Jorge Leonardo Obregon Rojas

MATIJA DJANJESIC/CROPIX
DVOBOJ NA ŠUBIĆEVCU

Džoker s klupe donio pobjedu Rijeci, debitirao Alen Halilović, Duje Čop u završnici uzdrmao vratnicu!

Bivši HR reprezentativac bio je najbolji igrač Šibenika, ali u finišu mu je i sreća okrenula leđa
Piše: Davor Trutin, Sportske novostiObjavljeno: 16. srpanj 2022. 23:02

ŠIBENIK - RIJEKA 0:1 (Obregon 73‘)

ŠIBENIK, Stadion Šubićevac. Gledatelja 1.678. Sudac: Duje Strukan (Split) 6,5. Pomoćnici: Zobenica i Jakšić. Četvrti sudac: Terzić. VAR: Pajač. AVAR: Radić. Delegat: Podrug.

ŠIBENIK: Rogić 6 - Perić 6, Mesa 6,5, Mina 6 (od 90+1 Špeljak-) - Rom 5,5 (od 79. Dolček -), Salomon 6,5, Skorup 5,5 (od 79. Vidović -), Arai 6 - Čanadi 6 (od 69. Kreković), Čop 6,5, Ćurić 6. Trener: Damir Čanadi 6.

RIJEKA: Labrović 7 - Smolčić 6,5, Krešić 6,5, Pavlović 7, Vukčević 6,5 (od 81. Jurišić -) - Selahi 7, Alvarez 6,5 - Bušnja 6,5 (od 71. Bušnja -), Vrančić 6,5 (od 64. Obregon 7), Ampem 7 - Vučkić 6 (od 81. Hodža -). Trener: Dragan Tadić 6,5.

Žuti kartoni: Čop (26 - preoštar start), Skorup (36 - preoštar start), Rom (62 - prigovor), Vučković (62 - prigovor). Crveni karton: -. Igrač utakmice: Jorge Obregon.

Rijeka je odnijela bodove sa Šubićevca na otvaranju nove sezone HNL-a. Pogodak vrijedan 3 boda donio je zlatnim golom Kolumbijac Obregon pred kraj utakmice. Bila je to dosta izjednačena, tvrda utakmica u kojoj je gost bio možda bolji baš za taj jedan pogodak. Ali, da je bilo i neodlučeno ne bi bilo nezasluženo.

Sudar znatno promijenjenih Šibenika i Rijeke na otvaranju nove sezone HNL-a zaintrigiralo je poveći broj gledatelja. Nova kampanja, puno novih lica i povoljan kasniji večernji termin srpanjske večeri privuklo je poprilično gledatelja, gotovo pun zapad… Osim šibenskih na parkingu je bilo i dosta „fureštskih“ registracija, i mnogi turisti koji odmaraju u šibenskom kraju nakon kupanja i sunčanja potegnuli su u šibenski hram baluna. HNL je očito postao prepoznatljiv brend za sve… Novi Šibenikov trener Damir Čanadi poprilično je iznenadio početnom formacijom, u kojoj su svoje mjesto pronašli i Japanac Arai, potom Slovenac Rom, Skorup…iako je na pripremama, kao i u posljednjim pripremnim dvobojima uigravao drugu postavu.

Rijeka je pobjedu proslavila s članovima Armade

NIKSA STIPANICEV Cropix

Rijeka s novim trenerom Tadićem (prošlogodišnji Goran Tomić bio je na tribinama) je izvela više-manje najavljeni i očekivani sastav. Narančasti borbeni na startu, Rijeka međutim uputila dva udarca u prvih 15 minuta (Selahi, Bušnja) oba su otišla pokraj (preko) gola. Domaćin je prvi put zaprijetio iz kornera (Labrović izbio) a Rijekin korner donio je neprecizan udarac Ampema iz blizine. Opet je Šibenik opasan iz prekida, nakon ubačaja Skorupa, Čop je atraktivno škaricama vratio pred gol, i obrana Rijeke je nekako očistila prijetnju. Stvorila se i gužva nakon novog kornera ali bez konkretnosti. Prvi dio ponudio je borben ali ne odveć sadržajan nogomet, u kojem su oba takmaca ostala bez udarca u okvir gola!

Čop je pokazao da će biti veliko pojačanje za Šibenik

Isti akteri su otvorili i nastavak. U 51. je Čop prošao dvojicu igrača, ali je pucao ravno u Labrovića. Još opasnije bilo je u 54, Čanadi i Rom su zakuhali pred golom Rijeke, epilog – korner. Dobro razdoblje šibenske igre nastavilo se i udarcem Čopa, koji je pošto poto želio poentirati u službenom debiju za Šibenčane, i proslaviti rođenje djeteta. Probudilo je to i goste koji su u 58.prijetili preko Vučkića, ali je njegov prizeman udarac obranio Rogić. Stvorila se i gužva pred golom Šibenika nakon kornera, domaćini su uspjeli sve obraniti blokovima.

Funcuti

Ušli su Obregon umjesto Vrančića, odnosno Kreković umjesto Čanadija kao prve zamjene u nastavku, te Alen Halilović koji je u 71.zamijenio Bušnju. Nastavio se taktički rat na terenu, s povremenim bljeskovima u napadu s obje strane. I onda u 73.minuti šok za domaće. Obregon je načeo šibensku mrežu na ubačaj Ampema…U 83. je Šibenik imao najbolju šansu, Salomon je dao odličnu loptu za Čopa, a ovaj iz teške pozicije, iz kuta pogodio vratnicu. Na odbijancu je bio Kreković ali ništa se nije izrodilo. Dao je Šibenik sve za izjednačenje, bilo je nekoliko opasnih pokušaja, ali ostalo je 1:0 za Rijeku.

PRIJENOS UŽIVO:

94. minuta - Sudac Duje Strukan je po isteku četvrte minute nadoknade svirao kraj susreta na Šubićevcu.

92.minuta - Pokušat će Šibenik nešto napraviti s još jednom izmjenom. Ušao je Karlo Špeljak, a izaći s Marcos Mina.

91. minuta - Rijeka uspjeva čistiti šanse Šibenika pred svojim golom.

Andrija Vukčević

90. minuta - Pomoćni sudac pokazuje da će se na Šubićevcu igrati najmanje još četiri minute.

83. minuta - Velika šansa Šibenika. Salomon dodaje Čopu koji pogađa vratnicu!

81.minuta - I Rijeka radi dvostruku izmjenu. Hodža i Jurišić će ući u igru umjesto Vučkića i Vulčevića.

79. minuta - Šibenikova klupa odmah reagita, dvostruka izmjena. Umjesto Skorupa Ivica Vidović, a Roma će zamijeniti Ivan Dolček.

72. minuta - GOOOOOOOOOOOL! Rijeka vodi 1:0! "Joker" s klupe Rijeke Obregon odlično reagira na ubačaj Ampema kojeg je prije toga mirno na rubu šesnaesterca našao Halilović.

70. minuta - Debi će ostvariti danas i Alen Halilović. Veliko pojačanje momčadi s Kvarnera ušao je u igru umjesto Denisa Bušnje.

Alen Halilović

69. minuta - Druga izmjena na utakmici, ovaj put u sastavu domaćih. Kreković će zamijeniti Čanadiju.

68. minuta - Počela je Rijeka igrati slobodnije i odmah se utakmica preselila na Šibenikovu polovicu.

64. minuta - Prva izmjena. Mario Vrančić završava svoj debi za Rijeku, ulazi Jorge Obregon.

63. minuta - Nesigurnost Šibenika kod Rijekinog kornera, međutim, ipak bez veće štete za domaćine.

61. minuta - Četvrti i peti žuti karton na utakmici pripali su Andriji Vukčeviću radi prigovora i Šibenikovom Matiji Romu.

60. minuta - Nisu se razumijeli Rijekini igrači i propala im je šansa iz slobodnog udarca.

59. minuta - Slobodan udarac za Rijeku iz dobre pozicije na 23 metra od gola Šibenika-

58. minuta - Lovre Rogić sjajno brani udarac Vrančića.

57. minuta - Dva dobra ubačaja Čanadije i udarac Čopa sa ruba šesnaesterca važniji su detalji trenutnog pritiska Šibenika.

54. minuta - Šansa za Šibenik, Čop je uspio razigrati Čanadija, ali od svega korner za domaće.

51. minuta - Čop se snalažljivo riješio svog čuvara, ali nije uspio uputiti opasniji udarac prema Rijekinom golu.

Duje Čop je bio najopasniji u redovima Šibenika

49. minuta - Šibenik je ušao kvalitetnije u drugi dio utakmice i spustio Rijekin sastav u krilo vratara Labrovića.

46. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme pred 1500 gledatelja na Šubićevcu.

46. minuta - Kraj prvog poluvremena.

45. minuta - Pomoćni sudac pokazao je minutu sudačke nadknade.

44. minuta - Atipična utakmica ova dva kluba, prošle sezone je u njihova dva susreta bilo čak šest golova u prvim poluvremenima.

Matija Rom i Andrija Vukčević

41. minuta - Osim pokušaja Ampema, više uzbuđenja na utakmici nije bilo.

36.minuta - Treći žuti karton na utakmici u 36. minuti, novi kažnjeni igrač je Šibenikov Skorup.

35. minuta - Atraktivno vraćanje Čopa škaricama nakon prekida, međutim lopta nije pronašla cilj.

33. minuta. - Obje momčadi imaju problem zadržati loptu u nogama, igra je isprekidana s puno laganih prekršaja.

27. minuta - Već drugi karton na utakmici, ovaj put za Duju Čopa.

23. minuta - Čvrsta utakmica za sada na Šubićevcu, čak sedam prekršaja u prvoj polovici prvog poluvremena.

18. minuta - Velika šansa za Ampema. Ipak, nije se dobro snašao i šalje loptu s vrha peterca preko gola.

17. minuta - Prvi udarac iz kuta ima domaći sastav. Međutim, sviran preksšaj na vrataru Rijeke Labroviću.

15. minuta - Treba spomenuti kako će Šibenik sav prihod od današnje utakmice donirati stradalima u požarima.

14.minuta - Prvi žuti karton na utakmici, Rijekin Haris Vučkić rano je ušao u bilježnicu sudca Strukana.

14. minuta - Prva šansa na utakmici, Smolčić je zaprijetio Rogiću udarcem sa 16 mietara, ali lopta prolazi pored desne stative.

9. minuta - Nije velika šansa, ali prvi udarac na utakmici u 10.minuti pripada Rijeci.

7. minuta - Utakmica je krenula početnim ispitivanjem snage, nijedna momčad ne preuzima inicijativu.

1. minuta - Počela je utakmica

23. travanj 2024 11:40