UWE ANSPACH Dpa Picture-alliance Via Afp
JAKIĆ UŠAO U NASTAVKU

Kramarić i Gvardiol pobjedama započeli proljetni dio Bundeslige, Sosa nastupio u gostujućem remiju

Vodi Bayern Munchen (43) ispred Borussije Dortmund s 34 boda i Hoffenheima s 31 bodom
Piše: HinaObjavljeno: 08. siječanj 2022. 18:03

Pobjede Hoffenheima i Leipziga obilježile su subotnje 18. kolo Bundeslige nakon senzacionalnoga poraza Bayerna u petak u Muenchenu od Borussije (M).

Hoffenheim je kao domaćin s 3-1 nadigrao Augsburg i probio se na treće mjesto. Dva je gola za domaćine dao Bebou, a Andrej Kramarić je igru napustio u 90. minuti.

JAN WOITAS Dpa Picture-alliance Via Afp

Leipzig je proljetni dio započeo pobjedom od 4-1 kod kuće protiv Mainza, uz dva gola Portugalca Andre Silve. Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta za Leipzig.

"Fenjeraš" Greuther Furth i Stuttgart odigrali su bez golova u vrlo slaboj utakmici praktički bez šansi, a Borna Sosa je igrao cijeli susret za goste.

TOM WELLER Dpa Picture-alliance Via Afp

Bayer i Union su odigrali 2-2, a istim rezultatom završila je i utakmica Freiburga i Arminije.

Vodi Bayern (43) ispred Borussije (D) s 37 boda i Hoffenheima s 31 bodom.

Eintracht - Borussia Dortmund 2-3

18. kolu Bundeslige Borussia Dortmund je slavila kod Eintrachta u Frankfurtu s 3-2 iako je do 87. minute gubila s 1-2.

Borussiaa je sretnom pobjedom i velikim preokretom došla opet na šest bodova razlike u odnosu na vodeći Bayern.

Domaći su golovima Kolumbijca Borréa (15, 24) dobili prvo poluvrijeme s 2-0, no Borussia je izvela preokret u nastavku. Prvo je Hazard (71) smanjio, pa Bellingham u 87. donio poravnanje, da bi minutu prije kraja Dahoud preciznim udarcem donio pobjedu gostima.

Kristijan Jakić je ušao u 66. minuti kod domaćih, dok je Marin Pongračič ostao na klupi gostiju.

20. travanj 2024 12:51