PREMIER LEAGUE

Edin Džeko hat-trickom spasio City, na Emiratesu gledatelji vidjeli deset golova

Chelsea je na četvrtom mjestu sa 35 bodova, ali i dvije utakmice manje
Piše: HinaObjavljeno: 29. prosinac 2012. 17:04

Vodeći dvojac engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i City uspješno su odradili susrete 20. kola Premiershipa. United je na Old Traffordu pobijedio West Bromwich Albion 2:0, dok je City na gostovanju porazio Norwich 4:3.

United je poveo autogolom Garetha McAuleya u devetoj minuti, a pobjedu je potvrdio Robin Van Persie u posljednjim trenucima susreta. Tragičar utakmice McAuley je u 70. minuti umalo izjednačio, no njegov udarac glavom je zaustavila vratnica.

Adebayor palo @SpheraChannel by SpheraChannel

Aktualni prvak je u ludoj utakmici na Carrow Roadu pobijedio Norwich 4:3 nakon što je od 44. minute igrao bez isključenog Samija Nasrija. Golove za City postigli su Edin Džeko (2, 5), Sergio Aguerro (50) i Mark Bunn (autogol-67), dok su strijelci za Norwich bili Anthony Pilkington (15) i Russell Martin (63, 75).

szólj hozzá: Sunderland vs Tottenham 1:2 GOALS HIGHLIGHTS

U 'ljepotici' 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na stadionu Emirates deklasirao Newcastle United 7:3 (1:1).

Bila je to utakmica s najviše golova ove sezone, te druga u povijesti Premiershipa koji slavili 20. godina postojanja. Rekord još uvijek drži ogled između Portsmoutha i Readinga (7:4) iz rujna 2007. sa 11 golova.

Zanimljivo, Newcastle se tri puta vraća u susret, imao je 1:1, 2:2, 3:3, no u zadnjih 17 minuta 'Svrake' su primile čak četiri gola. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Theo Walcott (20, 73, 90+2), a strijelci za "Topnike" bili su i Alex Oxlade-Chamberlain (50), Lukas Podolski (64) i Olivier Giroud (84, 87), dok su golove za gostujući sastav zabili Demba Ba (43, 69) i Sylvain Marveaux (59).

Nakon ove pobjede Arsenal se probio na peto mjesto sa 33 boda, dok je Newcastle United i dalje na 15. mjestu

Fulham je kod kuće izgubio od Swansea Cityja 1:2, a Mladen Petrić nije nastupio za londonski sastav. Golove za goste zabili su Danny Graham (19) i Jonathan de Guzman (52), a za Fulham Bryan Ruiz (56).

Aston Villa je upisala domaći poraz od Wigan Athletica 0:3. Bio je to treći uzastopni poraz Ville uz razliku pogodaka 0:15. Strijelci za goste bili su Ivan Ramis (3), Emmerson Boyce (52) i Arouna Kone (56).

Na ljestvici vodi Manchester United sa 49 bodova, City ima 42 boda, Tottenham je treći sa 36 bodova, a Chelsea na četvrtom mjestu ima 35 bodova, ali i dvije utakmice manje.

U prvoj utakmici 20. kola prve engleske nogometne lige Tottenham je kao gost okrenuo zaostatak od 0-1 kod Sunderlanda i na kraju slavio s 2-1...

Momčad Andrea Villas-Boasa sasvim je zasluženo upisala tri boda i dodatno istaknula svoju kandidaturu za jedno od četiri mjesta koja u novoj sezoni vode u Ligu prvaka. Prvih 20 minuta utakmice proteklo je bez većih uzbuđenja, a potom su gosti preuzeli konce igre u svoje ruke.

"Spursi" su mogli i trebali povesti u 31. minuti utakmice kada je Togoanca Emmanuela Adebayora proigrao Jermaine Defoe, a ovaj sa svega dva metra desnom nogom pogodio gredu! Doista neobičan promašaj za napadača njegove klase.

Kazna je za Tottenham stigla u 40. minuti kada je Sebastian Larsson izveo slobodni udarac, Steven Fletcher prenio loptu prema potpuno samom Johnu O'Shei, koji iz neposredne blizine pogađa za vodstvo Sunderlanda. S minimalnih 1-0 za domaćine se otišlo na predah.

U trećoj minuti nastavka Kyle Walker izveo je korner s lijeve strane, lopta je išla prema glavi Garetha Balea, ali je prije toga pogodila istu Carlosa Cuellara (domaćeg igrača) i završila u mreži za 1-1.

Nove tri minute bile su potrebne da Tottenham postavi, pokazalo se, konačan rezultat. Aaron Lennon prihvatio je jednu loptu malo izvan kaznenog prostora, gurnuo ju i prohujao pored statičnog O'Shee, te zabio za vodstvo "spursa" pored nemoćnog Simona Mingoleta.

Sunderland do kraja susreta više nije ozbiljno zaprijetio vratima Huga Llorisa, ali je zato Tottenham promašio nekoliko vrlo izglednih šansi za uvjerljiviju pobjedu.

Bila je to druga uzastopna gostujuća pobjeda Tottenhama, kojom je, uz dvije utakmice više, izbio na treće mjesto s bodom više od četvrtoplasiranog Chelseaja.

REZULTATI:

Aston Villa - Wigan 0:3 (Ivan Ramis 3, Emmerson Boyce 52, Arouna Kone 56)

Fulham - Swansea City 1:2 (Ruiz 56 / Graham 19, de Guzman 52)

Man United - WBA 2:0 (McAuley 9-autogol, Van Persie 90)

Norwich - Man City 3:4 (Pilkington 15, Martin 63, 75 / Džeko 2,5, Aguero 50, Bunn 67-autogol)

Reading - West Ham 1:0 (Pogrebnjak 5)

Stoke City - Southampton 3:3 (Jones 16, Upson 67, Jerome 90 / Lambert 10, Rodriguez 24, Wilkinson 36-autogol)

Sunderland - Tottenham 1:2 (O'Shea 40 / Cuellar 48-autogol, Lennon 51)

Večeras: Arsenal - Newcastle United

U nedjelju: Everton - Chelsea, Queens Park Rangers - Liverpoo