Željko Kopić

GORAN MEHKEK/CROPIX Cropix
DOMINACIJA MODRIH

Koprivnica je Dinamu najdraže gostovanje, Modre je tamo zadnji pobijedio - Željko Kopić!

Dinamo voli doći u Koprivnicu, tamo se osjeća kao kod kuće
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 17. ožujak 2022. 06:16

Nije to podcjenjivanje niti Slavena Belupa, niti Zorana Zekića i posla koji radi u Koprivnici zadnjih mjeseci, već tumačenje suhih brojki. A one kažu da Modri nisu na Apašu izgubili još od proljeća 2017.

Bila je to ona sezona kad je Dinamo izgubio naslov prvaka, a trofej podignula Rijeka, štoviše, baš ta utakmica u Koprivnici bila je jedna od odlučujućih. Prije tog kola imali su Riječani pet bodova više od Dinama, na Rujevicu im je stizao Osijek, ta se utakmica igrala u kasnijem terminu.

Bogojevićev mat

I da je Dinamo, koji je s klupe vodio Ivajlo Petev, slavio kod Slavena Belupa, došao bi na samo minus dva, pritisak na Rijeci bio bi sve veći. No, Dinamo se spotaknuo, do sudačke nadoknade bilo je 1:1, a onda je pobjednički gol zabio Bruno Bogojević. Rijeka je koji sat kasnije pobijedila Osijek i otišla na plus osam, šest kola prije kraja na Rujevici se već tada počeo hladiti šampanjaca.

A trener Slavena Belupa bio je tada - Željko Kopić! Piše mu se u trenerskoj biografiji da je srušio Dinamo, a u zadnjih 15 godina to je uspjelo još dvojici trenera u Koprivnici, Mili Petkoviću (2:0, 2008. godina) i Kruni Jurčiću (5:2, 2007. godina). Jurčić i Kopić postali su poslije treneri Dinama, vjerojatno se tome jednog dana nada i Zoran Zekić. Uostalom, već nakon Krznarova odlaska spominjao se kao kandidat za maksimirsku klupu.

Nakon tog Kopićevog trijumfa Dinamo je u idućih devet gostovanja u Koprivnici upisao osam pobjeda i remi. Ako gledamo samo zadnjih pet susreta, rezultati su bili ovakvi; 1:4, 0:2, 1:5, 0:2, 0:3. Potpuna Dinamova dominacija!

Krznarova četvorka

Inače, u tom zadnjem susretu u Koprivnici, Damir Krznar nadigrao je Zorana Zekića. Dinamo je slavio 4:1, a već do poluvremena bilo je 3:0. Strijelci su bili Jurić, Oršić i Petković, u 76. minuti na 4:0 povisio je Čop, a smanjio je Grgić četiri minute kasnije. Bila je to jedna od najuvjerljivijih predstava Dinama u ovoj HNL sezoni, ne samo rezultatski, već i igrom. Dinamo je počeo u sastavu: Livaković - Ristovski, Theophile, Lauritsen, Franjić - Mišić - Ivanušec, Baturina, Petković, Oršić - Jurić. Podsjetimo, Deni Jurić na toj se utakmici i ozlijedio, pa ga dulje nije bilo u momčadi.

Zekić je Modre dosad pobjeđivao jedino u Maksimiru!

Zoran Zekić je u HNL-u dosad 16 puta vodio momčad protiv Dinama, omjer mu je daleko od pozitivnoga. Dakle, Zekić je na klupi Osijek i Slavena Belupa dosad čak 12 puta izgubio od Modrih, dvaput je remizirao i dvaput je uspio pobijediti. Zanimljivo, oba puta u Maksimiru, prvi put 2016., kad je na Dinamovoj klupi bio Zlatko Kranjčar, bilo je 0:1.Gol je zabio Josip Knežević, već u drugoj minuti, Dinamo nije uspio izjednačiti. Drugi put Zekić je uspio pobijediti istim rezultatom u proljeće 2018., kad je na klupi Modrih bio Nikola Jurčević. Iz te sezone datiraju i dva remija, jednom u Osijeku, jednom u Zagrebu bilo je 1:1. U dosadašnja dva sraza protiv Dinama na klupi Slavena Belupa upisao je Zekić teške poraze, prvo tih 1:4 u Koprivnici, a onda i 0:3 u Maksimiru u prosincu.