FRANCUSKA

Crveni karton Dejana Lovrena

U susret 19. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Nicu 3:0, a uvjerljivu pobjedu 'lavova' pokvario je hrvatski reprezentativac
Piše: HinaObjavljeno: 22. prosinac 2012. 23:22

U susret 19. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Nicu 3:0, a uvjerljivu pobjedu 'lavova' pokvario je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren koji je u posljednjim trenucima susreta dobio crveni karton.

Branič hrvatske reprezentacije je u trenucima dok je njegov sastav vodio 3:0 nepotrebno dobio dva žuta kartona i to u razmaku od svega 12 minuta. Prvo je požutio u 78. minuti, a potom i u 90. Golove za Lyon postigli su Lisandro Lopez (40), Anthony Reveillere (55) i Bafetimbi Gomis (77-1m). Nica je od 74. minute igrala bez isključenog Davida Ospine.

Bastia je u golijadi na Stade Jean-Laville pobijedila Nancy 4:2, a identičnim rezultatom Rennes je pobijedio na gostovanju Ajaccio. Bordeaux i Troyes szu odigrali 0:0, a Lorient i Reims 2:2.

U ranije odigranom susretu Lille je deklasirao aktualnog prvaka Montpellier 4:1. Golove za Lille postigli su Nolan Roux (24, 62), Dimitri Payet (43) i Ryan Mendes Da Graca (74), dok je poraz gostiju ublažio Souleymane Camara (82). Montpellier je od 44. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Younes Belhanda. PSG je u petak na gostovanju pobijedio Brest 3:0

Na ljestvici vode Paris St Germain i Lyon sa po 38 bodova, dok Marseille ima 35 bodova, ali i utakmicu manje.

REZULTATI:

Bastia - Nancy 4:2 (Rothen 9, Modeste 13,63, Yatabare 26 / Bile 51, Luiz 76)

Lyon - Nice 3:0 (Lopez 40, Reveillere 55, Gomis 77-11m)

Bordeaux - Troyes 0:0

Lorient - Reims 2:2 (Barthelme 48, Pedrinho 90+1 / Fortes 6, Courtet 70)

Ajaccio - Rennes 2:4 (Mutu 2, Diawara 41 / Feret 17-11m,72, Alessandrini 44, Diarra 60)

Lille - Montpellier 4:1 (Roux 24,62, Payet 43, Da Graca 74 / Camara 82)