EUROPA LIGA

Bilić prošao Tromsø, Rakitić zabio s 30-ak metara, Delaš kiksao, Udinese ispao

Piše: HinaObjavljeno: 30. kolovoz 2013. 01:00

Nogometaši Beşiktaşa pobijedili su u Istanbulu Tromsø 2-0 i time nadoknadili 2-1 iz prve utakmice četvrtog pretkola Europa lige...

Slaven Bilić ove će sezone tako sa svojom novom momčadi igrati u europskom natjecanju. Bit će to debi bivšega hrvatskog izbornika u jednome klupskom natjecanju pod UEFA-inim okriljem.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac za Sevillu koja je u uzvratnom susretu 4. pretkola Europske lige kao gost svladala poljski Slask sa 5-0, te tako s ukupnih 9-1 prošla u natjecanje po skupinama. Rakitić je bio strijelac prvog pogotka na utakmici u 22. minuti, a igrao je do 57. minute.

Ivan Kelava branio je svih 90 minuta ua Udinese koji je na gostovanju kod Slovana u Liberecu odigrao 1-1, ali to njegovom sastavu nije bilo dovoljno za prolazak jer je prvi susret završio rezultatom 3-1 u korist češkog sastava.

Svih 90 minuta na vratima svojih momčadi odradili su i Matej Delač (Vojvodina), Vjekoslav Tomić (Šerif) i Miro Varvodić (Qarabag), a prolazak u natjecanje po skupinama izborio je samo Tomić. Njegov je Šerif u uzvratu svladao Vojvodinu sa 2-1, a kako je prvi susret u Novom Sadu završio rezultatom 1-1 to je moldavskom prvaku bilo dovoljno za prolazak. Azerbejdžanski Qarabag je s Varvodićem na golu izgubio od Eintrachta u Frankfurtu sa 1-2, a kao je njemački sastav bio uspješniji i u prvom susretu sa 2-0, tako se plasirao dalje.

Ognjen Vukojević odigrao je čitav susret, dok je Domagoj Vida ušao u igru u 76. minuti za Dinamo iz Kijeva koji je sa 5-1 svladao kazahstanski Aktobe i tako potvrdio 3-2 uspjeh iz prvog dvoboja.

Ivan Runje i Mario Tičinović odigrali su svih 90 minuta za danski Nordsjaelland koji je izgubio sa 0-1 na svom terenu od švedskog Elfsborga i tako se oprostio od daljnjeg natjecanja jer je prvi susret završio 1-1.

Andro Švrljuga odigrao je čitav susret za Žalgiris iz Vilnuisa koji je na svom terenu izgubio sa 0-2 od Salzburga i ispao s ukupnih 0-7.

Ždrijeb skupina Europske lige u kojemu će biti i dva hrvatska predstavnika, Dinamo i Rijeka, održat će se u petak s početkom u 12.45 sati.

REZULTATI UZVRATNIH SUSRETA 4. PRETKOLA EUROPSKE LIGE IGRANIH U ČETVRTAK (U ZAGRADAMA SU REZULTATI PRVIH UTAKMICA):

Stuttgart (Njem) - RIJEKA (HRV) 2-2 (1-2)

Rubin (Rus) - Molde (Nor) 3-0 (2-0)

Spartak Moskva (Rus) - St Gallen (Švi) 2-4 (1-1)

Dila (Gru) - Rapid Beč (Aut) 0-3 (0-1)

Dinamo Kijev (Ukr) - Aktobe (Kaz) 5-1 (3-2)

Astra (Rum) - Maccabi Haifa (Izr) 1-1 (0-2)

Nordsjaelland (Dan) - Elfsborg (Šve) 0-1 (1-1)

Trabzonspor (Tur) - Kukes (Alb) 3-1 (2-0)

APOEL (Cip) - Waregem (Bel) 1-2 (1-1)

St Etienne (Fra) - Esbjerg (Dan) 0-1 (3-4)

Šerif (Mol) - Vojvodina (Srb) 2-1 (1-1)

Slovan Liberec (Češ) - Udinese (Ita) 1-1 (3-1)

Besiktas (Tur) - Tromso (Nor) 2-0 (1-2)

Petrolul (Rum) - Swansea City (Wal) 2-1 (1-5)

Thun (Švi) - Partizan (Srb) 3-0 (0-1)

Nice (Fra) - Apollon (Cip) 1-0 (0-2)

Genk (Bel) - FH (Isl) 5-2 (2-0)

Dnipro (Ukr) - Kalju (Est) 2-0 (3-1)

Eintracht Frankfurt (Njem)- Qarabag (Aze) 2-1 (2-0)

Pasching (Aut) - Estoril (Por) 1-2 (0-2)

Standard (Bel) - Minsk (Bje) 3-1 (2-0)

Žalgiris (Lit) - Salzburg (Aut) 0-2 (5-0)

Slask (Polj) - Sevilla (Špa) 0-5 (1-4)

Feyenoord (Niz) - Kuban (Rus) 1-2 (0-1)

Fiorentina (Ita) - Grasshoppers (Švi) 0-1 (2-1)

Skenderbeu (Alb) - Černomorec (Ukr) 1-0 (0-1) - 11-erci: 6-7

Tottenham Hotspur (Eng) - Dinao Tbilisi (Gru) 3-0 (5-0)

AZ Alkmaar (Niz) - Atromitos (Grč) 0-1 (3-1) - prekid u 59. minuti zbog požara na stadionu