tokić - Jelić.

Trener: Vjekoslav Lokica

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 0-1 (Čulina 56')

90. minuta - Belupo je u 90. minuti umalo izjednačio, no Čagalj je s gol crte izbacio loptu.

70. minuta - Švrgulja je propustio povećati vodstvo Rijeke nakon sjajnog ubačaja Štroka

56. minuta - GOOOL! Čulina je odmjerenim udarcem doveo goste u vodstvo

18. minuta - Prva ozbiljnija prilika na utakmici. Maras je pucao, no nije pogodio gol

RIJEKA: Lisjak - Budicin, Baković, Čagalj, Čaval - Kreilach, Vukman - Đurišić, Štrok, Čulina - Gerc.

Trener: Elvis Scoria

SLAVEN BELUPO: Rodić - Purić, Rogulj, Maras, Bagarić - Milardović, Poljak - Mujanović, Gregurina, Benko - Vojnović.

Trener: Mile Petković

18. rujan 2024 11:18