PRVA HNL

Golijada u Stanovima: Zadar i Rijeka odigrali neodlučeno uz čak osam pogodaka!

- Slažem se da su profitirali gledatelji. Mi nismo zadovoljni jer smo dali četiri gola, a nismo dobili. Ova utakmica primjer je kako obrana ne smije igrati. Upozoravao sam da nam nužno treba jedan stoper, a nismo ga doveli... I mi smo olako primili golove, a i ja se slažem s Horvatom da je u cjelini rezultat realan - rekao je Dalibor Zebić, trener Zadra
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. rujan 2011. 01:14

Žuti karton koji je u prvoj minuti pobrao Duje Baković bio je svojevrsna najava - orkana!

0:1 - Čulina

U obrani Zadra bilo je odveć ležernosti, nije se najbolje snašao Marin Con, a utrčao je Antonini Čulina i pogodio. Vjerojatno uz glasno 'hvala’ obrani Zadra.

1:1 - Santini

Još nije prošlo ni 60 sekundi od Rijekina vodstva, a već se utakmica vratila na početak. Luka Begonja izvrsno je pronašao Ivana Santinija, a on s nekih 12 metara iskosa s desne strane puca odmjereno i precizno za izjednačenje.

Dok se Rijeka pribirala, a Zadar smišljao kako će preuzeti inicijativu, publika prepričavala dva viđena gola u četiri minute...

2:1 - Santini

I došla je šesta minuta. Igor Banović iz dubine je fino 'spakirao’ loptu za Ivana Santinija, koji je izvrsno prima, vara čuvara, cilja i pogađa.

2:2 - Alferez

Sada se situacija okrenula, sada je Rijeka nastojala vratiti pozitivan rezultat. Nije se predugo čekalo. Ponovno je u obrani Zadra bilo previše praznina, čak i neodlučnosti, pa je iskrsnuo Alferez, prodro je prema Antoniju Ježini koji je, hm, mogao i istrčati ali nije, pa je Meksikanac lako zabio za izjednačenje.

A tek je 11. minuta. Pitala se publika koliko će još vidjeti golova, malo tko se usudio prognozirati. Do sad je išlo kao na tekućoj vrpci. Moglo je i dalje da se pred vratima Rijeke bolje snašao Mršić u jednoj kontri, a na drugoj strani Stepčić. Ali...

3:2 - Mršić

Igrala se 33. minuta. Jakov Surać potegnuo je odlično sa sredine, proslijedio do Santinija u kaznenom prostoru, tu se našao i Luka Begonja koji fintom vara Lisjaka, dodaje Mršiću, sve na pola metra četvornoga, a on sam samcat bez ikakvog problema postiže gol.

Ako se u prvom poluvremenu na gol čekalo tri minute, u drugom je za šesti gol na utakmici trebalo svega dvije.

4:2 - Santini (11 m)

Mladi Ivan Anton Vasilj izvanredno se probio po lijevom boku, u slalomu ostavio iza sebe nekoliko igrača Rijeke, a dočekao ga je Neven Vukman i srušio. Kazneni udarac izveo je Santini, precizno u desnu stranu ispod Lisjaka.

Sad je Alen Horvat uveo dvojicu novih, osvježio redove, Rijeka se na sve načine želi dočepati izjednačenja.

4:3 - Čaval

U tom smjeru Čavalov je gol. On je, ne imajući drugo rješenje, a bio je sam, opalio 'iz koljena’ i s nekih 25 metara svladao neopreznog, malo zaspaloga Ježinu.

4:4 - Gutierrez

Čulina je lako došao u situaciju za asistenciju, što je i napravio jer mu nitko nije išao u blok, lopta je došla do Gutierreza koji je bio precizan s nekih 20 metara.

Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb) 7. Pomoćnici: Premužaj i Pataki. Četvrti sudac: Gabrilo. Delegat: Jurišić

Strijelci: 0:1 - Čulina (3), 1:1 - Santini (4), 2:1 - Santini (6), 2:2 - Alferez (11), 3:2 - Mršić (33), 4:2 - Santini (49 - 11m), 4:3 - Čaval (59), 4:4 - Gutierrez (71).

Žuti kartoni: Baković (2 - prigovor), Banović (17 - preoštar start) Stepčić (26 - prekršaj s leđa), Čaval (48 - prekršaj s leđa), Vukman (56 - prekršaj s leđa), Con (87 - preoštar start), Dedić (88 - nesportsko ponašanje). Igrač utakmice: Ivan Santini

1 Dinamo 7 6 1 0 17:1 19

2 Hajduk 7 4 2 1 13:5 14

3 Osijek 7 4 2 1 11:7 14

4 Slaven Belupo 7 4 1 2 12:8 13

5 Inter Zapresic 7 4 1 2 9:6 13

6 Split 7 3 3 1 12:9 12

7 Rijeka 7 3 3 1 10:7 12

8 Zagreb 7 4 0 3 8:11 12