Drago Sopta/CROPIX
ŠERIF - DINAMO 0:1

Blijeda igra, sjajan rezultat: Fatos Beqiraj odveo Modre nadomak 4. pretkola!

Badelj je osvojio puno prostora te je fantastičnim dodavanjem pronapšao Beqiraja koji je sjajno utrčao iza obrane Šerifa, primio je loptu te je mirno poslao iza vrata Stanoyeva
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 01. kolovoz 2012. 19:36

Dinamo se iz Moldavije vraća s finim kapitalom. Minimalna pobjeda je i više nego dobrodošla pred uzvrat u Maksimiru. Međutim, s avionom iz Tiraspola dolazi i nova doza sumnje. Treba biti pošeten pa priznati kako je rezultat puno bolji od dojma koji su “modre” vedete ostavile nakon 90. minuta “mačevanja” sa Sheriffom.

Dinamo je u srijedu odškrinuo vrata 4. pretkola Lige prvaka zbog tri stvari. Trenutka nadahnuća Milana Badelja, mirnoće Fatosa Beqiraja i velike nepreciznosti domaćih igrača. Nogometaši Sheriffa propisno su se ispromašivali u Tiraspolu, pogotovo u drugom djelu utakmice kada su redali prilike kao na traci. Da je Sheriff imao u svojim redovima iole raspoloženog napadača, Dinamo bi ispao iz Europe već u Tiraspolu.

Uvodne minute pripale su domaćinima koji je imao blagu inicijativu, ali bez konkretnog učinka. A onda je Dinamo poveo.

Koliko će Milan Badelj nedostajati ovoj momčadi mogli smo se uvjeriti u 14. minuti kada je kapetan Dinamo povukao kontru i filigranskom preciznošću pronašao Beqiraja koji matira domaćeg vratara. Igrači Sheriffa su tražili zaleđe, ali snimka je pokazala kako je pogodak bio čist kao suza.

No, nakon gola nastali su problemi za Dinamo. Domaćini su uzeli posjed i sve više kreirali nered u obrani “modrih”. Najbolja priliku propustili su kada je Pešić petom gurnuo Apatića u priliku, ali Slovenac u dresu Sheriffa očito nije bio redovit na treninizima kada se vježbala završnica. Naime, unatoč tome što je izašao sam pred Kelavu, Apatić šalje loptu pored vratnice.

Dinamo je na odmor mogao otići s finom prednošću, ali Rukavina je glavom pucao iznad gola, a Beqiraj se u dobroj prilici umjesto udarca odlučio na dribling...

Nastavak je ponudio reprizu onoga što smo vidjeli u prvome djelu. Dinamo je dobro otvorio, ali onda je neshvatljivo prepustio inicijativu Sheriffu. Momčad Ante Čačića je hodala po samom rubu od 60. minute pa sve do kraja utakmice. Prvo je Pešić je glavom poslao loptu tik pored vratnice, a potom iz daljine prijeti i Stanojević! Lijepo se oslobodio svojih čuvara, a onda lijevom nogom potegnuo s više od 20 metra...

No, to je bio tek uvod. Do kraja su Moldavci redali priliku za prilikom. No, ponovno je sreća odigrala svoju ulogu i zaključala vrata Ivana Kelave. Pitanje je do kada?

ŠERIF - DINAMO 0:1 (Beqiraj 14)

ŠERIF: Stoyanov - Metoua, Samardžić, Pereira, Apatić - Marjanović, Onica (od 80. Cheptine) - Georgijev (od 58. Balima), Stanojević, Dedov (Ivanov 70) - Pešić

DINAMO: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić - Pokrivač, Leko - Badelj, Sammir (Calello 69), Rukavina (Alispahić 83) - Beqiraj (Čop 61)

Kraj utakmice

90.minuta - Ivanov je probao

90. minuta - Slobodnjak iskosa na rubu 16-erca izveo je Apatić. Probao je iznenaditi na prvu vratnicu,ipak je obrana Modrih spasila

87. minuta - Stanojević je opasno opalio, Pešićje probao skrenuti, ipak je Kelava obranio

82.minuta - Pokrivač je iz prekida ubacio u sredinu, Stoyanov je uhvatio loptu

80.minuta - Pokrivač je dobio žuti karton

76.minuta - Marjanović je nabacio s desne strane u sredinu za Ivanova koji opasno puca glavom, ali samo preko gola

73.minuta - Zaspala je u jednom trenutku Šefrifova obrana, ali Duje Čop nije iskoristio priliku koja mu se pružila. Rukavina ga je odigrao na vrhu 16-erca, a na kraju je bio blokiran

71. minuta - Stanojević je opasno zaprijetio udarcem iz daljine.Sreća za Dinamo što lopta nije išla u okvir vrata

71.minuta - Rukavina je probao s ruba kaznenog prostora, Stoyanov je obranio

70. minuta - Ivanov je ušao umjesto Dedova

69.minuta - Calello je ušao umjesto Sammira

66. minuta - Duje Čop dobio je žuti karton poslije starta s leđa

65. minuta - Nakon ubačaja iz kornera tukao je glavom Stanojević, Srećom iznad gola

63. minuta - Stanojević je opalio s 30-ak metara. Nije to bio loš udarac, ipak neprecizan

62. minuta - Duje Čop ušao je umjesto strijelca Beqiraja

61. minuta - Apatić je nakon ubačaja bio najviši te je udarcem glavom zaprijetio Kelavi. Lopta je otišla malo pokraj gola

58.minuta - Balima je ušao umjesto Georgijeva

54.minuta - Pokrivač je nabacio, Leko je proslijedio na drugu stranu gdje je bio Rukavina, ali je ispred njega izbio Stoyanov

53. minuta - Dinamo protišće na početku drugog dijela. Za sada ipak nema ozbiljnijih prijetnji prema Stoyanovinom golu

47. minuta - Samardžić je poslao dugu loptu za Stanojevića, koji se našao u drobroj šansi, ipak mu je lopta na kraju pobjegla s noge

46. minuta - Utakmica se nastavila

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

40. minuta - Beqiraj se našao u velikoj šansi. Sammir ga je odigrao na desetak metara, mogao je odmah pucati, ali je zakomplicirao pa su ga stigli braniči Šerifa te je propala prilika

39.minuta - Vida kod Dinama i Marjanović kod domaćina, dobili su žuti karton

31.minuta - Domaća momčad sve više pritišće, Modri su pali u igri

26.minuta - Sjajna prilika za Šerif. Pešić je lijepo petom izbacio cijelu obranu Dinama, Apatić je utrčao i zapucao, ali je lopta otišla pored gola

23. minuta - Georgijev je opasno zaprijetio s 11 metara Kelavinom, lopta je srećom za Modre otišla pokraj vrata

20. minuta - Leko je ubacio s desne starane, glavom je malo iznad gola pucao Rukavina

14. minuta - GOOL Dinamo je poveo pogotkom Beqiraja. Badelj je primio loptu na Šerifovoj polovici te je s 30-ak metara od gola sjajno kroz sredinu obrane pravovremenno uputio na peterac za Beqiraja koji lako posprema loptu u mrežu

10. minuta - Dinamo lagano preuzima kontrolu nakon Šerifove početne dominacije

5. minuta - Beqiraj je opasno ubacio, a Metoua je izbacio u korner

3. minuta - Stanojević je probao prizemno iz daljine, lopta je otišla pored gola

2. minuta - Prvi korner izveo je Šerif. Marjanović je ubacio, Badelj očistio

1. minuta - Utakmica je počela

21. rujan 2024 22:01