Damir Krajac / CROPIX
DINAMO - S. BELUPO 4-0

Dinamo furiozno krenuo u obranu naslova, Modri se poigrali sa Slaven Belupom

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 18. srpanj 2014. 22:07

Pobjeda nad Slaven Belupom 4-0 na premijeri sezone u koju je Dinamo istrčao s petoricom novih igrača nije bila dovoljno dobra pozivnica za navijače kojih se na Maksimiru skupilo tek nešto manje od dvije tisuće.

Otužne tribine vjerovatno su izazvale šok kod Eduarda, Machada i Sigalija koji u karijeri nisu imali prilike 'uživati' u ovakvoj atmosferi. No, naviknut će se...

U odnosu na Žalgiris, Zoran Mamić poprilično je izmiješao momčad. Nije bilo Čopa koji je ozlijeđen i neće putovati u Litvu. Antolić je dobio odmor pa je Belupo gledao s klupe, dok Šimunića nije bilo u zapisniku baš kao i Jerka Leke koji, iznenađujuće, ima kartone.

A na travnjaku nije izgledalo loše. Dinamo je ambiciozno ušao s vrlo agilnim Ibanezom koji je kreirao dvije opasne situacije te sudjelovao i kod vodećeg pogotka u 13. minuti. Prvijenac u dresu Dinama zabio je Marko Pjaca iskoristivši asistenciju Joze Šimunovića. U prvih 45. minuta 'modri' su igrali na mahove. Čim je protok lopte bio dobar, domaćini su bili opasni.

S druge strane, gosti iz Koprivnice su duboko stali u polju i vrebali priliku iz kontranapada.

Iz jednog su mogli povesti nakon što je Melnjak izbacio Glavinu u priliku u 33. minuti. Međutim, napadač Belupa pogodio je stativu i lopta se odbila u polje.

Pitanje pobjednika otklonjeno je početkom nastavka. Brozović je iskoristio dodavanje Soudanija i povisio na 2-0, da bi desetak minuta ista kombinacija zamjenila uloge. Dodao je Brozović a preciznim udarcem zabio Soudani.

Malo kasnije Mamić je dao priliku Anti Ćoriću, a navijačima se predstavio portugalski reprezentativac Eduardo koji je sjajnom reakcijom skinuo 'zicer' Deliću. S druge strane, Dominik Picak je unatoč visokom porazu bio najbolji pojedinac u redovima Slaven Belupa.

Lijepu maksimirsku večer zaključio je Franko Andrijašević u sudačkoj nadoknadi utakmice pogotkom lijevom nogom s ruba kaznenog prostora!

Zoran Mamić bio je zadovoljan:

- Dobra igra, momčad je bila poprilično raspoložena. Čestitke igračima. Željeli smo od početka prvenstva krenuti pobjedom i dobrom igrom. Mi ipak živimo od rezultata u hrvatskom prvenstvu. Normalno je za ovu fazu da postoje padovi u igri, imamo dosta novih igrača, fizička sprema još nije savršena. Zadovoljan sam što nije bilo previše rupa, nadam se da će ih biti sve manje. Važno je da zabijamo golove, da pravimo šanse, siguran sam da će to izgledati još bolje.

Dinamo - Slaven Belupo 4-0

Poluvrijeme: 1-0.

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) 7; Robi Kezele (Rijeka), Ivica Radoševiž (Gospiž).

Strijelci: 1-0 Pjaca (14. as. Šimunović), 2-0 Brozović (48. as. Soudani), 3-0 Soudani (57. as. Brozović), 4-0 Andrijašević (90. as. Radonjić)

Žuti kartoni: Ozobić (Slaven Belupo)

Igrač utakmice: Marcelo Brozović (Dinamo).

Stadion Maksimir. Gledatelja: 1820.

Dinamo: Eduardo 7, Pinto 6, Sigali 6 (od 46. Goncalo 6), Šimunović 6,5, Ibanez 6,5, Ademi 7, Brozović 7, Machado 6 (od 74. Andrijašević 6,5) - Soudani 7 (od 61. Čorić -), Pjaca 7, Radonjić 6

Slaven Belupo: Picak 6 - Purić 5, Grgić 5,5, Edson 5, Melnjak 5,5 - Barišić 5 (od 62. Crepulja -), Brlek 5 - Ozobić 5, Geng 5, Delić 5 (od 79. Filipović -) - Glavina 5 (od 63. Vugrinec -)

DINAMO - SLAVEN BELUPO 4-0 (Pjaca 14, Brozović 49, Soudani 57, Andrijašević 90+2)

KRAJ UTAKMICE

GOOOOL 90+2. MINUTA - Prvi gola za Dinamo postigao je i Andrijašević. Modro pojačanje iz Hajudka primio je loptu na 18 metara od gola i lijevom nogom pogodio suprotni kut za visoku pobjedu Dinama

89. minuta - Picak je spasio Belupo od potopa. Vratar gostiju sjajno je obarnio pokušaj Ibaneza iz slobodnog udarca

72. minuta - Još jedna dobra intervencija Eduarda. Portugalac je pravovremeno istrčao iz 16-terca i glavom osujetio napad gostiju

63. minuta - Drugi izlet gostiju pred vrata Dinama osujetio je vratar Eduardo sjajnom intervencijom. Portugalac je pokazao kako će biti veliko pojačanje

GOOOOL 57. MINUTA - Brozović je uzvratio Soudaniju za asistenciju kod drugog pogotka. Alžirac je kratko proigrao Brozovića koji petom sjajno ostavlja za Soudanija kojem nakon toga nije bio problem svladati nemoćnog Picka

55. minuta - Soudani je dobrim udarcem sa 20-tak metara pokušao iznenaditi Picka, no vratar Belupa ovoga puta je vrlo dobro reagirao

GOOOOL 49. MINUTA - Marcelo Brozović je već na startu drugog poluvremna zapečatio sudbinu gostiju. Soudani je prsima spustio loptu za Brozovića koji je napravio nekoliko koraka i prizemnim udarcem pogodio lijevi kut mreže

46. minuta - Umjesto Sigalija ušao je Gonzalo

Dinamo je bio apsolutni vladar na terenu sve do 34. minute kada je Glavina zatresao vratnicu. Nakon toga Modri su ozbiljnije shvatili goste

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Velika pogreška vratara Picka. Machado je ubacio, a vratar Belupa traljavao reagirao. Spasio ga je Purić koji je loptu izbacio u korner ispred natrčalog Pjace

41. minuta - Pada intenzitet Dinamovim napada. Nakon vratnice Glavine Modri su postali oprezniji i sve manje napadaju

34. minuta - Dinamova obrana je zaspala. Jedina ozbiljnija akcija gostiju iz Koprivnice umalo je okončana pogotkom. Ozobić je dugo vukao loptu i na vrhu šesnaesterca pronaša Glavinu. Modri stoperi stoje predaleko, a Glavnina izlazi 'oči u oči' s Eduardom i pogađa vratnicu

27. minuta - Ibanez je prvo ime utakmice. Picak je bravuroznom obranom spasio svoj gol nakon slobodnog udarca Argentinca

22. minuta - Sjajna akcija Dinama. Ademi je ukrao loptu na sredini terena proigrao Machada koji na desnoj strani pronalazi Soudanija. Alžirac iz prve ubacuje na peterac, a pokretač cijele akcije Ademi, pucao pored vratiju iz neposredne blizine

GOOOL 14. MINUTA - Marko Pjaca prvi je strijelac u HNL-u ove sezone. Opet je Ibanez inicirao veliku gužvu u šesnastercu gostiju, a lopta se odbila do Pjace. Mladi napadač sjajno je vanjskom pogodio kut Picakovog gola

11. minuta - Machado nije iskoristio sjajnu asistenciju Ibaneza. Argentinac je uposlio portugalca, a novo pojačanje Dinama po uzoru na Soudanija je neprecizan

9. minuta - Ibanez je ubacio, a ponovno se u prilici našao Soudani. Ovoga puta Alžirac je pucao glavom preko gola

3. minuta - Prvi prijeti Dinamo. Udarac Soudanija odlazi preko vratiju