Hamza Barry
16. KOLO HNL-A

FOTO, VIDEO: HAJDUK JE UZ PUNO MUKE SLOMIO OBRAMBENI BEDEM LOKOMOTIVE Pogledajte gol zbog kojeg navijači slave Hamzu. Ohandza dočekan zvižducima

Hajduk je pobijedio Lokomotivu 1:0 u utakmici 16. kola HNL-a i upisao svoju šestu domaću pobjedu. Presudio je gol Hamze Barryja.
Piše: HinaObjavljeno: 19. studeni 2016. 09:05

HAJDUK - LOKOMOTIVA 1:0 (Hamza 61')

HAJDUK (4-3-3): Stipica - Juranović, Šimić, Ćosić, Kvesić - Kožulj, Savvas, Hamza - Said (od 81. Jefferson -), Futacs (od 62. Ohandza), Erceg (od 70. Vlašić -).

TRENER: Marijan Pušnik 6.

LOKOMOTIVA (4-3-3): Zagorac - Majstorović, Rrahmani, Kolinger, Rožman - Majer, Halilović, Ivanušec - Grezda , Marić , Bočkaj (od 68. Antunović).

TRENER: Mario Tokić 5.5.

-------------------------------------------------------------------------------

U subotnjim utakmicama 16. kola Prve HNL domaćini su ostvarili pobjede, Hajduk je na Poljudu svladao Lokomotivu sa 1-0 (0-0), dok je Inter u Zaprešiću nadigrao Split sa 2-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola za Hajduk bio je Hamza (61).

Hajduk je s nova tri boda skočio na treće mjesto sa 31 bodom, jednim više uz utakmicu više od četvrtog Osijeka, dok je Lokomotiva ostala sedma sa 14 bodova, koliko ima i osmi Slaven Belupo koji ima utakmicu manje.

Oba pogotka za Inter protiv Splita postigao je Kolar (64, 75).

Peti Inter sada ima 18 bodova, tri više od šeste Istre 1961, dok je Split ostao posljednji sa sedam bodova, jednim manje od pretposljednje Cibalije.

Na vrhu je Rijeka sa 41 bodom, pet više uz utakmicu manje od drugog Dinama.

REZULTATI 16. KOLA,

Petak:

Dinamo - Istra 1961 1-1 (Fernandes 45-11m / Roce 45+2-11m)

PRIJENOS UŽIVO

90' - Završena je utakmica u Splitu. Hajduk je pobijedio s 1:0.

85' - Utakmica ulazi u samu završnicu. Hajduk drži minimalno vodstvo.

63' - U igru za Hajduk ulazi džoker s klupe Franck Ohandza koji je dočekan zvižducima zbog odbijanja potpisivanja novog ugovora.

62' - GOOOL! Hajduk vodi. zabio je Hamza Barry na asistenciju Kvesića s lijeve strane. Zagorac je bio nemoćan nakon udarca s desetek metara.

52' - Nastavio se tempo igre iz prvog dijela, nema većih prilika.

46' - Započelo je drugo poluvrijeme.

45' - Završeno je prvo poluvrijeme. Igrači su u svlačionicu ispraćeni s dosta zvižduka, što je jasan pokazatelj da gledatelji baš i nisu uživali u igri u prvom dijelu.

41' - Dobra je to bila prilika za Hajduk. S lijeve strane iskosa u kaznenom prostoru odapeo je Said, ali nije bilo preciznosti u njegovom udarcu.

36' - Prvi žuti karton na susretu. Opomenut je Hajdukov Futacs.

28' - Novi opasan udarac Futacsa, ali Zagorac je opet siguran.

22' - Hajduk uzvraća na drugoj strani. Pucao je sada Futacs iz slobodnog udarca i Zagorac se morao dobro ispružiti.

21' - Dobra prilika za Lokomotivu. Nakon ubačaja iz kuta usamljen je ostao Rrahmani koji puca glavom, ali lopta odlazi pokraj gola.

16' - Lokomotiva je sada povukla lijepi kontranapad po desnoj strani, ali Hajdukova obrana reagira pravovremeno.

15' - Na Poljudu je i dalje u tijeku ispitivanje snaga. Zasad vratari nisu imali ozbiljnih intervencija.

7' - Nakon sedam minuta igre nema velikih uzbuđenja na Poljudu. Gledatelji dosad nisu mogli vidjeti pravih prilika. Neposredno uoči susreta Hajduk je ostao bez vratara Kalinića zbog problema s vratom, a zamijenio ga je Stipica.

1' - Započela je utakmica na Poljudu.