AP
CHAMPIONNAT

Dva gola i asistencije Ibre

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. studeni 2012. 20:09

Kaznu od dvije utakmice je Zlatan Ibrahimović odradio, te se švedski nogometaš vratio u redove PSG-a koji je u prvoj subotnjoj utakmici 14. kola francuskog Le Championnata pobijedio Troyes 4-0.

Pretposljednji Troyes nije bio nikakva prijetnja Parižanima koji su ovim slavljem prekinuli crni niz od tri utakmice u domaćem prvenstvu (dva poraza i remi).

Dakako, sve je drugačije u sastavu PSG-a kada je Ibrahimović na travnjaku. Tako se na početku Ibrahimović odlučio za razigravanje suigrača, pa je podijelio dvije asistencije za pogotke (Maxwellu u 17. i Matuidiju u 63.), dok je potom sam odlučio zabijati. U 70. je povećao na 3-0, a u 88. je minuti zaključio priču oko ovog ogleda novim golom.

Došao je tako Ibrahimović već do dvanaestog prvenstvenog pogotka u sezoni, te je i dalje potpisnik više od polovice golova kluba u Le Championnatu (12 od 23). PSG se ujedno vratio na vrh ljestvice, makar neki klubovi imaju i dvije utakmice manje od PSG-a.

Dario Cvitanich, 28-godišnji argentinski nogometaš hrvatskih korijena, i dalje igra odlično u francuskom Le Championnatu, te ga s pravom u Nici zovu spasiteljem.

Njegova mirnoća u 44. minuti, pri udarcu s bijele točke, donijela je Nici tri boda na gostovanju kod Sochauxa (1-0) u ogledu 14. kola francuskog Le Championnata. Bio je to šesti prvenstveni pogodak Cvitanicha, ali je ovo bila ujedno i treća utakmica zaredom kako je Cvitanich zabio.

Najveće iznenađenje subotnjih večernjih ogleda je domaći poraz Rennesa od Eviana (0-1), koji se nalazi pri samom dnu ljestvice. Rennes je u prošlom kolu slavio kod PSG-a, ali se ovom prilikom obrukao pred domaćim navijačima, a ujedno je i prekinuo niz od četiri pobjede zaredom (tri prvenstvene i jedna u Kupu).

Zanimljivo da je Bastia pobijedila na domaćem terenu Lorient s 2-1, makar je od 12. minute već igrala s igračem manje.