PRIJATELJSKE

Čile - Španjolska 2-2

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. rujan 2013. 00:45

Nogometaši Španjolske, aktualni svjetski i europski prvaci, odigrali su u Ženevi ovog utorka prijateljsku utakmicu protiv Čilea. Završilo je bez pobjednika, 2-2...

Čile je bio milimetrima udaljen od velike pobjede, no u sudačkoj nadoknadi je Jesus Navas pogodio za konačnih 2-2. Treba reći da je Španjolska igrala u kombiniranoj momčadi, da su mnogi bili ozlijeđeni, a neki su dobili poštedu.

No, unatoč tome, Španjolska ima ogroman fond igrača, pa su Fabregas, Iniesta, Xavi, Pedro, Soldado i ostali bili favoriti na papiru. No, u prvom dijelu ih je izneredio Eduardo Vargas, nekadašnji igrač Napolija, koji je postigao dva pogotka za 2-1 vodstvo hrabrog i vrlo dobrog Čilea na poluvremenu.

U nastavku su Španjolci pokušavali do izjednačenja, Čile je prijetio iz kontri, a sve je završeno pogotkom Jesusa Navasa za 2-2.

Zanimljivo je reći da niti ovom prilikom, makar je daleko od Realova okruženja, utakmicu od početka nije započeo Iker Casillas. Barcelonin vratar Victor Valdes je krenuo u utakmicu protiv Čilea i primio dva pogotka u prvih 45 minuta, a u 59. minuti je među vratnice stao Casillas i sačuvao svoju mrežu netaknutom u tih pola sata.

Recimo i da je Japan u Saitami s 3-1 pobijedio Ganu. Gubio je domaćin na poluvremenu 1-0, ali su onda strijelci Kagawa, Endo i Honda okrenuli rezultat.