MAJSTORIJA ZA KRAJ

Bivši igrač Dinama odigrao je ključnu rolu u golijadi kod posljednjeplasirane momčadi lige.
Piše: SNObjavljeno: 24. siječanj 2023. 20:32

U sklopu 17. kola Bundeslige, na Veltins Areni u Gelsenkirchenu ‘fenjeraš‘ Schalke 04 ugostio je drugoplasirani RB Leipzig.

Goste je u vodstvo doveo Andre Silva sjajnim dalekomentnim udarcem izvana u 7. minuti.

Na 2:0 povisio je Benjamin Henrichs u 15. minuti kada mu je pravovremenom asistencijom prostor otvorio bivši dinamovac Dani Olmo.

Samo osam minuta kasnije Olmo se i sam mogao upisati u strijelce, međutim pogodak mu je poništen zbog zaleđa.

Španjolski je nogometaš imao glavnu rolu i kod trećega pogotka. Opalio je s desetak metara, da bi Schalkeov vratar Schwolow njegov udarac odbio ravno na noge - Andreu Silvi za njegov drugi gol.

U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela uslijedila je nova Olmova asistencija. Ovog puta probio je desni bok i potom poslao idealnu povratnu za Timu Wernera koji iz blizine pogađa za visokih 4:0.

Joško Gvardiol i Tom Krauss

U 56. minuti strijelac je za počasni gol domaćih bio Soichiro Kozuki, a u samoj zavšnici, sedam minuta prije kraja utakmice, sjajnu je igru pogotkom okrunio Dani Olmo.

Dani Olmo i društvo

PRESSEFOTO RUDEL/ROBIN RUDEL/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Pressefoto Rudel/robin Rudel/imago Sportfotodienst/profimedia

U 89. je konačnih 1:6 postavio Yussuf Poulsen.

Cijelu je utakmicu za Leipzig odigrao i hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol.

GOLOVE POGLEDAJTE OVDJE.

FANTASTIČAN POGODAK DANIJA OLMA POGLEDAJTE OVDJE.

Novim je porazom Schalke 04 zacementirao posljednju poziciju na ljestvici s osvojenih tek devet bodova. Leipzig i dalje drži drugo mjesto na tablici s 32 boda, četiri manje od vodećeg Bayerna.

18. travanj 2024 06:21