Damir Krajač / Cropix
DINAMO - VARAŽDIN 7-0

Kovačić oduševio Jurčića: 'Zbog igrača poput Matea ljudi dolaze na stadione'

'Pojedini su mi igrači pomalo opušteno ušli u utakmicu, no čim smo se konsolidirali, odustali od brzopletog traženja završnog dodavanja, sve je došlo na svoje'
Piše: ArhivaObjavljeno: 17. rujan 2011. 14:04

Tri dana nakon Reala, 17-godišnji Mateo Kovačić ponovno je zadivio poklonike nogometa i potvrdio pohvale Dinamova trenera Krunoslava Jurčića “da čvrsto stoji na zemlji”.

Ofenzivni vezist “plavih”, kojeg je Jurčić postavio u vrh romba, pomalo ga već pripremajući za postsammirovsko razdoblje, bio je ne samo glavni pokretač akcija, asistent i strijelac u rekordnoj (7-0) pobjedi protiv posljednjeplasiranog Varaždina, nego se vraćao i u obranu i uklizavao odnoseći lopte suparniku.

POGOTKE S UTAKMICE DINAMO - VARAŽDIN POGLEDAJTE OVDJE!

- Pojedini su mi igrači pomalo opušteno ušli u utakmicu, no čim smo se konsolidirali, odustali od brzopletog traženja završnog dodavanja, sve je došlo na svoje. Drago mi je da smo neke momke koji dugo nisu igrali vratili u nogometni život - kazao je Jurčić, a na temu Kovačić dodao:

- Matea su puni mediji, to može utjecati na mladog čovjeka. No, on je skroman i uzornog ponašanja, a mi mu pomažemo u stasanju. Zbog takvih igrača ljudi dolaze na stadione - poručio je strateg “plavih”.

Dinamo je istrčao sa sedam novih startera u odnosu na Real, u Maksimiru je debitirao Šimunić, a u plavom dresu uopće, Ante Puljić. U drugom poluvremenu vratio se i pogotka željni Morales. Gosti su od 50. minute ostali s čovjekom manje, jer je Barišić srušio Krstanovića u izglednoj situaciji za gol, čast nisu uspjeli spasiti ni ulaskom “dede” Vugrinca.

- Što reći nakon debakla? Samo smo u prvom poluvremenu izgledali kao momčad, u prvih 15-ak minuta imali dvije super prilike, pa primili gol potkraj prvog i na početku drugog poluvremena. Nažalost, to je odraz stanja u klubu, mnogo je posla preda mnom - poručio je trener gostiju Tomica Kocijan.

Dinamo - Varaždin 7-0 (Pokrivač 17' Ibanez 42', 71', Beqiraj 47' Kovačić 51', Morales 84', Krstanović 90')

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - GOOOL Ivan Krstanović postavio je konačin 7-0

84. minuta - GOOOL I Pedro Morales se upisao u listu strijelaca

61. minuta - GOOOL Luis Ibanez postigao je i svoj drugi pogodak na utakmici

51. minuta - GOOOL! Strijelac je Mateo Kovačić iz slobodnog udarca. Varaždin je ostao bez jednog igrača. Barišić je srušio Krstanovića tik u 16-erac i sudac mu je pokazao crveni karton

47. minuta - GOOOL! Strijelac je Beqiraj. Fatos je sve sam napravio i zasluženo zabio

Poluvrijeme

42. minuta - GOOOL! Ibanez je snažno i precizno pucao po travi s 30-ak metara. Lopta je prošla Krklecu kroz noge

35. minuta - Opet je Krklec spasio vrata Varaždina. Beqiraj je pucao u kut, no vrlodobri vratar gostiju uspio je obraniti udarac

Dinamo konstantno pritišće. Modri su se preselili na polovicu gostiju. Krklec je obranio nekoliko pokušaja, a jednom je i greda spasila Varaždince od novog gola

17. minuta - GOOOL! Krstanović je pucao 'škaricama' i lopta se odbila do Pokrivača koji je matirao Krkleca

8. minuta - Glavina je proigrao Tokića koji nije uspio matirati Lončarića. Bila je to sjajna prilika za Varaždin

Dinamo: Lončarić - Ibanez, Šimunić, Vida, Vrsaljko - Kovačić, Pokrivač, Badelj, Šitum - Beqiraj, Krstavnović

Trener: Kruno Jurčić

Varaždin: Krklec - Šimek, Gluhak, Barišić, Conjar - Lončar, Cerovečki, Grgec, Sačer - Glavina - Tokić

Trener: Tomica Kocijan

Split - Lokomotiva 1-0 (Erceg 39')

KRAJ

39. minuta - Goool! Erceg je zabio. Vitaić je dao loptu za Barabana koji proigrava Ercega. Napadač Splita izašao je sam pred Mitrovića i zabio

Split: Vuković - Budiša, Vidić, Križanac, Marčić - Vitaić, Šimić - Čop, Erceg, Obilinović - Baraban

Trener: Tonći Bašić

Lokomotiva: Mitrović - Pivarić, Mesarić, Komorski, Samateh - Brozović, Poljak - Martinac, Antolić, Peko - Bule

Terner: Marijo Tot

Istra 1961 - Zadar 1-1 (Karabatić 88' / Santini 72')

KRAJ

88. minuta - GOOOL! Karabatić je izjednačio nakon što je loptu u 16-erac ubacio Belle

72. minuta - GOOOL! Bilaver je ubacio za Santinija koji iskosa puca i uz pomoć vratnice postiže pogodak

Istra 1961: Mance - Milić, Budicin, Karabatić, Sušić - Prahić, Anđelković - Alimi, Grbić, Belle - Primorac

Trener: Igor Pamić

Zadar: Ježina - Jonjić, Con, Pezo - Vasilj, Surać, Bilaver - Begonja, Banović - Mršić - Santini

Trener: Dalibor Zebić

25. rujan 2024 04:30