PRIMERA

Atletico lako preko Athletica

Nogometaši Atletico Madrida nastavljaju lov za vodećom Barcelonom
Piše: HinaObjavljeno: 03. studeni 2013. 20:17

Nogometaši Atletico Madrida nastavljaju lov za vodećom Barcelonom nakon što su u susretu 12. kola Primere na Vicente Calderonu pobijedili Athletic Bilbao 2-0.

Golove za 11. pobjedu Atletica u 12 susreta postigli su David Villa (33) i Diego Costa (41). Gosti su od 79. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Erik Moran. Costa je ove sezone postigao već 13 golova čime se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s Cristianom Ronaldom, dok je na trećem mjestu Lionel Messi s osam golova.

Ovom pobjedom Atletico se ponovo približio vodećoj Barceloni na bod zaostatka. Barca ima 34, a Atletico 33 boda. Na trećem mjestu je Real Madrid sa 28 bodova.

U posljednjim dvjema utakmica nedjeljnog programa 12. kola španjolskog nogometnog prvenstva Granada je slavila u gostima kod Levantea 1-0, dok je Malaga kod kuće savladala Betis 3-2.

Obje su momčadi do "punog plijena" stigle u sudačkoj nadoknadi.

U prvoj minuti sučevog dodatka Piti je zabio za Granadinu četvrtu ovosezonsku pobjedu i čak treću gostujuću. Učinio je to majstorskim udarcem ljevicom iz slobodnog udarca s nekih 25 metara u rašlje Levanteovog gola.

Malaga je pak u andaluzijskom derbiju slavila golom Samuela Sancheza iz treće minute sudačke nadoknade, a bila joj je to treća ovosezonska pobjeda i ujedno treća domaća. Preostala su dva gola za Malagu zabili Roque Santa Cruz i Eliseu.

Primera, 12. kolo:

Levante - Granada 0-1 (Piti 90+1)

Malaga - Betis 3-2 (Santa Cruz 13, Eliseu 61, Sanchez 90+3 / Verdu 33, Figueras 63)

Atletico Madrid - Athletic Bilbao 2-0 (Villa 33, Costa 41)

Getafe - Valencia 0-1 (Pabon 41)