Damir Krajač/CROPIX
LUDOGOREC - DINAMO 3-0

Dinamov horor u Bugarskoj, Mamićeva 'opća mobilizacija' završila je - tragikomično!

Nova rasprodaja ugleda stigla je u Sofiji gdje je Ludogorec održao pravu malu lekciju prvaku Hrvatske i pobjedom 3-0 zaokružio Dinamov križni put u Europi ove sezone
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 03. listopad 2013. 21:04

Branko Ivanković ni kriv ni dužan nastavio je utabanom stazom njegova prethodnika. Nova rasprodaja ugleda stigla je u na stadionu Vasil Levski u Sofiji gdje je Ludogorec održao pravu malu lekciju prvaku Hrvatske i pobjedom 3-0 zaokružio Dinamov križni put u Europi ove sezone. Sve loše postalo je gore, a sve dobro pretvorilo se u loše. Svi nedostaci stigli su na naplatu, a itekako se znalo za njih...

Mamićeva “opća mobilizacija” tako je u Sofiji završila tragikomično. Novi poraz sasvim je zatvorio nadu za prezimljavanjem u Europi! U igri Dinama sinoć nije bilo niti žara, ni igre, ni emocija, ni navijača.

Čak niti onih 150 koji su preko kluba dobili vaučere za utakmicu u Sofiji. Jedinu potporu Zagrepčanima pružili su VIP gosti pristigli s igračima. Udobno zavaljeni u fotelje svečane lože tu i tamo bi u nevjerici zavrtili glavom, u poluvremenu brže bolje skočili na okrijepu pa nakon još jednog poraza odletjeli za Zagreb. Toliko su se u Maksimiru ove sezone bavili navijačima da su zaboravili na momčad koja je tek korak do očaja! Nema ozbiljnog vratara, stopera i napadača. Zapravo, jedini igrač u ovoj momčadi je onaj na kojeg svi imaju pik - Sammir! A tako se ne može u Europsku ligu.

Branko Ivanković odlučio se na taktiku s kojom je Dinamo igrao u Beču u play offu Lige prvaka, ali je umjesto Sammira “lažnu špicu” igrao El Soudani. Iako, bilo je na travnjaku Vasila Levskog tu previše lažnjaka. Počevši od Sarea, Zelenike i Šimunovića pa do Soudanija koji više ne može zabiti niti slučajno.

Dinamo je loše otvorio utakmicu. Previše nesigurnosti i krivih dodavanja, a kazna je stigla vrlo brzo. Već u 12. minuti Sare je krivo izbio loptu, Pinto kasno izašao pa ofsjad zamka nije uspjela, a Šimunović zaspao i ostavio Juninha samog na petercu. Naklon glavom i na semaforu je zasvijetlilo 1-0.

Dinamu je trebalo dvadesetak minuta da uđe u utakmicu i prvi put ozbiljnije zaprijeti. Kratka lopta za Brozovića i udarac Soudanija koji odlazi tik pored vratnice. Međutim, nakon pola sata sve je bilo gotovo. Za 2-0 zabio je Misidjan poslije grube pogreške Zelenike koji mu je dodao loptu na rubu kaznenog prostora. Branko Ivanković je reagirao ubacivanjem Čopa koji je zamijenio Sarea, a do kraja prvoga dijela još jednom je zaprijetio Soudani pogodivši vratara.

Možda Alžirac nije mogao svladati Stoyanova, ali zato je nepogrešivo pogodio Šimunovića u 61. minuti u svom kaznenom prostoru nakon čega se lopte dokopao Dyakov i povisio vodstvo domaćina na 3-0. Malo kasnije je Pinto ostavio petom loptu Juninhu čiji udarac odlazi iznad vratnice. Do kraja su gosti samo čekali da vrijeme prođe. Doduše, Soudani je napokon zatresao mrežu, ali sudac je već zaustavio napad Dinama... Prvak Hrvatske, nažalost, nema previše vremena za oporavak jer ih u nedjelju čeka furiozna Rijeka, dok u Europi imaju dvostruki ogled s PSV-om. Gore nije moglo...

REZULTATI:

Ludogorec - DINAMO 3-0 (Juninho 12, Misidjan 34, Djakov 61)

Čornomorec - PSV 0-2 (Depay 13, Jozefzoon 88)

LJESTVICA:

1. Ludogorec 2 2 0 0 5-0 6

2. PSV Eindhoven 2 1 0 1 2-2 3

3. Čornomorec 2 1 0 1 2-3 3

4. DINAMO 2 0 0 2 1-5 0

LUDOGOREC - DINAMO 3:0 (Quixada 12', Misidijan 34', Dyakov 61')

LUDOGOREC: Stoyanov - Barthe, Choco, Moti, Caicara, Aleksandrov, Espinho, Quixada (Bezjak od 71'), Dyakov, Marcelinho (Zlatinski od 73'), Misidijan (Abalo od 89')

DINAMO: Zelenika - Pinto, Šimunić, Šimunović, Pivarić - Ademi, Sare (Čop od 39') - Brozović (Pamić od 88'), Sammir (Halilović od 67'), Fernandez - Soudani.

ŽUTI KARTONI: Sare, Ademi, Halilović / Misidijan, Dyakov

KRAJ UTAKMICE

85. minuta - Halilović je pucao s dvadesetak metara iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla iznad grede

82. minuta - Pinto je prošao po desnoj strani, uputio centaršut, ali Čopov slab udarac s desetak metara otišao je pored gola

79. minuta - Soudani je postigao pogodak, ali sudac je već ranije pokazao da je lopta izašla izvan igrališta

70. minuta - Espinho je pokušao, ali njegov udarac s dvadesetak metara otišao je iznad gola

GOOL 61. minuta - Soudani je u šesnaestercu pogodio Šimunovića, a Dyakov je iskoristio priliku i poslao i treću loptu iza leđa Zelenike

55. minuta - Sammir je ubacio u kazneni prostor, ali Ademi i Fernandez su zasmetali jedan drugome tako da je propala još jedna dobra prilika za Modre

50. minuta - Sammir je dao odličnu loptu za Soudanija koji izlazi oči u oči s vratarom domaćih, ali njegov udarac s desetak metara otišao je ravno u Stoyanova

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Čop je odlično prošao po desnoj strani, dao povratnu loptu za Soudanija čiji udarac s ruba šesnaesterca brani Stoyanov

GOOL 34. minuta - Zelenika je napravio katastrofalnu pogrešku i dao loptu točno u noge Misidijanu koji s desetak metara pogađa gornji lijevi kut za povećanje vodstva domaćina

26. minuta - Misidijan se izborio za udarac s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla iznad grede

21. minuta - Nakon odlične akcije Dinama, Soudani je zapucao prema vratima domaćina, ali Stoyanov zaustavlja njegov pokušaj

19. minuta - Marcelinho je opalio s tridesetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad gola

17. minuta - Ludogorec je povukao brzu kontru preko Marcelinha, ali srećom po Modre centaršut je bio slab

GOOL 12. minuta - Quixada je nakon jednog centaršuta bio najviši u skoku i poslao loptu iza leđa Zelenike

3. minuta - Ludogorec je pritisnuo Modre i u početnim minutama imao dva udarca iz kuta, ali bez veće opasnosti za Dinamo

1. minuta - Utakmica je počela!

23. rujan 2024 00:38