Darko Tomas / CROPIX CROPIX
PRVA HNL

LOKOSE UZDRMAO PACERSKI GOL, DŽOKER S KLUPE KASNIM POGOTKOM UNIO NEIZVJESNOST Rijeka krenula na sve ili ništa, ali nije uspjela doći do boda

Lokomotiva je na otvaranju proljetnoga dijela HNL-a svladala trećeplasiranu Rijeku s 2:1. Dva je pogotka postigao Lirim Kastrati, a poraz je u završnici susreta ublažio Momčilo Raspopović. Rijeka je i dalje treća s 34 boda, dok su Lokosi na petome mjestu s tri boda manje.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. veljača 2020. 14:28

LOKOMOTIVA - RIJEKA 2:1 (Kastrati 45', 71' / Raspopović 86')

LOKOMOTIVA: Grbić - Kolinger, Mersinaj, Marković, Karačić - Uzuni, Sammir (od 81. Jakić), Kastrati (od 90'+3' Vojković), D. Halilović, Petrak - Budimir (od 88. Rakić)

Trener: Goran Tomić

RIJEKA: Pandur - Velkovski, Escoval, Smolčić, Tomečak (od 77. Raspopović) - Andrijašević, Gorgon, Murić (od 55. Vuk), Halilović, Lepinjica (od 69. Lončar) - Čolak

Izbornik: Simon Rožman

ZAGREB, stadion u Kranjčevićevoj Sudac: Damir Batinić (Osijek)

U utakmici 20. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive pobijedili Rijeku s 2-1 (1-0).

Lokomotiva je na startu proljetnog dijela došla do zaslužene pobjede nad trećeplasiranom Rijekom, koju su poraza koštale pogreške u obrani.

Lokomotiva je bila bolja u prvom dijelu i povela je u zadnjim sekundama pogotkom Lirima Kastratija nakon protunapada i dodavanja Dine Halilovića. Kastrati je u 72. minuti došao i do drugoga gola, nakon što je Kosovar u brzoj kontri prošao i vratara Rijeke i lako zabio za 2-0. U 86. minuti Rijeka je smanjila pomalo čudnim golom Momčila Raspopovića, čiji je ubačaj iskosa s desne strane završio u mreži pored neodlučnog vratara Grbića i stopera Kolingera.

Rijeka je ostala treća s 34 boda, a Lokomotiva se probila na peto mjesto s 31 bodom.

Dvoboj se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a sudio je Damir Batinić iz Osijeka.

LOKOMOTIVA: Grbić - Kolinger, Mersinaj, Marković, Karačić - Uzuni, Sammir, Kastrati, D. Halilović, Petrak - Budimir

RIJEKA: Pandur - Velkovski, Escoval, Smolčić, Tomečak - Andrijašević, Gorgon, Murić, Halilović, Lepinjica - Čolak

------------------------------------------------------------------

TIJEK SUSRETA:

KRAJ UTAKMICE!

90'+3' - Taktička zamjena kod Lokomotive. Ušao je Frane Vojković umjesto dvostrukog strijelca Lirima Kastratija.

90'+1' - Prijete sada Riječani u samoj završnici, krenuli su na sve ili ništa! Raspopović se namjestio na udarac i opalio ljevicom, no ovoga puta nije to išlo u okvir...

90' - Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

88' - Drugi put mijenja Tomić. Ulazi Đorđe Rakić, iz igre će Mario Budimir.

86' - GOOOL! Kakav pacerski pogodak... Raspopović je u šesnaesterac uputio nešto što je izgledalo kao centaršut, a putanja je prevarila i obranu i vratara Lokosa te u čudnoj rotaciji završila u mreži! Džoker s klupe unio je malo neizvjesnosti u ovaj jednoličan dvoboj!

85' - Prilika za Rijeku, ali više za statistiku... Povukao je Stjepan Lončar jednu solo-akciju, pucao je s dvadesetak metara, ali udarac je bio loš i Grbić je to bez problema pokupio.

81' - Evo i prve promjene kod domaćina. Umjesto Sammira ušao je Kristijan Jakić.

77' - Posljednja promjena kod Riječana. Izašao je Tomečak, mijenja ga Raspopović. Trener Lokomotive Goran Tomić i dalje ništa ne mijenja.

71' - GOOOL! Fenomenalnom je asistencijom preko pola terena Budimir gurnuo Kastratija u šansu, Smolčić je reagirao katastrofalno i napadač Lokosa prvo je zaobišao njega, a zatim i Pandura na golu Rijeke te zatim smireno poslao loptu u praznu mrežu... Lokomotiva vodi 2:0!

69' - Drugi put mijenja Rožman. Umjesto Ivana Lepinjice u igri je Stjepan Lončar.

65' - Nova velika šansa za Bijele! Sjajnu su akciju izveli Riječani, lopta je na kraju došla do Tomečaka čiji udarac sa šest-sedam metara iskosa pogađa samo vanjski dio mreže!

55' - Shvatio je Rožman da mora nešto mijenjati u igri. Izašao je Robert Murić, priliku dobiva mladi Matej Vuk.

54' - Prvi riječki udarac u okvir tek u 54. minuti! Šutirao je Tibor Halilović, no nije bilo preciznosti u tom udarcu... nismo navikli gledati ovako loše izdanje Riječana.

53' - Strašna šansa za Lokose! Uzuni je poslao povratnu do Budimira koji sa šest-sedam metara promašuje čitava vrata! Kakav zicer za Lokomotivu, mogli su sada doći do drugog pogotka...

46' - Počinje drugo poluvrijeme u Kranjčevićevoj. Nema promjena u sastavima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - GOL! I kada su svi mislili da će se na odmor otići bez pogodaka šok za Riječane! Kastrati je dobio idealnu loptu u prostor i iskosa s desne strane matirao vratara Pandura za vodstvo domaćina

39. minuta - Sammir je oprobao svoj udarac iz slobodnjaka na 20-ak metara od gola, ali lopta je otišla ravno u vratara Pandura

32. minuta - Čolak je pucao s pet metara glavom nakon ubačaja Smolčića, ali lopta odlazi pored gola

25. minuta - Sammir je ubacio iz kornera, Kolinger je bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom prolazi malo pored desne vratnice. Pandur je samo pogledom uspio ispratiti loptu

18. minuta - Andrijašević se našao u prilici, ali veznjak Rijeke iz vrlo teške situacije šalje loptu u vanjski dio mreže

16. minuta - Budimir je izbio sam pred vratara Pandura, ali ovaj još jednom zaustavlja pokušaj domaćina

5. minuta - Sammir je idealno uposlio Kastratija koji neometano puca s desetak metara, ali Pandur paradom zaustavlja njegov pokušaj

3. minuta - Prošao je Kastrati poput munje po desnoj strani, imao čak dvojicu sugirača u kaznenom prostoru, ali ubačaj je u konačnici bio vrlo slab

1. minuta - Utakmica je počela!

14.00: Objavljeni su službeni sastavi.

21. svibanj 2024 12:55