POČEO LOV NA DINAMO

Hajduk jurišao pa drhtao: Ohandza oduševio sprintom koji nije viđen još od Vujovića

Piše: Zdravko ReićObjavljeno: 12. rujan 2015. 16:58

HAJDUK - ZAGREB 1:0

Split. Gradski stadion u Poljudu. Početak u 19 sati. Sudac Marko Matoc (Zaprešić),

HAJDUK (4–1–4–1): Kalinić, Velazquez, Milović, Nižić, Milić, Jefferson, Caktaš, Sušić, Tudor, Vlašić, Ohandza.

ZAGREB (4–3–3): Livaković, Kovačić, Tešija, Bevab, Ljubičić, Muić, Šulc, Kolinger, Stepčić, Medić, Boban.

Hajduk je osvojio tri boda, ipak zasluženo, jer su igrali znatno bolje u prvom dijelu kad su mogli ostvariti veću razliku. I dok su u prvom poluvremenu imponirali, u drugom su se srozali do te mjere da se na kraju ušuljao strah da Zagreb ne dođe do izjednačenja. Naročito kad je Matias Šulc (79.), s velike distance, preko 25 metara, poslao bombu u prečku. E to je uzdrmalo i prečku i gledatelje, koji su se javili zvižducima. A igrači Hajduka su krenuli, zamislite, u zadržavanje…

Ajde, Bijeli su inkasirali tri boda, na neki način krenuli s tom berbom bodova (sedam kola, šest utakmica u Splitu, pet u Poljudu), ali sveukupno nisu do kraja bili uvjerljivi.

Hajduk je krenuo u juriše od prve minute, „bijeli“ su stiskali protivnika, nisu im dali disati, zaista se dobio dojam da je vodeći gol neminovan. I zaista Mijo Caktaš (21.), ove sezone najbolji igrač Hajduka, prisebno je skrenuo šut Hrvoja Milića u mrežu Dominika Livakovića. Uslijedile su nove prilike Hajduka, ali je Milić bio neodlučan, Ohandza spor, a Tudor se nije snašao. Tako je ostalo minimalno vodstvo Bijelih umjesto da natrpaju Livakovićevu mrežu.

Stvarno, Hajduk do sada ove sezone nije provodio dubinske akcije, one kad se okomitim dodavanjem probije gusta obrana protivnika, kako su u prvih pola sata izigravali zadnju liniju Zagreba. Ali, najbitnija kvaliteta „bijelih“ bila je doslovno perfektna igra obrane, sprečavanje da igrači Zagreba iznesu loptu prema napadu. Ipak, u toj otvorenoj igri Hajduka, zbog visoko postavljene obrane, Zagreb je dva puta umalo spleo matnu mrežu.

U drugom poluvremenu Hajduk je naizgled zadržao inicijativu, potpunu kontrolu nad igrom, ali bez krajnjeg efekta. No, bila je prilika vidjeti jedno pretrčavanje Kamerunca Ohandze, koji je uzeo loptu, gurnuo je u prazan prostor, prostrujio pored Kovačića kao pored čunja. E, takav sprint nije viđen odavno, od vremena Zlatka Vujovića.

KRAJ UTAKMICE

90+1' - Odlična prilika za Tudora, ali njegov udarac sigurno brani Livaković

80' - "Bomba" Šulca odsjela je na gredi! Zastao je dah Hajdukovim navijačima, fantastično je iz voleja opalio Šulc s 20 metara, Kalinić je ostao ukopan u mjestu, mogao je samo promatrati kako lopta leti prema gredi. Puno sreće za Hajduk.

79' - Šulc je potegao odbijenu loptu sa 20 metara izatresao gredu Hajdukovog gola.

73' - Boban je krenuo prema golu Kalinića, a Milić ga je srušio i zaradio žuti karton. U nastvaku je Stepčić pucao iz slobodnog udarca, ali preko gola.

68' - Caktašu se zbog udarca u glavu ukazaje liječnička pomoć izvan igrališta.

57' - Nižić zbog ozljede ne može nastaviti igru, u igru je ušao Bilyi.

54' - Službeni spiker je objavio da se na Poljudu nalazi 6237 gledatelja.

50' - Ohandza je solo prodorom izborio korner nakon kojega je Milović pucao glavom, Livaković brani.

47' - Pokušao je Caktaš 'škaricama', ali lopta odlazi malo preko gola

46' - počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40 - Boban je povukao kontranapad, a Stepčić s vrha kaznenog udarca tukao ravno u Kalinića.

36 - Požutio je Ljubičić zbog oštrog starta na Tudoru.

33' - Sušić je gurnuo u šansu Tudora koji puca iz prve, ali ne uspijeva povisiti vodstvo.

31' - Prva šansa za Zagreb. Pucao je Boban, ali neprecizno.

25' - Ohandza je izbjegao zaleđe, ubacio loptu u sredinu , ali Tudor je zakasnio.

21' - GOOOL! Hajduk vodi 1:0! Milić je pucao s lijeve strane, na putu lopti do gola našao se Caktaš koji je podmetnuo nogu i poslao je u mrežu vratara Livakovića.

15' - Korner za Hajduk izveo je Vlašić, Milović puca ghlavom ali ne pogađa vrata Zagreba.

12' - Pucao je Vlašić, ali lopta prolazi pored stative.

10' - Bijeli dominiraju cijelim terenom. Caktaš je zaradio žuti karton zbog simuliranja pada u šesnaestercu, ocijenio je sudac Matoc.

2' - Prvu šansu na utakmici imao je Hajduk. Pucao je Tudor s 20-tak metara, Livaković odbija u korner.

1' - Utakmica je počela. Na Poljudu se okupilo oko dvije tisuće ljudi.

06. listopad 2024 04:31