Goran Mehkek / Cropix
DINAMO - HAJDUK 2-0

Istinski derbi gurnuo Dinamo prema novom naslovu, Hajduk nije iskoristio ponuđene prilike

Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 19. ožujak 2011. 20:16

Dinamo je ove sezone bolji od Hajduka i u međusobnim dvobojima, nakon 1-0 u Superkupu i 1-1 na Poljudu derbi u Maksimiru završio je 2-0 za ‘plave’, a najbolji igrač gostiju bio je vratar Subašić.

Dinamo je poveo kombinacijom s treninga: Ibáńez je izveo udarac iz kuta prema rubu kaznenog prostora kamo se izvukao Badelj i ‘drop-kickom’ neobranjivo pogodio pod gredu Subašića, koji je i prije i poslije toga branio prigode Beqiraju, Tomečaku, Moralesu...

Vučević s tri napadača

Derbi, a vjerojatno i HNL, odlučen je u 69. minuti, kad je Tomečak iz punog trka s korner-crte zavrnuo na glavu natrčavajućem Beqiraju.

Za razliku od lanjskih Špacinih ‘pirja’, Vučevićev Hajduk došao se u Maksimir nadigravati u klasičnoj 4-4-2 formaciji s Ahmadom Sharbinijem izvađenim iz naftalina i trećim napadačem Oremušem na desnom prednjem boku. Halilhodžić se prilagodio utoliko što je umjesto ozlijeđenog Vrsaljka na desni stražnji bok prebacio Cufréa, zbog Anasa Sharbinija, a umjesto Brezovca koji u prva tri proljetna kola nije dokazao da je pojačanje istrčao je provjereni Ademi, zbog Trebotića i skoka u prekidima. No, ključnim čovjekom pokazao se Tomečak u svojoj najdražoj, prednjoj bočnoj, ulozi, kojim je Vaha napao slabiji, lijevi bok Splićana.

Ključan izlazak Andrića

Hajduk nije uspijevao igrom doći do Dinamova 16-erca, ‘plavi’ su bili agresivniji i lako vraćali posjed, a do najbolje prigode Splićani su došli pogreškom Kelave, koji je dugu loptu odbio na nogu Oremušu, no ovaj je sa 20 m promašio praznu mrežu.

Iako se težilo igri, bilo je i čvrstih startova, Burilo je pravodobno podijelio javne opomene, no Ahmadu Sharbiniju u završnici su popustili živci i zbog starta na Cufréu je isključen. Srđan Andrić morao je, pak, u 45. minuti izaći nakon što su ga po gležnjevima opalili Beqiraj i požutjeli Cufré. Izlazak kapetana pokazao se prevelikim hendiikepom za goste.

U nastavku je Vučević prešao na riskantnih 3-4-3, ali nije uspio.

Dinamo - Hajduk 2-0 (Badelj 23' Beqiraj 69')

KRAJ

90. minuta - Tomasov nije uspio iskoristiti stopostotnui priliku

88. minuta - Lukav pokušaj Vukušića nije završio u golu

82. minuta - Crveni karton! Ahmad Sharbini je visoko podignutom nogome zahvatio Cufrea. Ispravna odluka suca i bezpotreban potez napadača Hajduka

81. minuta - Okušao se i Barbarić, no Subašić je siguran

77. minuta - Mesarić je ušao umjesto Sammira, a na drugoj strani Tomasov je zamjenio Oremuša

69. minuta - GOOOL! Tomečak je ubacio loptu za Beqiraja koji snažno glavom puca neobranjivo pod gredu

66. minuta - Brkljača je ostavio loptu za Marina Ljubičića koji snažno puca preko gola

64. minuta - Pogrešku Brkljače Sammir nije uspio iskoristiti i matirati Subašića

61. minuta - Kelava je jedva uspio obraniti pokušaj Ahmada. Nekoliko trenutaka nakon toga pucao je Vukušić u blok, a odbijenu loptu visoko preko gola poslao je Anas

60. minuta - Beqiraj je snažno pucao i izborio korner

55. minuta - Anas je sjajno gurnuo loptu pred gol, no Vukušić je zamalo zakasnio

53. minuta - Morales je sam izašao pred Subašića koji je još jednom izašao kao pobjednik

50. minuta - Tomečak je dobro pucao

49. minuta - Vukušić se odlučio pucati iskosa, no Kelava je bez problema ukrotio loptu

46. minuta - Anas je ubacio za Ahmada, no potonji je bio prekratak. Da je zahvatio loptu bila bi opasna prilika

Brkljača je ušao umjesto Barišića, a još prije kraja prvog dijela Marin Ljubičić ušao je umjesto ozlijeđenog Andrića

Drugo poluvrijeme

42. minuta - Oremuš je promašio prazan gol s 20-ak metara nakon katastrofalne reakcije Kelave

37. minuta - Subašić je sjajno reagirao kod pokušaja Tomečaka i obranio vrata Hajduka. Lopta se odbila do Beqiraja koji snažno puca preko vrata

30. minuta - Vukušić je još jednom pobjegao obrani Modrih, no njegov ubačaj ulovio je Kelava

27. minuta - Ademi je nespretno glavom vraćao loptu Kelavi, no na njegovu sreću lopta nije išla u okvir gola

23. minuta - GOOOL! Badelj je ostao sam u kaznenom prostoru Hajduka i volejem neobranjivo pogodio rašlje

11. minuta - Barbarić je uspio omesti Ahmada kojem je Vukušić ubacio loptu i tako je propala prva dobra akcija Hajduka

4. minuta - Dinamo je stisnuo Hajduk. Već nakon četiri minute utakmice bile su tri dobre prilike.

2. minuta - Prilika za Dinamo. Beqiraj je Buljata izokrenuo i pucao, no Subašić je obranio. Kasnije je Sammir pokušao pucati dva puta, no lopa nije našla put prema golu