SERIE A

Ante Vukušić zabio prvi gol za Pescaru, Inter sredio Napoli, pobjede Milana i Juvea

Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2012. 18:20

Hrvatski reprezentativac Ante Vukušić postigao je pogodak za Pescaru koja je u susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva pobijedila Genou 2:0. Vukušić je postigao drugi gol na utakmici u 73. minuti. Bio je to prvi ligaški pogodak bivšeg napadača Hajduka koji je na terenu proveo 87. minuta kada je zamijenjen. Strijelac za Pescaru bio je i Elvis Abbruscato u 52. minuti.

Lider Juventus na gostovanju je pobijedio Palermo 1:0, a pogodak odluke zabio je Stephan Lichtsteiner u 50. minuti. Palermo je od 75. minute igrao bez isključenog Michela Morganelle, a hrvatski nogometaš Igor Budan nije ulazio u igru.

Gostujuću pobjedu je ostvario i Milan pobijedivši Torino 4:2. Strijelci za Milan bili su Robinho (40), Antonio Nocerino (53), Giampaolo Pazzini (61) i Stephan El Shaarawy (76), dok su golove za Torino postigli Mario Santana (28) i Rolando Bianchi (80).

PESC 2-0 GEN (All Goals) ourmatch.net by ourmatch

Na ljestvici vodi Juventus sa 38 bodova ispred Napolia (33) i Intera (31) koji imaju po utakmicu manje.

TOR 2-4 MIL (All Goals) ourmatch.net by ourmatch

U derbiju 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Napoli 2:1 i probio se na drugo mjesto ljestvice. Golove za Inter postigli su Guarin (8) i Milito (38), dok je strijelac za goste bio Cavani (54).

22. rujan 2024 12:33