HAJDUK - ZADAR 2-2

Asistencije odličnog Vršajevića donijele bod Hajduku protiv Zadra

Zadar je tako ostao bez prve pobjede na Poljudu nakon kolovoza 2009. godine, a Hajduk je osvojio prvi bod nakon dva uzastopna poraza (Rijeka, Lokomotiva)
Piše: HinaObjavljeno: 01. ožujak 2015. 17:31

U posljednjem susretu 23. kola Prve HNL Hajduk i Zadar su pred 6.000 gledatelja na Poljudu odigrali 2-2 premda su gosti do 69. minute vodili 2-0.

Zadar je poveo u 12. minuti golom Drage Gabrića, a u šest minuta kasnije na 2-0 je povisio Lovre Čirjak iz jedanaesterca. Pola sata prije kraja utakmice gosti su imali vodstvo 2-0 i nevjerojatnu priliku kada su Zadrani krenuli prema Kaliniću četiri na jedan. Pešić je mogao birati kome će dodati, no bio je sebičan i Kalinić je obranio njegov udarac.

Kazna je stigla u 69. minuta kada je Andrija Balić smanjio, a u 76. minuti je Anton Maglica izjednačio. Zadar je tako ostao bez prve pobjede na Poljudu nakon kolovoza 2009. godine, a Hajduk je osvojio prvi bod nakon dva uzastopna poraza (Rijeka, Lokomotiva).

U prvom nedjeljnom susretu Osijek je gostovanju u Kranjčevićevoj ulici deklasirao Zagreb 4-0 osvojivši sedam od devet mogućih bodova otkako je Ivo Šušak preuzeo momčad. Otkako je Šušak stigao u Gradski vrt, Osijek je pobijedio Split 4-0, remizirao s Dinamom 1-1, te sada slavio protiv Zagreba (4-0). Junak utakmice bio je trostruki strijelac Aljoša Vojnović (60, 69, 83), a pogodak je postigao i Antonio Perošević (38). Zagrebu je to bio drugi uzastopni domaći poraz uz razliku pogodaka 0-10. Prije dva tjedna u Kranjčevićevoj ulici Lokomotiva je slavila 6-0.

U vodstvu je Dinamo (59) ispred Rijeke (47), Lokomotive (35) i Hajduka (33). Posljednja dva mjesta zauzimaju Istra 1961 (19) i Zadar (17).

REZULTATI

Hajduk - Zadar 2-2 (Balić 69, Maglica 76 / Gabrić 12, Čirjak 18-11m)

Zagreb - Osijek 0-4 (Perošević 38, Vojnović 60, 69, 83)

Subota:

Dinamo - Split 2-0 (Henriquez 17pen, Fernandes 34)

Rijeka - Slaven Belupo 1-1 (Alex 33/Parlov 32)

Petak:

Istra 1961 - Lokomotiva 1-1 (Tomić 23/Kolar 88)

Kraj utakmice!

82. minuta - Igrači trče kao da je 10., a ne 80. minuta - Pešić je pretrčao pola terena samo da bi pucao pokraj gola.

78. minuta - Jozinović je obrani Zadra prodao par dribliniga iz radionice Messija i Ronalda, ali zatim s 20 metara pucao pokraj gola. U svakom slučaju pljesak za umjetnički dojam.

76. minuta - GOOOOL!!! Vršajević zaslužuje sve zasluge za preokret Hajduka! Desni bek iz BiH centrirao je s same korner crte pred vrata Matkovića gdje Maglica konačno pogađa mrežu!

72. minuta - Oskoljeni grači Bijelih silovito napadaju nakon gola Balića te je u jednoj od tih akcija u šesnaestercu Zadra pao Maglica, ali je zaradio tek žuti karton za prigovor.

69. minuta - GOOOOL!!! Napokon su igrači Hajduka pronašli put do mreže Zadra - Vršajević je s desne strane prizemnom loptom u sredini kaznenog prostora pronašao Andriju Balića koji iz pada postiže gol!

60. minuta - Kalinić spašava Hajduk! Bešić je povukao kontru, ali loše pucao s petnaest metara umjesto da je uputio loptu nekom od trojici slobodnih suigrača. Zadar dominira drugim poluvremenom, kao da oni trebaju nadoknaditi zaostatak od dva gola.

58. minuta - Izlazi Milveskij, ulazi Balić.

55. minuta - Dobar pokušaj Čirjaka s dvadesetak metara brani Kalinić. Teren Poljuda izgleda kao pozornica rock koncerta - sav u magli od dima baklji.

Poluvrijeme: Svjesni koliko nevjerojatno zvuči ova činjenica, ali čini nam se da Hajduk dominira, a Zadar ima rezultat. Igrači Igora Štimca iskoristili su svoje prilike i zabili 2 od četiri udarca prema golu dok su puleni Stanka Poklepovića promašivali nemoguće. Kod Hajduka se jako osjeti izostanak Gotala te općenito nedostatak pravog napadača koji će iskoristiti šanse.

43. minuta - Skoro je Hajduk primio i treći gol, ali je Vršajević ulovio odbjeglog Mišića i spriječio ga da uputi udarac.

39. minuta - Štimac uz pljesak publike vadi Gabrića iz igre, a ulazi Vlatko Blažević!

38. minuta - Kakav promašaj Sušića!! Hajduku lopta neće i neće u gol na današnjoj utakmici - Vršajević je ubacio visoku loptu s desne strane, Matković je prstima malo dirao pokraj prve stative, a Sušić na drugoj strani s metar udaljenosti nekako propustio ugurati loptu u mrežu. Strašno.

34. minuta - Nakon desetminutne (ili malo duže) letargije poslije primljenih golova, igrači Hajduka opet su preuzeli inicijativu. Milevskij je ponovno bio u prilici, ali se prekombinirao pred golom Matkovića i od smanjenja vodstva gostijuj oš uvijek ništa.

33. minuta - Milevskij je pao u kaznenom prostoru Zadra nakon uklizavanja Ješea, ali nema govora o penalu.

18. minuta - GOOOLLL! Penal za Zadar je realizirao Čirjak koji loptu šalje u suprotni kut od onog u koji se bacio Kalinić. Prekršaj je prethodno skrivio Vršajević koji je srušio Terkeša.

12. minuta - GOOOOL!!! Drago Gabrić zabio je svojem bivšem klubu u trenutku kad smo samo čekali pogodak Hajduka! Pušić je sjajno prošao pri prvoj ozbiljnijoj akciji gostiju te dodao Gabriću kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za vodstvo Zadra! Gabrić, naravno, nije slavio gol.

8. minuta - Sjajan ubačaj Vlašića Maglica je zahvatio glavom, ali opet nema sreće i lopta prolazi pokraj vratnice u gol aut!

6. minuta - Kakva šansa za Maglicu! Izašao je napadač Bijelih sam pred Matkovića, poslao mu loptu kroz noge, ali ne i pokraj stative od koje odbija nazad u teren. Kad smo već kod 'maglice', rano se zadimilo na Poljudu od baklji...

4. minuta - Hajduk je pred 6000 svojih navijača počeo u visokom tempu na startu utakmice.