ČLAN NOGOMETNE OBITELJI

Hajduk pobijedio i dobio novog rekordera! 15-godišnji talent postao najmlađi ‘senior‘ u povijesti Bijelih

Treneri obaju klubova su dopustili da im zaigraju sve raspoložive snage, posebice se to odnosilo na Splićane
Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 25. rujan 2022. 19:31

URANIA – HAJDUK 1:4 (0:2) (0:1 - Vrcić (7), 0:2 - Melnjak (9), 0:3 - Krolo (47), 1:3 - Barać (83), 1:4 - Kalik (86-11m).

BAŠKA VODA SC Ante Jurišić Ako. Sudac: Ante Znaor (Podbablje).

URANIA: Guć, Barać, Anđelić, Poljak, J. Tomas, D. Tomas, Skoko, Katić, Urlić, Pejković, Tomaš (još su igrali: Jurić, Slunjski, Stojić, Šiljić, Volarević, Vujčić, Šolić, Zelić, Ribarević). Trener: Željko Kalac.

HAJDUK: Subašić, Mikanović, Borevković, Prpić, Melnjak, Fossati, Vuković, Krovinović, Sahiti, Šarić, Vrcić (još su igrali: Sentić, Dimitrov, Lovrencsics, Krolo, Kalik, Jemo, Jurić-Petrašilo, Šemiga, Đolonga, Sigur, Vušković, Duić). Trener: Mislav Karoglan.

Nogometaši splitskog Hajduka u nedjelju su u Baškoj Vodi uveličali 100. rođendan domaće Uranije, člana 3. NL Jug.

Hajdukovci su sa svojim trenerom Mislavom Karoglanom u Bašku Vodu stigli još u petak i tamo se pripremali za nastavak natjecateljskih iskušenja, a u kadru je bilo 25 igrača, među kojima i desetorica juniora. Rezultatske neizvjesnosti nije bilo, Hajduk je protiv svog domaćina slavio s uvjerljivih 4:1.

Luka Vušković (desno, arhiva)

VLADIMIR DUGANDZIC Cropix

Bijeli su startali uvjerljivo, već u 7. minuti Emir Sahiti je u šesnaestercu pronašao Marca Fossatija, asistenta za 17-godišnjeg strijelca Jeru Vrcića. Dvije minute kasnije novi pogodak gostiju, Filip Krovinović izveo je udarac iz kuta, lopta se odbijala pa ju je Dario Melnjak poslao u vrata. Uspio je vratar Antonio Guć obraniti taj udarac, no lopta je već prešla gol-crtu, ali je, zlu ne trebalo, Vrcić potvrdio taj pogodak.

Nije bilo lako ni domaćinu ni gostu, travnjak Sportskog centra Ante Jurišić Ako nije bio baš u najboljem stanju, tako da se nije mogla ni očekivati posebno kvalitetna igra. Imali su i domaćini pokoju dobru situaciju, no i treći pogodak na utakmici bio je djelo hajdukovaca. U drugoj minuti nastavka dvoboja Anthony Kalik je gurnuo loptu Dini Mikanoviću, koji je ubacio na drugu vratnicu za 19-godišnjeg strijelca Ivana Krolu. Dao je trener Karoglan šansu kome je mogao, šestoricu igrača zamijenio u poluvremenu, petoricu nakon sat vremen igre, a 77. minuta pamtit će se po bakljadi domaćih navijača koji su u čast stotog rođendana Uranije zapali sto baklji.

Obljetnicu su na najljepši mogući način sami sebi čestitali igrači kluba iz Baške Vode u 83. minuti. Krasan potez Matea Baraća, koji se probio po strani, ušao u šesnaesterac i potom lijepim udarcem pogodio drugi kut vratara Karla Sentića. U 86. je Hajduk potvrdio pobjedu s bijele točke. Kombinirali su Kalik i Gergo Lovrencsics, uslijedila je lopta za Boška Jemu, koji je zaustavljen prekršajem. Svoj prvi gol nakon povratka u Split iz kaznenog udarca postigao je Kalik.

Bio je dvoboj u Baškoj Vodi povijesni za Hajduk, jer je u njegovom seniorskom dresu zaigrao najmlađi igrač ikada. Luka Vušković, inače mlađi brat bivšeg Hajdukovog igrača Marija, ušao je s klupe i zaigrao s 15 godina, sedam mjeseci i jednim danom. Momak rođen 24. veljače 2007. godine nadmašio je Veljka Poduju, koji je s 15 godina i 247 dana 1922. za Hajduk zaigrao u prvenstvu Splitskog podsaveza, dok rekorderi u službenim natjecateljskim utakmicama ostaju Frane Matošić (16 godina i 168 dana 1935. u prvenstvu Jugoslavije) i Josip Bašić (16 godina i 211 dana 2012. u prvenstvu Hrvatske). (dd)

09. travanj 2024 14:22