Tomislav Kristo / Cropix
31. KOLO HNL-a

DINAMO NA JEDVITE JADE SLOMIO ZAGREB 'Modrima' se na kraju nisu osvetile silne propuštene prilike

Nogometaši Dinama savladali su Zagreb s minimalnih 1:0 u Maksimiru u 31. kolu HNL-a i tako vratili četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Rijeku.
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 16. travanj 2016. 20:45

DINAMO -ZAGREB 1:0 (Taravel 39')

Dinamo: Eduardo, Stojanović, Schildenfeld, Sigali, Taravel; Machado, Rog, Soudani, Šovšić, Fernandes, Henriquez

Zagreb: Livaković; Tešija, Kovačić, Kolinger, Bevab, Strasser, Šulc, Mudražija, Stepčić, Boban, Medić

Nogometna subota u metropoli nije donijela promjene u utrci za naslov prvaka. Dinamo i Rijeka uknjižili su nove bodove pred derbi na Rujevici. Obje su momčadi do pobjeda stigle teško. Doduše, za Rijeku se to moglo očekivati dok su 'modri' ipak razočarali.

Kada se s druge strane nađe momčad koja je s obje noge u drugoj ligi, onda bi to za 'modre' vedete trebao biti lakši trening. Nešto što se dobiva i s drugom momčadi. No, Livaković je sinoć u Maksimiru imao svoj dan! Budući vratar Dinama naprosto je izludio Soudanija. Do 70. minute kada je Alžirac zamijenjen Brekalom, nabrojili smo četiri velike šanse u kojima je Livaković izašao kao pobjednik. Prolaznu ocjenu Soudani je zaradio isključivo zbog iznuđenog penala nakon prekršaja Tešije, a koji je Taravel zabio u 39. minuti.

Sve prije toga, a većim dijelom i nakon gola bilo je mučenje. Henriquez nikako da zabije, Hodžić ima prazan gol u 85. minuti i promaši cijeli okvir. Soudanija smo već spomenuli…

Na svu sreću, Zoranu Mamiću nije se dogodila 'Barcelona'. Znamo, teško je igrati utakmice u kojima su bodovi već unaprijed upisani, ali kada zadnju momčad prvenstva dobiješ 1-0 i to golom iz penala, onda je jasno da nikako nije bilo dobro. A razlika u kvaliteti je dvije lige!

- Soudani zabija kada treba i siguran sam da će biti dobar u ovim utakmicama do kraja - komentirao je Zoran Mamić, dodavši kako su najvažniji bodovi te da spremni dočekaju derbi s Rijekom.

- Zagreb je bio siguran i kompaktan. Znali smo da će tako igrati i nije nas iznenadio. Žao mi je što smo strepili do kraja jer nismo iskoristili prilike do kraja.

Iako je priželjkivao kiks Rijeke, to se nije dogodilo pa je Mamić morao na Zagreb u, gotovo pa najboljem, sastavu. Nije bilo samo Ćorića i Antolića koji su priliku vrebali s klupe, odnosno ozlijeđenog Muse kojeg je na lijevom boku zamijenio Taravel. Inače, Francuz je bio peti izvođač penala za Dinamo u ovoj sezoni.

- Trebao je pucati Angelo, ali on se nije dobro osjećao pa je prepustio Taravelu - otkrio je Mamić.

Zagreb? Da su ovako igrali u ostalim utakmicama, odavno bi riješili pitanje ostanka u prvoj ligi. Ovako im je ovo bio ujedno i oproštaj od Maksimira na dulje vrijeme.

PRIJENOS UŽIVO

85' - Kakva propuštena prilika za Dinamo. Hodžić je s pet metara promašio čisti zicer.

83' - Utakmica ulazi u samu završnicu. Dinamo čuva vodstvo, ali riječ je ipak samo o jednom golu prednosti.

64' - Veliku priliku sada je imao Soudani, ali nema gola.

61' - U prvih 15-ak minuta igre u drugom poluvremenu nije viđena nijedna prava prilika.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

45' - Završeno je prvo poluvrijeme.

39' - GOOOL! Dinamo vodi 1:0. Zabio je Taravel iz jedanaesterca koji je izborio Soudani!

34' - I dalje nema pogodaka na Maksimiru. Dinamo se muči u posljednjoj trećini trenera. Zagreb zasad jako dobro stoji na travnjaku.

21' - Snažno je sada tukao Henriquez, ali Livaković je spreman.

10' - Sada je opasno zaprijetio Šovšić. Prvi ozbiljan pokušaj Dinama na utakmici.

8' - Prva ozbiljna prijetnja na utakmici došla je od strane Zagreba. Tukao je Stepčić, ali lopta odlazi pokraj gola.

7' - Očekivani početak susreta. Dinamo dominira od samoga početka u posjedu lopte.

1' - Započela je utakmica.

23. rujan 2024 09:26