DINAMO - HAJDUK 2:2

Anton Maglica šokirao Maksimir, Hajduk stigao do boda u 90. minuti utakmice

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 01. prosinac 2013. 14:33

U čudnoj atmosferi Maksimira, gdje su BBB i Torcida bili na istoj tribini a često i sa istom metom u verbalnom ratu protiv HNS-a, Dinamo i Hajduk su remizirali i nastavili sa zanimljivom utrkom u prvenstvu . Golove su zabili Soudani i Čop za Dinamo, dok su strijelci za Hajduk bili Kouassi i Maglica koji je donio bod Hajduku pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Iako su pogledi (pre)često bježali prema zbivanjima na istočnoj tribini, na travnjaku je viđen sjajan nogomet. Dugo nije bilo ovako dobre igre u derbijima kao ove nedjelje u Maksimiru. No, dugo nije bilo niti tako malo gledatelja. Uvertira pred derbi očito je ostavila kibice kod kuće. Nategnutih 10 tisuća (od kojih je 7 bilo na istočnoj tribini) nije brojka za 'praznik nogometa'. Iako je ta etiketa već dugo vremena krajnje upitna...

Zoran Mamić poslao je na travnjak najavljenu momčad. Ivo Pinto nije se zaliječio pa ga je na desnoj strani zamjenio Leko, dok je u napadu svoje mjesto našao Duje Čop. S druge strane, Hajduk je na Maksimir istrčao otvorenog garda. Opasan, požrtvovan i rastrčan. Iznenađenja su bila Iluridze i Nižić od prve minute, ali i tri igrača u posljednjem redu. Tudorova filozofija sugerirala je kako 'bili' nisu u Maksimir stigli po bod.

A takav pritup isplatio im se već u 10. minuti. Nespretnu reakciju Addya koji je u prvom djelu bio igrač više za Hajduk, nije ispravio Šimunić te se lopte dokopao Sven Tino Sušić. Sjajno dodavanje za Kouassija i na semoforu je zasvjetlilo 0-1. Bjelokoščanin je ispunio obećanje da će gol u Maksimiru proslaviti uz trostruki salto i pokloniti ga sinu Ivanu!

Međutim, Dinamo nije bio dugo u 'knock downu'. Trgnuli su se domaćini i sve češće prijetili. Lovre Kalinić je s nogom skinuo udarac Čopa. Nešto kasnije probao je i Ademi a s velikim promašajem Maksimiru se predstavio Marcelo Brozović. Na povratnoj lopti našao ga je Soudani, ali veznjak Dinama potpuno neometan pogađa Maloču od koga se lopta odbija u glavu Kalinića i odlazi u korner.

Dinamo se vratio u igru u 26. minuti. Domagoj Antolić je pronašao Soudanija u kaznenom prostoru Hajduka koji takvu priliku ne propušta. Sukrivac za gol svakako je Giorgi Iluridze koji je zaboravio izaći i napraviti ofsajd zamku.

Do kraja prvoga djela domaćini su imali nekoliko izglednih prilika za preokret. Pokušaj Fernandesa skinuo Kalinić je paradom, baš kao i onaj Brozovića u finišu prvog djela. S druge strane, Kouassi je pogodio vanjski dio mreže.

Nastavak je ponudio ofenzivu Dinama. Gol je visio u zraku. Sjajni Kalinić spasio je svoju mrežu nakon pokušaja Čopa, ali u 54. minuti je po drugi puta potpisao kapitulaciju. Ponovno je asistent bio Antolić, a ulogu egzekutera preuzima Duje Čop i dovodi Dinamo u vodstvo.

Tudor je odgovorio uvođenjem Maglice u igru i pogodio. Iako je Dinamo bio bolji i imao nekoliko izrazitih prilika da potvrdi pobjedu, u 1. minuti sudačke nadoknade Maglica je bio najspretniji i donio Hajduku vrijedan bod. Sjajna predstava u Maksimiru prava je najava za srijedu i slijedeću rundu Dinama i Hajduka, ovoga puta u četvrtfinalu Kupa.

REZULTATI.

Dinamo - Hajduk 2-2 (Soudani 27, Čop 54 / Kouassi 10, Maglica 90)

Rijeka - Slaven Belupo 2-2 (Benko 40, 84/Matoš 31, Rak 64)

U subotu:

Zadar - Istra 1961 0-4 (Franjić 29, Križman 47, Sarić 59,ag, Batarelo 79)

Split - Lokomotiva 3-0 (Erceg 30, Glumac 47, Bilić 87)

U petak:

Osijek - Hrvatski dragovoljac 1-1 (Škorić 79/Sivonjić 58)

10. Hr. Dragovoljac 17 1 6 10 13 27 9

DINAMO - HAJDUK 2:2 (Kouassi 10' Maglica 90' / Soudani 26', Čop 54)

DINAMO: Zelenika - Leko, Addy, Šimunić, Lima - Ademi - Soudani (od 87. Pamić), Antolić, Brozović, Fernandes (od 69. Beqiraj) - Čop (od 84. Halilović)

HAJDUK: Kalinić - Nižić (od 78. Bukva), Maloča, Milović - Vršajević (od 78. Bašić), Bradarić, Susic, Pašalić, Jozinović - Kouassi, Iluridze (od 57. Maglica)

KRAJ UTAKMICE

GOOL 90. minuta - Nakon mnogo odbijanja, lopta je stigla do Pašalića koji puca s pet metara, Zelenika brani njegov udarac, ali lopta potom dolazi u noge Maglici kojem nije bilo teško poslati loptu iza leđa Zelenike

90. minuta - Bukva je nakon jednog centaršuta uputio udarac glavom, ali Zelenika brani njegov udarac

82. minuta - Pašalić je dodao do Kouassija, a lopta se nakon njegovog udarca s ruba šesnaesterca od bloka odbila u korner

75. minuta - Jozinović se sjurio prema vratima modrih, pucao s dvadesetak metara, ali lopta je otišla daleko od gola

69. minuta - Soudani je odlično upsolio Čopa, koji je uspio iskontrolirati loptu, uputiti udarac s desetak metara, ali Kalinić brani njegov pokušaj

63. minuta - Antolić je prošao po lijevoj strani, uputio udarac, ali lopta se od bloka odbila u korner

GOOL 54. minuta - Antolić je uputio odličan centaršut, a Čop glavom s desetak metara šalje loptu u mrežu Hajduka za vodstvo Dinama

52. minuta - Soudani je prihvatio loptu na pet metara i mogao je birati u koju će stranu pucati, ali na nesreću po Modre, a sreću po Bijele, odabrao je stranu u koju je otišao Kalinić. Sjajna obrana vratara Hajudka

48. minuta - Soudani je prošao po desnoj strani uputio oštar centaršut, ali Kalinić uz manje poteškoće hvata loptu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Brozović je opalio s desetak metara iskosa, ali Kalinić brani njegov udarac

44. minuta - Vršajević je prošao po desnoj strani, uputio oštar centaršut, a Kouassijev udarac iz blizine otišao je u vanjski dio mreže

34. minuta - Pašalić je naletio na jednu odbijenu loptu, ali je njegvo udarac s desetak matara u konačnici bio neprecizan

GOOL 26. minuta - Brozović je iz slobodnog udarca gurnuo loptu do Antolića od čijeg se udarca lopta odbila do Soudanija koji smireno s pet metara šalje loptu u mrežu Hajduka za izjednačenje

21. minuta - Antolić je pucao s dvadesetak metara, a lopta je prošla malo pored lijeve vratnice Kalinićeva gola

18. minuta - Soudani je dao povratnu loptu za Brozovića na desetak matara, a nakon njegovog udarca lopta se od bloka odbila u glavu Kalinića i otišla u korner

16. minuta - Ademi je opalio s ruba kaznanog prostora, ali Kalinić lakoćom zaustavlja njegov pokušaj

12. minuta - Čop se našao u dobroj situaciji, ali njegov udarac s jedanaest metara iskosa brani Kalinić

GOOL 10. minuta - Sušić je dodao loptu u prostor za Kouassija koji s desetak metara izbija sam pred Zeleniku i šalje loptu u mrežu za vodstvo Hajduka

5. minuta - Bradarić je izveo slobodan udarac s lijeve strane i poslao loptu na drugu stranu za Vršajevića čiji udarac s desetak metara iskosa odlazi pored vratnice

1. minuta - Utakmica je počela! Torcida i BBB-i također su otvorili utakmicu već poznatim skandianjem, 'HNS pederi nogomet ste sje...'. Također valja napomenuti kako pripadnika Torcide ima nešto više nego BBB-a

19. rujan 2024 12:03