Drago Sopta / Cropix
I DALJE BEZ PORAZA

Hajduk remizirao sa 'starim mušterijama' iz Bukurešta, obrana loša, Trebotić odličan

Vučevića trebaju mučiti nesigurnosti u obrani, jer praktički sve prilike Rumunjima su servirali nogometaši u bijelom. S druge strane, igra prema naprijed bila je vrlo dobra
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. veljača 2011. 19:58

Hajduk i bukureštanski Dinamo treći put su ove sezone odmjerili snage, a po prvi put utakmica je završila remijem 1-1. Splitski bijeli su tako i u trećoj pripremnoj utakmici sezone ostali neporaženi, a Goran Vučević će sigurno s nekim detaljima biti prezadovoljan, ali neke stvari u igri će mu i dalje kvariti san. Ponajprije, trebaju ga mučiti nesigurnosti u obrani, jer praktički sve prilike Rumunjima su servirali nogometaši u bijelom. S druge strane, igra prema naprijed bila je vrlo dobra, a 'splitskim orkestrom' dirigirao je raspoloženi Dinko Trebotić.

Uglavno, sve zanimljivo što se događalo zbilo se u prvom dijelu. Bijeli su odlično ušli u utakmicu, i već nakon desetak minuta morali su voditi s dva razlike. U 8. minuti Bijelu su došli u vodstvo nakon što je Anas Sharbini krasno proigrao Dinka Trebotića, koji sa 7-8 metara bez oklijevanja zakucao loptu u mrežu. Tri minute poslije Bijelu su morali poduplati vodstvo kada je Tomasov sa pet metara praktički pogodio rumunjskog vratara. Odbijanac nije uspio pospremiti ni Vukušić...

Kazna za taj promašaj stigla je u 13. minuti. Jedan ubačaj s desne strane u šesnaesterac Bijelih glavom je dočekao Kone, pucao po sredini gola, a lopta se od Subašića odbila u mrežu. Pogodak kao da je probudio Rumunje i Dinamo je u sljedećih 20-ak minuta bio puno bolji suparnik. Tragičar je u dva navrata mogao postati Jurica Buljat. Prvo je uklizao na jedan ubačaj Munteanua, Subašić je bio promatrač, a lopta se zaustavila na - stativi. Minut poslije Buljat je glavom vraća loptu Subašiću, no to je napravio vrlo loše i prava je sreća da lob Alexea nije pronašao put do mreže...

Ipak, do kraja poluvremena Bijeli su se sabrali i u 43. minuti stvorili novu veliku priliku. Vrlo dobri Franko Andrijašević prošao je pola terena s loptom, krasno asistirao Trebotiću koji s desetak metara puca ravno u vratara. Praktički, bijela desetka bila je u istoj poziciji s koje je zabio gol u 8. minuti.

U drugom dijelu izmjene su poprilično razvodnile utakmice, tako da nije bilo većih uzbuđenja ispred vratara..

HAJDUK: Subašić – Oremuš, Maloča, J. Buljat, J. Barišić (od 46. Jozinović) – Bulku (od 46. M. Ljubičić), Andrijašević – Tomasov (od 46. Sačer), Trebotić (65. Tičinović), An. Sharbini (70. Ah. Sharbini) – Vukušić.

25. rujan 2024 10:26