KERSTIN JOENSSON Afp
VELIKI KIKS BAVARACA

Piše: HinaObjavljeno: 21. siječanj 2024. 18:01

U susretu 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder je u Munchenu pobijedio Bayern sa 1-0 pobijedivši Bavarce prvi put nakon više od 15 godina.

Pogodak odluke zabio je Mitchell Weiser u 59. minuti.

Prvi put nakon rujna 2008. Werder je slavio protiv Bayerna. Bio je to ujedno i prvi Bayernov poraz u zadnja 33 međusobna susreta.

Bayern je tijekom utakmice imao 65 posto posjeda lopte, uputio je 21 udarac od čega šest u suparnički okvir, imao je i 10 kornera, ali nije uspio svladati Michaela Zetterera.

Najbliže golu Bayern je bio u 87. minuti, no Mathys Tel je pogodio stativu.

PORAZ BAYERNA POGLEDAJTE OVDJE.

Lovro Zvonarek nije nastupio za domaći sastav, baš kao niti ozlijeđeni Gabriel Marušić.

Augsburg je preokretom na gostovanju pobijedio Borussiju M‘gladbach sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih osam kola.

Domaćin je poveo u 26. minuti golom Theosona Siebatcheu, no gosti su u nastavku susreta golovima Philipa Tietz (47) i Arnea Engelsa (51) stigli do prve ligaške pobjede u zadnjih osam kola.

Za Augsburg je od 60. minute zaigrao Kristijan Jakić, dok je Dion Drena Beljo dobio priliku od 83. minute. Augsburg je ovom pobjedom napredovao na 10. mjesto, dok je Borussija dva mjesta niže.

22. travanj 2024 02:44