SRNA

Asistent u pobjedi Šahtara

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. travanj 2013. 20:37

Nogometaši Šahtara nastavili su jurišati na naslov prvaka u ukrajinskoj Premierligi. U 24. su kolu na svojoj Donbass Areni pobijedili Zorju s 3-0...

Gosti su se pokazali vrlo tvrdim orahom za momčad Mircee Lucescua koja ih je uspjela slomiti tek u posljednjih deset minuta utakmice. U 81. minuti je kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije Darijo Srna nabacio iz kornera, a Serhij Krivcov je glavom zabio za vodstvo. Srni je to već 15. asistencija u aktualnom prvenstvu.

Do kraja utakmice su Henrih Mhitarjan i Luiz Adriano učinili pobjedu Šahtara uvjerljivom. Srna je odradio cijeli dvoboj za “rudare”, a Eduardo da Silva je ušao u igru u 60. minuti.

Dodajmo za kraj da bi Šahtar već u nedjelju mogao potvrditi naslov ukoliko Metalist ne uspije pobijediti u gostima kod Vorskle. Momčad iz Donjecka je pobijedila u 23 od 24 ovosezonske prvenstvene utakmice!