DNJIPRO - HAJDUK 2:1

Kalinić sačuvao nadu u prolaz Bijelih, Hajduk u Kijevu oštećen za jedanaesterac!

Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 20. kolovoz 2014. 17:27

Nakon prve utakmice play-offa između Dnjipra i Hajduka ne nazire se repriza iz 1985. kad je naš predstavnik izbacio ukrajinskog izborivši plasman u četvrtfinale Kupa Uefa. Tada su ‘bijeli’ pobijedili u prvoj gostujućoj utakmici 1-0, a prolaz je dvama pogocima na Poljudu potvrdio Ivan Gudelj.

Trener Hajduka Tudor među svojim igračima u srijedu u Kijevu nije imao svojeg Gudelja, no završilo je s obećavajućih 1-2 nakon blijede igre u kojoj su Splićani mogli biti puno teže poraženi.

Uraganski početak

Tudor je uoči utakmice isijavao optimizmom, tražio je od igrača da se nastavi pozitivni niz od četiri pobjede, no negdje je ipak moralo ‘pući’.

Kao što se i očekivalo, domaćin (s Kalinićem i Strinićem u prvoj postavi) je zamislio brzo slomiti obranu Hajduka, no Kalinićeva je mreža ostala čista. Najbolju priliku za ugrožavanje njegovih vrata imao je njegov prezimenjak s druge strane Nikola Kalinić. Kad je u 21. minuti izbio sam pred Hajdukovog vratara, Kalinić nije pucao, već je pokušao uposliti Seleznjova u čistoj poziciji što je uklizavanjem spriječio Milović. Odmah nakon toga je Kalinić opet spašavao - naravno Lovre, a ne Nikola. Najprije je odlično reagirao na udarac glavom Fedeckija, a samo trideset sekundi kasnije paradom je ukrotio bombu Brune Game te još jednu Kravčenkovu dvije minute kasnije. Hajduk je u tom dijelu igre bio pod pravom opsadom. Pritisak nije opadao, sljedeći je pucao iz daljine Kalinić, no i Kalinić je opet bio spreman.

Tudor se s pravom lagano ljutio pored igrališta. Pritisak domaćina nije opadao te je Nikola Kalinić još jednom zaprijetio, ali je njegov volej promašio za koji cetimetar. Hajdukov vratar nije morao intervenirati, no bio je na mukama odmah nakon toga kad je desnu ‘malu mrežicu’ gađao Rotan, a zaprijetio je još jednom Gama. Bez pretjerivanja, bez raspoloženog vratara, Hajduk je u prvom dijelu realno mogao gubiti s tri i više razlike.

Ukupna statistika nakon prvih 45 minuta bila je očajna, Dnjepar je na vrata Hajduka uputio čak 17 udaraca od kojih devet u vrata koje je ukrotio Kalinić. S druge su strane Tudorovi igrači pucali samo dvaput i nisu pogodili okvir vrata.

Kad su se već tako s(p)retno očuvali nulu u prvom dijelu, ‘hajduci’ su zabili prvi. Pogodio je Sušić u 47. minuti nakon duge akcije u kojoj je obrana domaćina pogriješila nekoliko puta. Slavlje Hajduka nije dugo trajalo, točnije samo dvije minute, jer je tada spretno pred vratima Hajduka reagirao Nikola Kalinić, koji je u padu u mrežu ugurao od strane Lovre Kalinića odbijenu loptu. Kao što je obećao, nije slavio gol.

Utakmica se nakon toga potpuno otvorila i pravi je peh to što u dva navrata nije zabio Maglica. Oba mu je udarca skinuo Bojko.

Hajduk prvi poveo

Već u sljedećem napadu u 69. minuti Hajduk je teško oštećen jer bjeloruski sudac nije svirao penal nakon što je Strinić doslovno skinuo Maglicu. Umjesto 11-erca Hajdukov je igrač dobio žuti karton zbog prigovora. Uzalud mu je što je bio u pravu.

Kalinićeva mreža se, nažalost, još jednom zatresla do kraja utakmice za konačnih 2-1 nakon što je uspio obraniti još dva opasna udarca. Sada ponovno nije mogao spasiti nakon što je Léo je na boku izvrtio Vlašića i ubacio, a glavom je pored četiri statična Hajdukova igrača glavom u mrežu ubacio Šahov. U 78. je minuti u igru za Dnjepar ušao i treći bivši hajdukovac Bartulović. U isto je vrijeme za Hajduk ušao i ukrajinski ljubimac Milevskij te su obojica zaradili ovacije...

DNJIPRO - HAJDUK 2-1

KIJEV. Olimpijski stadion. Sudac: Aleksej Kulbakov (Blr);

Strijelci: 0-1 Sušić (47), 1-1 Kalinić (50), 2-1 Šakov (88)

DNJIPRO: Bojko - Fedecki (od 70. Leo Matos), Douglas, Mazuch, Strinić - Zozulja, Rotan, Kravčenko, Bruno Gama (od 59. Šakov) - N.Kalinić, Seleznjov (od 78. Bartulović)

HAJDUK: L.Kalinić - Milić, Milović, Maloča, Vršajević - Caktaš, Anđelković (od 71. Mezga), Sušić - Gotal (od 46. Vlašić), Maglica (od 77. Milevski), Kouassi

DNJIPRO - HAJDUK 2-1 (Kalinić 50', Šahov 88' / Sušić 47')

KRAJ UTAKMICE

GOOL 88. minuta - Matos je ubacio u kazneni prostor, a najviši u skoku bio je Šahov koji je pogodio za vodstvo Dnjipra

80. minuta - Zozulja je pucao s jedanaest metara, ali Kalinić još jednom čudesno zaustavlja polušaj Ukrajinaca

76. minuta - Gromoglasni pljesak s tribina zaradio je Milevskij koji je ušao u igru u redovima Hajduka

74. minuta - Vlašić je dao dobru loptu za Maglicu koji je pokušao zaobići vratara, ali Bojka je uspio pokupiti loptu ispred njega

59. minuta - Strinić je povlačio Maglicu za dres u kaznenom prostoru u izglednoj prilici za Hajduk, ali sudac nije odlučio pokazati na bijelu točku. Hajduk je u ovoj situaciji oštećen za čisti jedanaesterac.

58. minuta - Caktaš je ponovno bio u dobroj situaciji kada je pucao također s nekih desetk metara, ali Bojsko još jednom brani

57. minuta - Caktaš je nakon dobre kombinacije s Kouassijem zapucao s desetak metara iskosa, ali Bojko je odbio u korner

54. minuta - Vršajević je dobio odličnu loptu na desetak metara od gola i pokušao sam riješiti situaciju iako je imao Maglicu u puno boljoj poziciji! Propala je dobra prilika za Bijele!

GOOL 50. minuta - Kalinić je uspio obraniti prvi pokušaj Dnjipra, a na odbijenu loptu natrčao je Kalinić i poslao loptu iza leđa Hajdukova vratara za izjednačenje!

GOOL 47. minuta - Sušić je odlično prošao po lijevoj strani, poslao ođtru loptu koju je Maglica skrenu prema vratima, ali Bojko brani! Na odbijenu loptu naletio je Vršajević, a nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta je stigla do Sušića koji ju s dva metra šalje u mrežu za vodstvo Hajduka!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minuta - Rotan je pucao s ruba šesnaesterca, ali Kalinić odbija u korner

38. minuta - Rotan je poslao dugu loptu za Kalinića, ali njegov udarac otišao je pored gola

33. mintua - Milić je dobro ubacio u sredinu za Maglicu, ali napadač Bijelih ostao je za korak prekratak

31. minuta - Kalinić je pucao s dvadesetak metara, ali Kalinić na strani Hajduka još jednom brani

28. minuta - Kravčenko je opalio s dvadesetak metara, ali odlični Kalinić još jednom je na razini

24. minuta - Ubačenu loptu u kazneni prostor glavom je zahvatio Fedecki, ali Kalinić brani, a odmah u idućem napadu gromovito je pucao Gama, ali vratar Hajduka još jednom zaustavlja pokušaj Ukrajinaca

20. minuta - Kalinić je izbjegao zaleđe i pokušao dodati loptu na drugu stativu za Seleznjova, ali Milović izbija u zadnji trenutak

19. minuta - Strinić je odlično poslao loptu u kazneni prostor, a najviši u skoku bio je Zozulja čiji udarac odlazi iznad grede

13. minuta - Maglica nije uspio na željeni način poklopiti ubačenu loptu na pet metara, a ona se potom odbila do Sušića koji ju je poslao daleko od gola

10. minuta - Djnirpo niže napad za napadom, ali Bijeli se zasad uspješno brane

1. minuta - Fedecki je ubacio u kazneni prostor, najviši u skoku bio je Seleznjov, ali Kalinić paradom zaustavlja njegov pokušaj

1. minuta - Utakmica je počela!

22. rujan 2024 03:32