DAMIR KRAJAC Cropix
UZELI KUP

Veliko slavlje Hajduka usred Zagreba: Jedan igrač Bijelih režirao posebnu priču na zapadu metropole

Nakon što je utakmica završila bez golova, na jedanaesterce je u finalu pala Lokomotiva
Piše: SNObjavljeno: 08. svibanj 2024. 13:17

LOKOMOTIVA – HAJDUK 0:0 (3:4 nakon penala)

Zagreb, ŠC Rudeš

Finale Kupa za kadete

HAJDUK: Bosančić, Hrastović, Milišić, Kralevski, Mlačić, Vojvodić, Durdov, Ora, Perko, Kajtazi, Zudin.

Klupa: Pocrnjić, Čular, Pranić, Burić, Bokan, Mišura, Matić. Trener: Luka Vučko.

LOKOMOTIVA: Kostopeč, Kostelac, Pavlović, Šimurina, Godec, Radaković, Pfeifer, Copić, Tomeljak, Subotić, Godec.

Klupa: Jerković, Popov, Meštrović, Pernar, Yefremov, Radić, Tišljarić. Trener: Željko Dacer.

Hajdukovi kadeti osvajači su Hrvatskog kupa. Nakon što je utakmica završila bez golova, na jedanaesterce je u finalu pala Lokomotiva. Iako prvi jedanaesterac za Bijele nije zabio Milišić, Lokomotivini kadeti nisu zabili zadnja dva. Prvo je udarac Boseca skinuo Bosančić u četvrtoj seriji, da bi idući promašio Kostelac, piše Slobodna Dalmacija.

Zadnji penal za mlade hajdukovce zabio je veliki talent Hajduka Bruno Durdov, tek par dana nakon što je debitirao za seniore na Poljudu protiv Varaždina.

Otvoreno se igralo u prvom dijelu, Hajduk je bio taj koji je više pritiskao, ali bliže golu ipak je bila Lokomotiva. U drugom dijelu Bijeli su zavladali zagrebačkim travnjakom, pokušavali doći do gola. Talentirani Bruno Durdov je samim krajem utakmice imao dvije lijepe prilike, nije dobro nanišanio pa se pobjednik odlučio putem jedanaesteraca.

Na najbolji mogući način završila je tako odiseja Hajdukovih kadeta, nakon prestižnog turnira u SAD-u gdje se Hajduk pokazao u dobrom svjetlu, dočekale su ih domaće obveze, gdje su od pet prvenstvenih utakmica čak četiri igrali u gostima. Zadnja stanica na putovanju bio je stadion Rudeša na kojem je u finalu Kupa čekala Lokomotiva. Vraćaju se kadeti sada u Split kao pobjednici.

Pioniri Hajduka slavili protiv Dinama i osvojili Kup

DINAMO– HAJDUK 0:1 (Modrić, 13.)

Finale Kupa za pionire

HAJDUK: Burger, Slatina, Krešić, Paštar, Šimović, Modrić, Huram, Alujević, Ruso, Tomas, Slavka.

Klupa: Pandurić, Katuša, Domazet, Matko, Šatalić, Pjević i Špičko.
Trener: Zvonimir Milić

Dvostruko slavlje mladih hajdukovaca u Zagrebu! Par sati nakon što su kadeti na penale pobijedili Lokomotivu i osvojili Kup, pioniri su svladali Dinamo s 1:0 i također se okitili nazivom osvajača Kupa.

Jedini strijelac za Bijele bio je Marin Modrić u 13. minuti, nakon što je vratar Dinama Krišto obranio jedan šut, odbijenu loptu u mrežu je pospremio Modrić.

Pokušao je Dinamo do izjednačenja, prijetio, ali nije zabio pored Burgera do 70. minute. (Pioniri igraju dva poluvremena po 35 minuta).

08. svibanj 2024 14:39