MARKO MRKONJIC Cropix
GOSTI MOGLI I SLAVITI

Drama i novi kiks Osijeka! Bjelica & Co. dvaput imali Varaždince u šaci, na kraju primili eurogol

Veliku priliku u sudačkoj nadoknadi propustio je Karlo Perić. Bio je sam pred Ivušićem...
Piše: Gradimir Djukarić, Sportske novostiObjavljeno: 14. kolovoz 2022. 20:54

OSIJEK - VARAŽDIN 2:2 (Jugović 57‘, Beljo/Brodić 65‘, Perić 84‘)

OSIJEK. Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 3.233. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina), pomoćnici: Crnčić i Kečkiš, 4. sudac: Čulina, kontrolor: Pristovnik, VAR: Strukan, AVAR: Jakšić, delegat: Mihalj

OSIJEK Ivušić - Miloš, Barišić, Škorić (od 78. Bralić), Jurčević - Brlek, Jugović - Janjić (od 55. Fiolić), Caktaš (od 73. Beljo), Fućak (od 46. Kleinheisler) - Mierez (od 73. Mance), trener: Nenad Bjelica

VARAŽDIN Zelenika - Stanić, Pellumbi, Ba, Urata - Postonjski (od 29. Lusavec), Elezi (od 81. Perić) - Peco (od 61. Vugrinec), Teklić, Herrera (od 46. Kolarić) - Šego (od 61. Brodić), trener: Mario Kovačević

Žuti kartoni: Elezi (63. nesportsko ponašanje), Jugović (63., nesportsko ponašanje), Kleinheisler (72, prigovor), Urata (86., povlačenje za dres)

Osijekov niz bez pobjede nastavio se i petu utakmicu. Dva puta su bijelo-plavi vodili, dva puta su se hrabri Varaždinci vraćali. Zanimljivo, tri od četiri gola zabili su igrači koji su utakmicu počeli s klupe. Nažalost, golijada u Gradskom vrtu ostala je u sjeni teške ozljede Igora Postonjskog.

Uvertira utakmice bila je svečana, klupska legenda i ljubimac tribina, donedavno i igrač s najviše odigranih utakmica za bijelo-plave otkako je HNL-a Bakir Beširević simbolično je predao svoj rekord drugome. Naime, Mili Škoriću uručio je pozlaćeni dukat s grbom NK Osijeka kao zahvalu za njegovu vjernost klubu iz Gradskog vrta. Utakmica protiv Varaždina kapetanu bijelo-plavih bila je već 330. za Osijek. Beširević ih je odigrao tri manje.

Statistika dvoboja Osijeka i Varaždina

SOFASCORE

Statistika: SofaScore za SN

Iznenadio je Nenad Bjelica sastavom, svježu krv u momčad ubrizgao je s trojicom igrača koji su ove sezone igrali malo ili nimalo - Janjićem, Milošem i Barišićem. Potonjem su to bile prve minute ove sezone, ali i prve prvenstvene minute nakon gotovo deset mjeseci. Varaždin je ušao hrabro u utakmicu, uvodne minute pripale su gostima koji nisu stali u blok nego su došli igrati i događanja na terenu pokušavali prebaciti u Osijekovu polovinu terena iako nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Ivušiću. A onda se u 23. minuti dogodila situacija, zapravo splet nesretnih okolnosti, koja je zasjenila sve na terenu, nakon čega je nogomet posve pao u drugi plan. Caktaš je uklizao na loptu, bio je to sasvim regularan, nimalo preoštar start nakon kojeg nije sviran ni prekršaj, ali je na nogometaša Osijeka potom natrčao kapetan Varaždina Igor Postonjski. Jasno se čuo udarac čak i na suprotnoj tribini, kao da je nešto puklo. Postonjski je ostao ležati na travnjaku i glasno jecao u bolovima. Odmah se vidjelo kako ne može na dobro ispasti. Klupska liječnička služba pritrčala mu je u pomoć, hvatali su se u šoku za glave na travnjaku, a nakon nekoliko minuta nosilima je prebačen u vozilo Hitne pomoći i odvezen u osječku bolnicu. S travnjaka je Ispraćen uz pljesak. Vijesti iz osječke bolnice bile su grozne, pukle su mu obje potkoljenične kosti.

Varaždin je u prvom dijelu imao bitno veći posjed, više šuteva, udaraca iz kuta... dok Osijek sve do završetka prvog dijela nije uspio stvoriti konkretniju priliku. U šansama siromašnoj Caktaš je u 41. pogodio gredu, a u sudačkoj nadoknadi Mierezov udarac glavom prošao je blizu vratnice.

A onda je u nastavku utakmica postala silno zanimljiva. Ulaskom Kleinheislera u nastavku bitno se podigla energija Osijekove igre, a iako su se bijelo-plavi i dalje mučili s kreacijom napokon su uspjeli zabiti. Prvi puta nakon 401. minute bez gola. Upravo je Kleinheisler ubacio, a Jugović se našao na pravom mjestu. Veselje, međutim, nije dugo trajalo. Tek što je ušao u igru Brodić je utakmicu vratio u egal. Tražio je Osijek gol, Bjelica je u igru uveo dvojicu napadača, a to mu se odmah i isplatilo. Dion Drena Beljo zabio je treći ovosezonski gol i izjednačio učinkom na vrhu najboljih strijelaca lige. Varaždin se, međutim, nije predavao. Svega dvije minute nakon što je ušao u igru Perić donosi novo izjednačenje. Uzvratio je Beljo čiji udarac glavom zaustavlja greda. Bod nije zadovoljavao niti jednu momčad, a Perić se u sudačkoj nadoknadi našao u šansi svih šansa, no njegov udarac s peterca sjajno brani Ivušić.

Gotova je utakmica. Osijek i Varaždin su remizirali - 2:2. Uskoro opširnije...

90+3‘ Kakva šansa Varaždina. Prvo je pucao Brodić, a Ivušić obranio i odbio samo do Perića koji sa svega par metara nije uspio postići gol. Ivušić je sjajno obranio i njegov udarac

88‘ Miloš igra dobro na desnoj strani - opet je imao dobar ubačaj na Belju koji pogađa vratnicu

84‘ GOOOL! Vraća se Varaždin i to kakvim golom. Brodić je lijepo smirio loptu, a nju je sjajnim udarcem lijevom nogom Perić sa 16 metara pospremio iza Ivušića. Perić je u igru ušao dvije minute ranije umjesto Elezija

78‘ Izlazi Škorić, ulazi Bralić

77‘ GOOOL! Beljo je ponovo doveo Osijek u vodstvo! Jurčević je izveo korner, a Beljo se samo naklonio na drugoj vratnici i glavom postigao gol. Nevjerojatno je da nitko nije bio kod Belje prilikom njegovog udarca

75‘ Nakon izjednačenja Osijeka utakmica se malo smirila. U posljednjih par minuta Osijek radi pritisak, ali bez konkretnog udarca

73‘ Dvostruka zamjena kod Osijeka. Izašli su Mierez i Caktaš, ušli Mance i Beljo

65‘ GOOOL! Izjednačio je Varaždin! Teklić je pobjegao zaleđu i uposlio Brodića čiji se udarac odbio od jednog obrambenog igrača Osijeka i završio iza leđa Ivušića

64‘ Nije sudac Pajač do sada pokazao niti jedan žuti karton, a sada ih je bilo dva. Zbog sukoba na sredini terena požutjeli su Jugović i Elezi

61‘ Nastavlja Osijek s pritiskom, a Varaždin radi dvije izmjene. Izašli su Šego i Peco, a ušli Brodić i Vugrinec

57‘ GOOOL! Jugović je postigao gol za 1:0. Nakon kornera s desne strane, lopta je na drugoj strani došla do Kleinheislera koji mirno centrira na peterac gdje je Jugović glavom mirno savladao Zeleniku

53‘ Solidna šansa za Osijek. Ubacio je Miloš s desne strane, u skoku je bio Mierez, ali nije bio precizan

46‘ Počinje drugih 45 minuta. Po jedna izmjena je sa svake strane. Kod Osijeka je ušao Kleinheisler umjesto Fućaka, a kod Varaždina Kolarić umjesto Herrere

Gotovo je prvo poluvrijeme. Bez golova u Gradskom vrtu

42‘ Caktaš! Dobra lopta Janjića u for, Caktaš ulazi u dubinu i malo s desne strane gađa vratnicu gostujućeg gola. Dosad najbolja prilika za Osijek.

40‘ Evo i udarca u okvir Varaždinaca. Herrera je probao s lijeve strane, tražio prvi kut, no nije to bio težak zadatak za Ivušića.

33‘ Varaždin ima veći posjed lopte, maločas je Ivušić opet morao istrčavati i izbijati loptu u aut.

Varaždinci često prijete vratima Osijeka

29‘ Odvežen je Postonjski kolima hitne pomoći ispraćen pljeskom cijelog stadiona. Brz oporavak mu je poželio i službeni spiker, a pozdravio ga je i Nenad Bjelica

24‘ Uh, kakav start Caktaša na Postonjskom. Kapetan Varaždina je s bolnom grimasom ostao ležati na travnjaku. Odmah su došli liječnici Varaždina, ali i kola hitne pomoći

20‘ Solidna akcija Osijeka. Ubacio je Miloš, ali Ba je izbacio ispred Miereza

15‘ Bit će zanimljivo pratiti i kako će Kohorta reagirati protiv Bjelice. Na tribini s najgorljivijim navijačima domaćina izvješen je mali transparent s natpisom ‘Ant iNB‘

Kohorta ovaj put navija za svoje igrače

10‘ Napada Varaždin na početku utakmice. Imali su i korner, ali Teklić ubačajem nije pronašao nikoga tko bi ozbiljno zaprijetio Ivušiću

4‘ Pokazao je Varaždin dobru igru na utakmicama protiv Hajduka i Dinama, počeo je i danas dobro. Na početku utakmice su pritisnuli domaćine, ali nisu došli do pravog šuta

1‘ Počela je utakmica

>>> Stigli su sastavi za današnju utakmicu! Dosta je toga promiješao Nenad Bjelica za Varaždin. Na klupi su ostali Kleinheisler, Beljo, Lončar, Lovrić... Na desnom beku je Miloš, a u obrani uz kapetana Škorića mladi Adrian Leon Barišić. Na lijevom krilu igrat će Nikola Janjić, a u špici tek Mierez...

Kod Varaždina, sve prema najavama osim što će umjesto Brodića startati Šego.

29. travanj 2024 10:38