DINAMO - SPLIT 2:0

Najbolja igra Dinama ovog proljeća ostala u sjeni teške ozljede Çekiçija!

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 28. veljača 2015. 14:30

Dinamo je teškom ozljedom Çekiçija platio tri boda protiv Splita! Dinamov ofenzivac napustio je travnjak u 15. minuti, prethodno izborivši kazneni udarac iz kojeg su 'modri' poveli 1-0. Prva dijagnoza liječničke službe ukazuje na ozljedu ključne kosti, ali tek će pregled u bolnici pokazati težinu Çekiçijeve ozljede…

Prava šteta za mladića koji je tijekom priprema u španjolskoj La Mangi skrenuo pozornost na sebe a protiv Splita mu je bila prva utakmica u kojoj je krenuo od početka I odmah dojmio nešto više od tisuću navijača koji su ga s Maksimira ispratili velikim pljeskom. Tako se nastavila zla kob koaj prati sudare Dinama I Splita. Lani je na Parku Mladeži stradao Junior Fernandes kojeg je ozljeda križnih ligamenta maknula s travnjaka gotovo osam mjeseci.

Zoran Mamić, suočen s cijelim nizom ozljeda, protiv Splita je promjenio sustav igre. Modri su istrčali u formaciji 4-2-3-1 u kojoj su tandem stražnjih veznih činili Machado I Ademi, trojac ispred njih bio je Fernandes, Pjaca I Çekiçi dok je u napadu bio isturen Henriquez.

Već u prvoj minuti je situaciju pred vratima Splita zakuhao Pjaca, ali do vodstva su prvi mogli gosti. Tko zna kojim bi putem krenula maksimirska priča da je Henri Belle bio malo prisebniji nakon jednog kontranapada poslije kojeg se Kamerunac našao sam pred Eduardom. No, lošom reakcijom propustio je dovesti Vulićev sastav do iznimnog kapitala za nastavak dvoboja.

I kako to već obično bude, Dinamo je vrlo brzo kaznio promašaj Bellea. Duel Radotića I Çekiçija na rubu kaznenog prostora sudac je okvalificirao najstrožom kaznom. Iako je žestoka reakcija veznjaka Splita sugerirala kako nije bilo kontakta, činjenica je kako se Çekiçi teško ozljedio pri padu... Precizan s bijele točke bio je Angelo Henriquez kojem je ovo bio osmi HNL pogodak u ovoj sezoni.

Nakon pola sata u Maksimiru je sve bilo riješeno. Fantastičnom loptom je Machado izbacio Juniora Fernandesa u priliku koju Čileanac rijetko propušta. Elegantno je potkopao loptu pred vratarom Zagorcem I Dinamo je već u 33. minuti mogao zaključiti priču sa Splitom. Fernandes je ispod dresa nosio majicu s rođendanskom porukom za sina Jesusa.

U nastavak je Dinamo ušao angažirano s pritiskom na sredini terena na koji Split nije imao odgovor. Nikako 'Crveni' nisu mogli prenjeti loptu na suparničku polovicu a do novog gola su domaćini mogli na početku drugog poluvremena kada je Šimunović imao priliku ali njegov udarac glavom je otišao iznad vratnice. Do kraja dvoboja rezultat se u Maskmiru nije mijenjao. Inače, Arijan Ademi protiv Splita upisao je 150 nastup za Dinamo, dok je Armin Hodžić upisao onaj premijerni nakon što je u nastavku zamjenio Henriqueza

REZULTATI

Dinamo - Split 2-0 (Henriquez 17pen, Fernandes 34)

Rijeka - Slaven Belupo 1-1 (Alex 33/Parlov 32)

Poluvrijeme: 2-0.

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 6; pomoćnici: Tomislav Petrović (Valpovo), Dalibor Conjar (Osijek).

Strijelci: 1-0 Henriquez (17. 11m), 2-0 Fernandes (33. as. Machado).

Žuti kartoni: Machado, Fernandes, Sigali, Taravel, Pinto (Dinamo); Rugašević, Barbarić, Jukić (Split)

Igrač utakmice: Junior Fernandes (Dinamo).

Stadion Maksimir. Gledatelja: 1207.

Dinamo (4-2-3-1)

Eduardo 6,5 – Pinto 6, Šimunović 6, Sigali 6, Taravel 6 - Machado 7, Ademi 6,5– Fernandes 7 (od 82. Olmo -), Pjaca 6,5, Çekiçi 7 (od 19. Pavičić 6) – Henriquez 7 (od 74. Hodžić -)

Split (4-2-3-1)

Zagorac 5,5 – Ibriks 5,5 (od 47. Jukić 5,5), Galović 5,5, Barbarić 6, Rugašević 5,5 – Radotić 5, Vidović 5,5 – Belle 5 (od 72. Mrkonjić -), Kvesić 5 (od 84. Erceg -), Glavina 5 – Cikalleshi 5

90. minuta - kraj utakmice

76. minuta - Cikalleshi sam u šesnaestercu pokraj trojice Dinamovih braniča uspijeva uputiti solidan udarac, ali Eduardo brani

73. minuta - Henriquez dobro puca s desetak metara s desne strane, ali Zagorac izbija loptu u korner

56. minuta - Belle je dobro ušao u Dinamov šesnaesterac po desnoj strani, proslijedio loptu Cikalleshiju koji se spetljao i izborio tek udarac iz kuta

46. minuta - Niti Mamić niti Vulić se nisu odlučili za promjene u sastavu

POČETAK DRUGOG POLUVREMENA

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 34.minuta - Fernandez je izbio sam pred Zagorca i elegentno potom prebacio loptu preko njega za povećanje vodstva Modrih na Maksimiru

30. minuta - Nakon odlične akcije i niza dodavanja unutar kaznenog prostora, Ademi je u konačnici zapucao prema vratima Splita, ali Zagorac zaustavlja njegov pokušaj

21. minuta - Machado je opalio s dvadesetak metara iz slobodnog udarca, ali Zagorac brani

18. minuta - Loše vijesti za Modre. Cekici je napustio teren nakon prekršaja Radotića i izgleda kako je ozljeda ozbiljnije prirode

GOOOL 17. minuta - Iako je Zagorac pogodio stranu i dotaknuo loptu, ona je na kraju ipak završila u mreži

16. minuta - Radotić je startao na Cekicija u kaznenom prostoru i na prvi pogled nije izgledalo kao nešto ozbiljnije, ali sudac je ipak pokazao na bijelu točku

14. minuta - Belle je izbio sam pred vratara Eduarda, ali katastrofalna završnica Kamerunca spasila je Modre

4.minuta - Cekici je pucao s tridesetak metara, ali lopta je otišla malo pored gola

1. minuta - Utakmica je počela!

23. rujan 2024 00:38