Split 190810.Stadion NK Hajduka u PoljuduPredkolo Evropskog kupa : NK Hajduk - Unirea Na fotografiji : Mario Brkljaca i Duje Cop.Foto: Vladimir Dugandzic / CROPIX
 Vladimir Dugandzic / CROPIX
VELIKA POBJEDA

Fantastični Hajduk na krilima 35.000 navijača i sjajnog Ibričića uništio Rumunje 4-1

Unirea je povela na Poljudu, no Hajduk je nošen sjajnom publikom i genijalnim Ibričićem preokrenuo rezultat i na kraju slavio 4-1. Odličan rezultat za uzvrat
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 18. kolovoz 2010. 23:48

Nogometaši Hajduka pobijedili su Unireu Urziceni, rumunjskog predstavnika u Europa ligi, 4-1 u prvom dvoboju doigravanja istog natjecanja, igranog pred prepunim tribinama poljudskog stadiona.

Nakon što su prije dva tjedna furioznom igrom i 3-0 pobjedom u trećem pretkolu Europa lige izbacili drugoga rumunjskog predstavnika, bukureštanski Dinamo, sada su, nadahnuti liderskom rolom Senijada Ibričića, Splićani deklasirali i Unireu, premda su Rumunji došli do neugodnog 1-0 vodstva u 34. minuti preko Frunze, koji se s pozicije lijevoga bočnog igrača prošetao do 16-erca i svladao Božidara Radoševića.

Na ubačaj Anasa Sharbinija s lijeve strane Ibričić je glavom majstorski, leđima okrenut golu, proslijedio loptu u mrežu Rumunja samo pet minuta kasnije. Isti je igrač u 66. minuti soloprodorom i još ljepšim potezom, udarcem unutarnjim dijelom desne noge u 66. minuti, doveo Hajduk u vodstvo pogodivši od vratnice, da bi 12 minuta potom asistirao usamljenom Brkljači ubacivši loptu iz kornera. Hajdukov je veznjak u punom naletu zakucao loptu u mrežu.

Konačno, u 85. je minuti na asistenciju Mirka Oremuša s desne strane, koji si je sam izborio loptu nakon ubacivanja gostiju iz auta, Duje Čop iz okreta lijevom nogom pogodio daljnji kut za konačan rezultat.

Na uzvrat u Bukurešt Hajduk tako putuje s impresivnom zalihom pogodaka koju ne bi smio ugroziti.

Pogledajte golove s utakmice OVDJE

HAJDUK - UNIREA 4-1 (Ibričić 38', 66' Brkljača 78' Čop 85'; Frunza 34')

KRAJ

88. minuta - Anas je ubacio u sredinu za Ibričića. Ibro je loptu primio i pucao, no Grigore je bio uspješniji

85. minuta - GOOOL! Oremuš je probio po desnoj strani i dodao Čopu. Mladi napadač u maniri iskusnog strijelca okrenuo je čuvara i matirao Grigorea

78. minuta - GOOOL! Ibričić je ubacio iz kornera, a zaboravljeni Brkljača bez problema je ugurao loptu glavom u mrežu

66. minuta - GOOOL! Ibričić je dokazao svoju klasu. Sjajnim solo prodorom nanizao je trojicu igrača Uniree i sjajno pucao prema vratima. Lopta je pogodila drugu vratincu i ušla u gol. Poljud je eruptirao

61. minuta - Prilika za Hajduk. Ibričić je sjajno ubacio loptu s desne strane u kaznenom prostoru, no Tomasov je zakasnio

46. minuta - Hajduk je odmah nakon početka drugog djela zaprijetio. Strinić je ubacio za Ibričića koji glavom puca ravno u Grigorea

43. minuta - Tomasov je ubacio iz slobodnog udarca, a u skoku je bio najviši Maloča. Lopta je na žalost prošla iznad vrata Rumunja

39. minuta - GOOOL! Anas Sharbini nabacio je loptu na desetak metara. Tamo se našao Ibričić koji matira Grigorea

34. minuta - GOOOL! Frunza je sam krenuo prema Radošević i na tom putu iza sebe ostavio dvojicu igrača Hajduka. Ušao je u kazneni prostor Hajduka i matirao Radoševića

32. minuta - Hajduk je napadao pred vratima Grigore. Lopta je došla do Vukušića koji ju daje za Ibričića. Ponajbolji igrač Hajduka pogađa vratnicu iz poluvoleja

Hajduk bolje stoji na terenu. Imali su nekoliko kontri i polukontri koje nisu iskoristili, no najbolja prilika do sada bila je ona greda Uniree

13. minuta - Unirea je skoro došla do vodstva. Onofras je ostao sam ispred Radoševića, pucao iz okreta i pogodio gredu

8. minuta - Ponovno je Hajduk imao dobru priliku. Iz jedne polukontre Anas Sharbini došao je s lijeve strane u kazneni prostor Uniree, okrenuo igrača i pucao u golmana

7. minuta - Hajduk je imao sjajnu kontru iz koje su mogli opasno zaprijetiti, no nisu je uspjeli završiti do kraja i sve je ostalo na slabom pokušaju Trebotića

Utakmica je počela

Hajduk – Unirea 4:1 (1:1)

SPLIT – Gradski stadion u Poljudu.

Gledatelja oko 35.000.

Prva utakmica play-off runde za plasman u skupine Europske lige.

Sudac: Antonio Damato (Italija)

Žuti karton: Paraschiv i Brandan (Unirea), Čop (Hajduk).

Strijelci: 0:1 Frunza (34), 1:1 Ibričić (39), 2:1 Ibričić (66), 3:1 Brkljača (78) 4:1 Čop (85).

Najbolji igrač: Senijad Ibričić (Hajduk)

Hajduk: Radošević, Oremuš, Strinić, Andrić, Maloča (od 88. Vejić), J. Buljat, Tomasov, Trebotić (od 75. Brkljača), Vukušić(od 66.Čop), Ibričić, An. Sharbini.

Unirea: Grigore, Nicu, Bordeanu, Marinescu(od 47. Paraschiv), Galamaz, Maftei, Onofras (od 61. Neaga), Brandan, Rusescu (od 75. Dale), Bilasco, Frunza.

05. listopad 2024 12:13