EP U-19 KVALIFIKACIJE

Hrvatska uništila Azerbejdžan i prošla u drugi krug, pet pogodaka Tomislava Kiša!

Piše: HinaObjavljeno: 31. listopad 2012. 17:15

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina osvojila je prvo mjesto u skupini 11 prvog kruga kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se od 20. srpnja do 1. kolovoza sljedeće godine održati u Litvi zahvaljujući visokoj 7-1 (2-1) pobjedi protiv Azerbejdžana u susretu posljednjeg, 3. kola odigranom na stadionu u Sesvetama.

Azerbejdžan je poveo preko Bajrama Budagova u 12. minuti, ali do poluvremena je naša reprezentacija uspjela preokrenuti rezultat golovima Tomislava Kiša u 35. i Krune Ivančića u 43. minuti. U drugom poluvremenu briljirao je napadač Hajduka Kiš koji je postigao još četiri gola, u 65., 72., 81. i 90. minuti. Konačnih 7-1 postavio je Petar Brlek iz 11-erca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatska je turnir okončala na prvom mjestu sa sedam bodova, a plasman u drugi krug kvalifikacija, koji je na programu na proljeće iz ove je skupine izborila još i Gruzija zahvaljujući 2-0 (1-0) pobjedi protiv Islanda u Sigetu.