AP Photo/Scott Heppell
VIDEO

City bolji od Arsenala

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. srpanj 2012. 18:21

Dva ponajbolja premierligaška kluba, Manchester City i Arsenal, odmjerili su snage tijekom azijske turneje. Na olimpijskom stadionu u Pekingu, popularnog imena Ptičje gnijezdo, slavio je City 2-0.

Oba gola engleski su prvaci zabili u prvom poluvremenu u razmaku od samo četiri minute. Za prvog, postignutog u 41. minuti, zaslužan je Pablo Zabaleta nakon asistencije Yaye Tourea, a drugog je postigao sam bjelokošćanski veznjak iz neposredne blizine nakon "flipera" u šesnaestercu.

U ovoj utakmici ponovo se iskazala Arsenalova najveća boljka, nesigurnost u obrani, dok su "topnici" u napadu najbliže postizanju gola bili preko Alexa Oxlade-Chamberlaina, točnije njegovih dalekometnih projektila.

Oba su menadžera u susret ušla sa "šarenim" sastavima, ali zvijezda na obje strane nije manjkalo, pa su tako vrh napada "građana" predvodili Sergio Agüero i Carlos Tevez, a "topnika" Theo Walcott i Gervinho.