LYON - DINAMO 2-0

Kiksevi Modre obrane olakšali posao Lyonu, Jurčićeve trupe miljama od senzacije

Real Madrid bio je ipak "duda varalica". Dinamo jest potentna ekipa, ali "modri" moraju još puno žganaca pojesti kako bi se mogli ravnopravno nositi s europskom elitom
Piše: ArhivaObjavljeno: 27. rujan 2011. 20:28

Dinamo je u utorak na Gerlandu bio statist. Lyon je u drugoj brzini stigao do prve pobjede u Ligi prvaka i pokazao prvaku Hrvatske da još uvijek nije spreman za borbu s “velikima”. Od prvog zvižduka bila je to jednosmjerna ulica na Gerlandu. Bafétimbi Gomis zabio je sinoć gol, ali nije imao svoj dan...

Jer, da je bio iole ozbiljniji u nekoliko “mrtvaca”, Dinamo bi već u prvome dijelu “popio” petardu i propisno se osramotio na mitskom Gerlandu. Ovako su Jurčićeve trupe na odmor otišle s podnošljivih minus 2. Ovo “podnošljivih” zapravo je najbolji odraz Dinamove igre u prvome dijelu. Bilo je to kaotično i nepovezano. S naivnim pogreškama, koje ozbiljna momčad poput Lyona nije propustila kazniti.

Dvadesetak minuta se Dinamo još i držao, a onda je puklo. Nikola Pokrivač mogao bi stati u red kada predsjednik Lyona “otvori kesu” i počne dijeliti premije. Jer, na trenutak se “pojačanje” Dinama izgubilo pa manirom vrhunskog pakera podvalilo sjajnu loptu Gomisu. Napadač je izašao sam pred Kelavu i lobom doveo domaćine u vodstvo.

I onaj drugi gol je stigao nakon greške. Do tada dobri Tonel nije ispratio Konea koji takav poklon ne propušta. Na semaforu je zasvijetlilo 2-0, a u veselju se posebno istaknuo Dejan Lovren. Nismo ni sumnjali. Jer, tako je to u životu; nahrani psa da te ugrize!

Potom se Dinamo malo oslobodio. Najbliži pogotku bio je nakon pola sata igre kada je Luis Ibanez probio stranu i servirao loptu u peterac za Beqiraja. No, reprezentativac Crne Gore ostao je kratak za pokoji centimetar. Od imena, tek je Sammir nešto pokušavao. Vida je bio solidan, Leko korektan, a ostali statisti. Ili tragičari.

Shvativši da mu je momčad na vjetrometini, Jurčić u svlačionici ostavlja Kovačića i Badelja, a prve minute u Ligi prvaka nudi Šimuniću i Tomečaku. Lyon je u nastavku malo prikočio. Nakon sat vremena Remi Garde izvukao je Gomisa iz igre. Očito ga trener Lyona čuva za derbi protiv PSG idući vikend... Dinamo je tako propustio nastaviti dobar niz Hrvata na Gerlandu.

Ruku na srce, i bod protiv Lyona bio bi prvoklasna senzacija. Real Madrid bio je ipak “duda varalica”. Dinamo jest potentna ekipa, ali “modri” moraju još puno žganaca pojesti kako bi se mogli ravnopravno nositi s europskom elitom. Iz poraza u Francuskoj treba izvući pouke, skupiti glave i odmah u srijedu početi “operaciju Ajax”. Jer, ako su Real i Lyon drugi svijet, s “kopljanicima” se Dinamo može potući za to treće mjesto i nastavak natjecanja u Europskoj ligi na proljeće.

LYON - DINAMO 2-0 (Gomis 23, Kone 42)

LYON: Lloris- Cissokho, Lovren, Kone, Reveillere - Kallstrom, Gonalos, Bastos, Frenier, Briand - Gomis (od 63. Lacazete)

DINAMO: Kelava - Ibanez, Tonel, Vida, Leko - Badelj (od 46. Tomečak), Calello, Pokrivač (od 78. Rukavina), Sammir, Kovačić (od 46. Šimunić) - Beqiraj

KRAJ UTAKMICE

90. minuta

Pokušaj Bastosa iz slobodnog udarca umalo je iznenadio Kelavu

84. minuta

Najopasnija prilika za Modre. Dinamo je dugo petljao ispred vratiju Lyonu, a ona se leko odlučio na solo prodor, nanizao je u trku nekoliko igrača lyona, no njegov pokušaj Loris je kranjim naporom izbacio u korner

80. minuta

Mlaki pokušaj Calella Loris lako brani

70. minuta

Dinamo je nakon dva kornera uspio stvoriti dvije šanse. Prvu je nakon gužve imao Vida, a nakon toga je Tonel dobro pucao glavom, no Loris je sjajno obranio

68. minuta

Sammir je drugi igrač Modrih koji je dobio žuti karton

58. minuta

Jerko Leko zaradio je žuti karton

56. minuta

U samo jednoj minuti dvije prilike Lyona. Prvu je zapucao Gomis, drugu Bastos

50. minuta

Ponovno je Gomis bio u dobro prilici. No, strijelac prvog pogotka se ovoga puta spetljao

Umjesto Badelja i Kovačića ušli su Tomečak i Šimunić

45. minuta

Kelava je spasio Dinamo da se na odmor ne ode s tri pogotka zaostatka

GOOOOL 42. minuta Kone

Nakon kornera Lyona ponovno je Modra obrana zakazala. Ovoga puta im je pobjegao Kone i s pet metara nogom pogodio za 2-0

38. minuta

Sve dobro što Dinama uradi u napadu pokvario očajna obrana Modrih. Ovoga puta Gomis je sam primio loptu na petercu, ali je jegov udarac bio neprecizan

35. minuta

Brzta kontra Dinama nije urodila plodom. Vida je sam obavio pola posla, gurnuo za Badelja, a kapetan Modrih je pronašao Sammira čiji udarac odlazi iznad vratiju

31. minuta

Konačno je i Dinamo nešto odigrao. Ibanez je sjajno centrirao za Beqiraja koji je, iako je bio sam ispred Lorisa, loše zahvatio loptu

29. minuta

Prvi udarac Dinama na vrata Lyona. Pokušaj Calella završio je na tribini

GOOOOOL 23. minuta

Pokrivač je sjajno 'asistirao' za Gomisa koji je s 20-tak metara vrhunski prebacio Kelavu. Dinamova od početka utakmice igra vrlo nesigurno, a Lyon je nakon dva-tri poklona uspio svladati Kelavu

19. minuta

Konačno nešto i od Dinama. Sammir je lukavo pokušao podvaliti Beqiraju, no Lovren je dobro reagirao

17. minuta

Nakon kornera nova velika prilika domaćina. Ovoga puta neprecizan je bio Frenier

16. minuta

Ibanez je nespretnom reakcijom ponovno gurnuo Lyon u šansu za vodstvo. Vida je spasio u posljednjem trenutku

10. minuta

Nova velika prilika za Francuze. Na sjajan centaršut Bastosa zakasnio je Briand

3. minuta

Kakva šansa za Lyon! Lopta je prošla pokraj Ibaneza te ispod noge Tonela, Gomis se našao u stopostotnoj prilici, no pucao je visoko iznad vratiju

Utakmica je počela!

VIDEO Real Madrid - Ajax 2-0 (Ronaldo 25' Kaka 41', Benzema 49')

Skupina A

Bayern - Manchester City 2-0 (Gomez 38' 45')

Napoli - Villarreal 2-0 (Hamsik 14' Cavani 17' 11m)

Skupina B

CSKA - Inter 2-3 (Džagojev 47, Wagner Love 77 / Lucio 6, Pazzini 23, Zarate 78)

VIDEO Trabzonspor - Lille 1-1 (Coleman 82/Sow 31')

Skupina C

VIDEO Manchester United - Basel 3-3 (Welbeck 16' 17', Young 90/ F. Frei 58' 60', A. Frei 76)

Otelu Galati - Benfica 0-1 (Cesar 40')

24. rujan 2024 22:28