Ivan Klindic / CROPIX
DINAMO - ŠERIF 4:0

Dinamo proigrao bez Sammira, vlastiti navijači bili veća prijetnja od Moldavaca!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. kolovoz 2012. 16:21

Pobjedom od 4-0 u uzvratu 3. pretkola Lige prvaka protiv Sheriffa nogometaši Dinama potvrdili su 1-0 iz prvog nadmetanja i osigurali najmanje skupinu Europske lige i 3,100.000 Uefinih eura premija, a u petak u 12 sati saznat će suparnika s kojim će se boriti za desetomilijunsku Champions League.

Hrvatski prvaci su šestu uzastopnu sezonu osigurali sebi i svojim navijačima Advent u Europi! Barem onom dijelu navijača kojem su najvažniji rezultati kluba, a ne tko mu je na čelu, jer ti drugi - manjina - zamalo su i ovaj put s ukupno sedam ubačenih baklji s istočne tribine, u tri navrata izazvali prekid. Prekid koji bi, s obzirom na aktualnu uvjetnu kaznu, značio Dinamovo izbacivanje iz Uefinih natjecanja...

- Ostvarili smo minimum, osigurali osam utakmica u Europi. Velike čestitke mojim igračima, sedam utakmica u 21 dan, pet pobjeda zaredom, momčad je u usponu, nije nas pokolebala ni situacija oko kluba - rekao je Dinamov trener, kojeg unatoč neporaženosti otkako je na klupi “plavih” mnogi drže “bivšim”:

- Ne čitam baš novine, samo tu i tamo pogledam... To je tako svima koji su na mojem položaju. Radim svoj posao najbolje što mogu, dugo sam trener, moram kao u šahu gledati deset poteza unaprijed, a novine se nečim moraju puniti, nije ni to lako... No, možda nas sve skupa to i motivira, izaziva inat - smješkao se Čačić, koji je suspendiranog Sammira i Pokrivača, koji će u četvrtak biti novčano kažnjeni i vraćeni u momčad, zamijenio Alispahićem i Ademijem, koji su svoj posao, prvi asistencijom, drugi oduzetim loptama, obavili zadovoljavajuće.

Iako su gosti prvi zaprijetili, izdaleka, Kelava je bio na visini zadatka, domaći su rano poveli i usmjerili tijek utakmice u svoju korist. Pomogao je i Sheriffov junak otprije dva ljeta, vratar Stojanov, koji je ovaj put bio tragičar. Nakon slobodnog udarca Beqiraja, koji je odbio živi zid, bugarski je čuvar mreže ispustio laku loptu i Vida je izbliza zabio za 1-0. Ostalo je bila stvar rutine, veće kvalitete i iskustva Dinamovih nogometaša, koji su možda odigrali i najmanje stresnu utakmicu za plasman pod Čačićem. Pod njih računamo lanjski kup i ovu eurosezonu:

- Teško mi je reći je li najbolja... Svi smo još ludi od Ludogorca, sad ćemo se malo opustiti... Pokazali smo da Dinamo ima širinu, neki koji dosad nisu participirali dali su veliki doprinos, i to je dobro. Moram se osvrnuti i na gledateljstvo koje je prepoznalo Dinamo i bodrilo nas tijekom utakmice - naglasio je Čačić, a glede ždrijeba poručio: - Tko nam god dopadne, mi ćemo biti favoriti i na dobrom putu da ponovimo plasman iz prošle sezone.

DINAMO - ŠERIF 4:0 (Vida 16, Beqiraj 34, Čop 78, Ibanez 88)

DINAMO: Kelava, Šimunić, Tonel, Vida, Ademi,Leko, Badelj, Pivarić, Alispahić (Peko 64), Beqiraj (Čop 77), Rukavina (Ibanez 85)

ŠERIF: Stoyanov, Joao Pereira (Pajović 36), Metoua, Apatič, Samardžić, Luvannor (Balima 46), Onica, Gheorghiev, Marjanović (Ivanov 66), Stanojević, Pešić

88. minuta - GOOL Pivarić je prošao lijevom stranom te je povratnom loptom pronašao Ibaneza koji silovitim udarcem pod prečku završava akciju

85. minuta - Ibanez je ušao umjesto Rukavine

84. minuta - Balima je opasno zaprijetio, ipak je lopta otišla pokraj gola

78.minuta - GOOL Samo minutu nakon što je ušao umjesto Beqiraja, Čop je iskoristio pogrešku obrane te je zabio svboj drugi pogodak u dresu Dinama

72.minuta - Ponovno je baklja uletila u teren s istočne tribine

67. minuta - Peko je dobio žuti karton

66. minuta - Navijači Dinama su ubacili dvije baklje u teren iako su upozoreni nakon prve da to ne ponavljaju

66. minuta - Ivanov je ušao umjesto Marjanovića

65. minuta - Ademi je tukao neprecizno iz daljine

64. minuta - Peko je ušao umjesto Alispahića

57. minuta - Badelj je pucao prema vratima Stojanova, gađao je desni donji kut vratara koji je lako to obranio

54.minuta - Stanojević je snažno pucao, srećom pored gola

53. minuta - Badelj se isto našao u dobroj prilici. Pucao je malo pokraj gola

52. minuta - Beqiraj je propustio matirati Moldavce. Vida je ubacio s desne strane u sredinu, napadač je imao čisti šut, ipak je pucao preko gola.

49. minuta - Pajović je dobio žuti karton zbog neopreznog starta nad Beqirajem koji je ostao ležati, ali se ipak na kraju pridigao i nastavio igrati

46. minuta - Balima je ušao umjesto Luvannora

46. minuta - Utakmica se nastavila

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45. minuta - Kelava je spasio Dinamova vrata nakon Pešićevog pokušaja s lijeve strane

42. minuta - Vida je ostao ležati na podu poslije sudara s igračem Šerifa. Ipak se pridigao te će nastaviti igrati

36. minuta - Pereira je napustio teren, umjesto njega ušao je Pajović

34. minuta - GOOL Alispahij je odlično proigrao Beqiraja koji se riuješio svog braniča, nakon čega se sjurio u kazneni prostor te je snažnim udarcem na drugu stranu matirao Stojanova

30. minuta - Rukavina je ubacio u kazneni prostor, ipak prebrzo za Leku

27. minuta - Vida je pao na rubu kaznenog prostora, sudac je pustio da se igra nastavi iako je situacija bila dvojbena

24. minuta - Beqiraj je povukao snažno, ušao je u kazneni prostor te je izašao pred vratara koji nogom brani njegov udarac

20. minuta - Zagužvalo se u kaznenom prostoru Šerifa. Prvo je tukao Beqiraj, potom Alispahić. Na kraju korner za Dinamo

16. minuta - GOOL Slobodan udarac s oko 25 metara izveo je Alispahić, odigrao je kratko za Beqiraja ko je pucao snažno, lopta je prošla blok, vratar je pogriješio te je lopta prošla do Vide koji je pogodio praznu mrežu

12. minuta - Alispahić je tukao, lopta se odbila od bloka, Rukavina je izbio sam ispred vratara gostiju, ali je promašio loptu te nije uspio uputiti udarac

7. minuta - Beqirajev udarac je blokiran na drugoj strani

5. minuta - Kelava je sada morao reagirati nakon jednog dobrog udarca Stanojevića. Odbio je loptu u korner

2. minuta - Dinamo je izveo prvi korner. Alispahić je ubacio, Šimunić je pucao pored gola

1. minuta - Utakmica je počela

22. rujan 2024 16:25