Ante Cizmic / CROPIX
HAJDUK - ISTRA 1-1

Pamićev bunker izdržao na Poljudu: Splićani otvorili HNL remijem, sudac oštetio Hajduk

Piše: Alen OrlićObjavljeno: 20. srpanj 2014. 12:16

Hajduk nije uspio razvaliti Istrin bunker na Poljudu, točnije probio ga je samo jednom, ali je brzo primio jeftin gol i završilo je 1-1.

Istra se branila s desetoricom iza lopte na 20 metara od svojih vratiju odakle su razvijali kontranapade. Hajduk je igrao dobro do primljenog gola. Došao je do vodstva kad je Maglica dao sjajan zadnji pas za Gotala koji je zaobišao vratara Brkića i zabio gol.

Hajduk je imao volej Vlašića pa pokušaj Kouassija glavom, ali je izjednačila Istra kad je Špehar prošao Maloču i asistirao za Ivančića. Bio je to jeftin gol, uzalud su Splićani prosvjedovali tražeći faul na Maloči.

U nastavku smo gledali Viktoriju na gol Istre. Caktaš je iz slobodnjaka pogodio stativu, a sudac Ljubičić je propustio dosuditi penal zbog starta Grafa na Maglici.

Na Poljudu su prvi put korišteni brojači. Bilo je problema i gužve uslijed pada sustava, a službena brojka od 8306 je neprecizna bilo barem dvije tisuće gledatelja više.

HAJDUK - ISTRA 1-1 (Gotal 21/ Ivančić 43)

Poluvrijeme: 1-1 Sudac: Ljubičić (Osijek) 5. IGRAČ UTAKMICE: Gotal Gledatelja: 8306

Hajduk: (4-3-3): Stipica 6, Vršajević 5,5, Maloča 6, Milović 6, Milić 5 (od 58. Jozinović 6), Bradarić 6, Vlašić 6 (od 68. Bencun -), Caktaš 6, Kouassi 5 (od 83. Nižić-), Gotal 6,5, Maglica 6,5.

Istra (5-4-1): Brkić 6,5, Pavlović 6,5, Graf 6, Vučko 6,5, Vukman 6, Heister 6, Franjić 6,5 (od 71. Rahmanović-), Obšivač 6, Blagojević 6, Ivančić 6,5, Špehar 6,5 (od 63. Tomić-).

KRAJ UTAKMICE

90+4. minuta - Naguravanje na sredini terena Ljubičić je okončao žutim kartonima

90+3. minuta - Udarac Bradarića iz voleja otišao je tik uz desnu vratnicu Brkićevog gola

87. minuta - Graf je u kaznenom prostoru srušio Maglicu. Za suca Ljubičića, udarac braniča Istre po nozi Maglice nije bio vrijedan udarca s bijele točke

83. minuta - Caktaš je iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu

80. minuta - Prošao je Kouassi dvojicu braniča Istre, vratio Caktašu koji je pucao, no Brkić je na mjestu

74. minuta - Dobro je primio loptu Maglica, pucao iz okreta, ali je njegov pokušaj otišao pokraj vratnice

68. minuta - Izlazi Nikola Vlašić uz veliki pljesak tribina. Do kraja će igrati Bencun

58. minuta - Buran početak drugog poluvremena. Gotal puca iznad gola Istre

56. minuta - Odmah nakon toga vratar Bijelih katastrofalno griješi nakon ubačaja Heistera, no Ivančićje također loše reagirao

55. minuta - Špehar je dugo vukao loptu i kada je stigao na rub Hajdukova 16-terca umjesto da uposli nekog od dvojice napadača puca točno u Stipicu

50. minuta - Vlašić je u 16-tercu izbacio iz igre tri igrača Istre i pucao, no Brkić sjajno brani pokušaj najmlađeg igrača Hajduka

46. minuta - Na poljudskim tribinama je 8306 gledatelja

Hajduk je bio apsolutni vladar na terenu sve do 43.minute kada je Ivančić zabio za izjednačenje

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOOOL 43. minuta - Na isteku poluvremena Istra je iz prve prave akcije uspjela poravnati. Špehar je iskoristio pogrešku Maloče i ubacio za Ivančić koji zabija iz blizine za 1-1

30. minuta - Dobra akcija Bijelih, Kouassi se našao 'oči u oči' s vratarom Istre, no Blagojević u posljednjem trenutku izbija u korner

24. minuta - Centaršut Gotala Kouassi nije uspio pospremiti u mrežu iako je bio u idealnoj situaciji

23. minuta - Milić je ubacio u 16-terac, a Vlašić je iz prve potegao, no Brkić se nije dao iznenaditi i obranio je udarac

GOOOOL 21. MINUTA - Gotal je debitirao pogotkom. Odličnu asistenciju Maglice prihvatio je Gotal i zaobišao Brkića i zabio za ludnicu na Poljudu

8. minuta - Mladi Nikola Vlašić sjajno je prošao desnom stranom i idelano ubacio u peterac. Gotal i Maglica kasne

2. minuta - Pokušaj Caktaša volejem otišao je pored gola, nije bilo prave opasnosti za vratara Brkića.

Na tribinama Poljuda je oko osam tisuća navijača. Veliki broj gledatelja još je izvan stadiona, velike su gužve na ulazima. Bilo je tijekom dana velikih problema i kod kupnje pretplata s padom sustava...

UTAKMICA JE POČELA

Hajduk: Stipica, Vršajević, Maloča, Milović, Milić, Bradarić, Vlašić, Caktaš, Kouassi, Gotal, Maglica

Istra 1961: Brkić, Obšivač, Vukman, Blagojević, Franjić, Špehar, Pavlović, Graf, Heister, Vučko, Ivančić

24. rujan 2024 03:23