Niko Kovač je remizirao u Grazu

ERWIN SCHERIAU Afp
EUROPSKA LIGA

Niko Kovač i Kristijan Jakić prošli izravno u osminu finala, natjecanje nastavlja i Borna Barišić

Napoli je izbacio Leicester, a Zvezda je zahvaljujući remiju u Portugalu osvojila skupinu
Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2021. 23:37

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač izborio je s Monacom izravan plasman u osminu finala Europske lige. Francuzi su u B skupini na gostovanju kod Sturma u Grazu osvojili bod (1:1) i potvrdili prvo mjesto u skupini. U play-off rundu plasirao se Real Sociedad koji je bio bolji od PSV-a 3:0, dok će Nizozemci nastaviti europski put u Konferencijskoj ligi.

Isti uspjeh može slaviti i Kristijan Jakić. Eintracht je u D skupini ostao neporažen na gostovanju kod Fenerbahčea što je bilo dovoljno za prvo mjesto u skupini. Jakić je na travnjaku proveo 69 minuta. Dalje je prošao i Olympiacos.

Borna Barišić također nastavlja natjecanje u Europskoj ligi, ali od play-offa. U utakmici bez rezultatskog značaja Lyon i Glasgow Rangers odigrali su bez pobjednika (1:1). Francuzi su premoćno osvojili prvo mjesto u A skupini ispred Škota za koje je Barišić igrao svih 90 minuta.

Borna Barišić u Lyonu

JEFF PACHOUD Afp

Najveća drama viđena je u C skupini. Napoli je svladao Leicester 3:2 uz dva pogotka makedonskog majstora Elifa Elmasa za prolaz dalje. Engleze je mogla spasiti Legia koja je na svom travnjaku poražena od Spartaka (0:1) uz promašeni jedanaesterac u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Rusi su umjesto ispadanja osvojili prvo mjesto u skupini, a Leicester putuje prema Konferencijskoj ligi, za koju je menadžer Lisica Brendan Rodgers istaknuo da uopće ne zna o kakvom se natjecanju radi...

U E skupini Lazio je u Rimu protiv Galatasaraya odgledao bez pogodaka 0:0. Rimljani idu u šesnaestinu finala, a Turci direktno među 16 najboljih. Toma Bašić započeo je susret u sastavu domaćina i igrao do 73 minute. Olympique Marseille je nadvisio Lokomotiv iz Moskve 1:0 i europski put nastavit će u Konferencijskoj ligi. Duje Ćaleta-Car odgledao je dvoboj s klupe za pričuve domaćina dok je Tin Jedvaj odigrao u moskovskom sastavu svih 90 minuta.

U G skupini Bayer iz Leverkusena je na gostovanju kod Ferencvarosa poražen (0:1), no osvojio je prvo mjesto, dok je Marijan Čabraja ušao u igru u 88. minuti kod domaćina. Prošao je dalje i Betis, koji je protiv Celtica poražen (2:3) dok Škoti idu u Konferencijsku ligu. Josip Juranović bio je na klupi za pričuve Celtica.

Braga je u dvoboju s Crvenom zvezdom odigrala (1:1). Beogradska momčad plasirala se u osminu finala pogotkom Kataija s 11 metara. Portugalci iz F skupine idu u play-off jer Midtjylland nije uspio pobijediti Ludogorec, za koji nije branio Kristijan Kahlina.